+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: lpg komitatoru ve dolumla ilgili

FORD FOCUS LPG TAKILMA[img=http://img107.imageshack.us/img107/5205/03050611244wk.th.jpg]" align="left" vspace="2" border="0"/>KADIR BEY MERHABA;
    arastirmalarimiz sonucu ANKARA Yaldizlar otogazda 2 aracimiza birden sirali sistem taktirdik.
    araclardan birisi peugot 307,digeri ise ford focus ghia sedan.ikisindede simdilik bir sorun yok.
    ellerine saglik.ama ben kafama takilanlari burdan kullandikca size sormak istiyorum.ford aracimda ilk depo lpg mi tuketiyordum.ford daki benzin lpg komitatorunde 4. son lambaya geldigimde devamli yanip sonmeye basladi.bir kac gun sonrada direk sesli uyari ile lpg nin bittigini anladim.bu ne anlama gelmektedir.daha once lpg li arac kullandim.ama sirali sistem degil tabiki.lpg bitmeye yakin kirmizi lamba yanardi.bunda oyle birsey yok.ben gazimin bitecegini nerden anlayacagim.son lambanin yanip sonmesi flash halinde lpg  bitiyormu demektir.o yanip sonmeye basladiktan sonra ne kadar daha km gidebilirim.bu konuda bilgilendirebilirmisiniz.urunlerle ilgili bir kullanim kilavzu verilmedi cunku.takildigi an sadece kisa bir anlatim oldu.sorunun ozeti su oluyor?4 lambali komitatorde durumlar nedir?4. lambannin yanip sonmesi ne demektir?gazimizin bitecegini bu yanip sonmedenmi anlayacagim.kirmizi isik filan olacakmi eski sistemler gibi
    2.sorum ise dolumyaptirirken neye dikakt edecegiz.depo simit 45 lt.lik.pompacilara bakarsan 45 lt lik depoya 60 lt dolduracaklar.sallayarak iterek vb.biz depo bosaldigi an kac litere gaz alalim.saglikli olmasi icin ve herhangi bir seye zarar gelmemesi icin.depo 45 lt olduguna gore.36 lt mi.(45 *0,8=36 lt)mesela bu size analttigim ilk depo bitiminde 40 lt dolduruldu.dahada alacakti ben pompaciyi uyardim.kestim.bu konuda ne diyorsunuz.
    3.sorum kullanma kilavuzu yokmu.pdf formatinda size  zahmet burada yayinlayin.ayirca birde brc ve 2a logolu bir garanti belgesi aliip almadigim konusunda emin degilim.sadece bir belge var ona bakarak bunu soyleyebilirim.yoksa vermemislerse ne yapmak lazim.
    simdilik sorularim bu kadar.tesekkur ederim.
    Gokhan GuVEN.
    www.eranet.com.tr

LPG bitmeye yakin once tek led yanmaya baslar, daha sonra yanip sonmeye baslayarak sizi dolum icin ikaz ed. Daha LPG bitince sesli uyari verir.
    4 Lambanin yanip sonmesi bir iletisimsizlik oldugunu gosterir. Baglantilar kontrol edilecek.
    Komitator yakit konumunu benzinde kirmiz, gazda yesil yanarak gosterir.
    Emniyet ve guvenli kullanim acisinda %80 dolum limiti mutlaka uyulmasi gereken bir kuraldir.
    45 Litre depoya en fazla 36 Litre gaz konacaktir. Depo daha fazla gaz aliyorsa istasyonu degistirin.
    Tankin icerisindeki hava atilincaya kadar, bir kac tank gaz tuketmeniz gerekir. Daha sonra bu kontrollari yapin.
    Sirketimiz logolu garanti belgesinin servis tarafindan size verilmis olmasi gerekir. Kontrol edin, yoksa isteyin.
    iyi gunler.

sayin yetkili,
    burda bir iletisim eksikligi goruyorum.
    gokhan arkadas 4. (dorduncu yani en son led)&nbsp lambanin yanip sonmesinden bahsederken; siz 4 ledin ayni anda yanip sonmesi olarak anlamissiniz.
    Yani, kontrol edilecek bir sey yok. son ledin yanip sonmesi normal olarak olmasi gereken bir durumdur...

ayrica,
    gokhan kardes,
    lpg, tanka giristen regulatore kadar sivi halde oldugu icin;
    ve sivilarda hacim daralmasi olmadigindan;
    45 lt lik tanka 46 lt bile lpg doldurulmasi mumkun degildir...

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler