+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2004 MEGANE II ye sıralı sistem taktırmak istiyorum

2004 MEGANE II ye sıralı sistem taktırmak istiyorum

Merhabalar, öncelikle hazırladığınız web sayfası için teşekkürler. pek çok kişi aklındaki soru işaretlerini sayenizde siliyordur. Benim size arabam ile ilgili bazı sorularım olacak.

2004 Model 35.000 km de Renault Megane II Dynamic arabam var. Arabam Renault yetkili servisinden başka servis görmedi. Arabamı şehirler arası yol da kullanırken hızlı kullanmayı seviyorum. Kadranda en son rakamı görmeme çok az kaldı. Ve BRC sistem taktırmak istiyorum. Ama;

1. Arabamdaki yol bilgisayarında Anlık Benzin değerini görebiliyorum, LPG ye geçtiğimde de bu değeri görebilecek miyim?

2. Renault servisi LPG taktırmayın, motora zararı var diyorlar. Ve Biz LPG li araçlara servis vermiyoruz diyorlar. Böyle bir durumda arabamda sorun yaşar mıyım?

3. Yakıt tasarrufum gerçek anlamda ne kadar olur? Arabamın yol bilgisayarı Ankaradan Konya ya Ortalama değer olarak 6,8 litre gösteriyor. Yani kilometrede yaklaşık 200 yeni kuruşa Ankaradan Konyaya 2 saatte hızlı bir şeklde gelebiliyorum. Bu durmda LPG taktırmana gerek yok diyorlar.

4. Arabamı hızlı kullandığımısöylemiştim. LPG taktırısam arabamın hızında, gücünde bir sıkıntı yaşar mıyım?

5. BRC sistem taktırmamın bana toplam maliyet (işçilik+malzeme+ruhsat vs vs) ne kadar olacak?

6. Konya daki servisiniz kim? ve bu servis ile ilgili bir soru yaşadınız mı?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Cevap: 2004 MEGANE II ye sıralı sistem taktırmak istiyorum

Konya bayimizle temasa geçin.Tüm sorularınızın cevabını bulacaksınız.
    GENÇ OTOGAZ SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
    Anadolu San. Yazırhan Sokak No: 52
    0 332 251 51 89 0 332 251 51 89
    FAHRİ BÜYÜKATEŞ 0 532 654 69 88

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Sevgili blueboran ben de senin gibi uzun araştırmalardan sonra brc taktırmaya karar verdim konyada fahri abiye taktırdım 3 ay oldu çok memnunum hiçbir sorunum yok performans kaybı yok o anlatılan sorunların hiçbiri de yok fahri abiden de çok memnun kalırsın bu servis işinin de mahkemeye kadar yolu var
    fabrika çıkışlı lpgli bir sürü markalı araba var bu sadece türkiyede yapılan bir şey değil dışarda bir sürü ülkede lpgli arabakullanılıyor ve teşvik ediliyor olmazsa mahkemeye veriririm kolay gelsin

--------------------------------------------------------------------------------

Merhabalar, öncelikle hazırladığınız web sayfası için teşekkürler. pek çok kişi aklındaki soru işaretlerini sayenizde siliyordur. Benim size arabam ile ilgili bazı sorularım olacak.

2004 Model73.000 km de Renault Megane II Dynamic arabam var. Arabam Renault yetkili servisinden başka servis görmedi. Arabamı şehirler arası yol da kullanırken hızlı kullanmayı seviyorum. Kadranda en son rakamı görmeme çok az kaldı. Ve BRC sistem taktırmak istiyorum. Ama;

1. Arabamdaki yol bilgisayarında Anlık Benzin değerini görebiliyorum, LPG ye geçtiğimde de bu değeri görebilecek miyim?

2. Renault servisi LPG taktırmayın, motora zararı var diyorlar. Ve Biz LPG li araçlara servis vermiyoruz diyorlar. Böyle bir durumda arabamda sorun yaşar mıyım?

3. Yakıt tasarrufum gerçek anlamda ne kadar olur? Arabamın yol bilgisayarı Boyabattan Lüleburgaza Ortalama değer olarak 6,8 litre gösteriyor. Yani kilometrede yaklaşık 200 yeni kuruşa boyabattan lüleburgaza 8 saatte hızlı bir şeklde gelebiliyorum. Bu durmda LPG taktırmana gerek yok diyorlar.

4. Arabamı hızlı kullandığımısöylemiştim. LPG taktırısam arabamın hızında, gücünde bir sıkıntı yaşar mıyım?

5. BRC sistem taktırmamın bana toplam maliyet (işçilik+malzeme+ruhsat vs vs) ne kadar olacak?

hsyucel
    huseyin.yucel@eczacibasi.com.tr

Alıntı hsyucel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

--------------------------------------------------------------------------------

2004 Model 35.000 km de Renault Megane II Dynamic arabam var. Arabam Renault yetkili servisinden başka servis görmedi. Arabamı şehirler arası yol da kullanırken hızlı kullanmayı seviyorum. Kadranda en son rakamı görmeme çok az kaldı. Ve BRC sistem taktırmak istiyorum. Ama;

3. Yakıt tasarrufum gerçek anlamda ne kadar olur? Arabamın yol bilgisayarı Boyabattan Lüleburgaza Ortalama değer olarak 6,8 litre gösteriyor. Yani kilometrede yaklaşık 200 yeni kuruşa Ankaradan Konyaya 2 saatte hızlı bir şeklde gelebiliyorum. Bu durmda LPG taktırmana gerek yok diyorlar.

hsyucel
    huseyin.yucel@eczacibasi.com.tr
    Merhaba bende de 2005 model Megane II HB var. Arabalardan çok iyi anladığım soylenebilir. günlerce araştırma yaptım ve sonunda bende BRC taktırdım. Bi kere sunu soyleyim taktırdıktan sonra benzinli geçen günlerime acıyorum. Boşu boşuna para vermişiz benzine. Servislerin ne soylediğine hiç kulak asla. ben ylda oralama 15-20 bin km yapıyodum taktıralı yaplaşık 10 bin km oldu tık demedi daha.
    sorularına gelirsek:
    arabanın yol bilgisayarı kalan yakıtla gidebileceğin mesafe hariç %100 doğru çalışıyor. anlık tuketiminde, toplam harcadığın litrede doğru çıkıyor.
    performansta hiç bir kayıp yok ben benzinde konya ankara yolunda 5. viteste 6850 d/d da devir kestirmiştim süratim yaklaşık 230 km/s di gazla istanbul ankara younda aynısını yaptım en ufak bir kayıp yok.
    ne kadar yakacağına gelirsek. ben benzinde 100 ortalama hızla giderken ortalama yakıtım 5.3 gösteriyordu gazda aynı suratle gidince ortalama 6.2 gözteiryor(gaz benzine göre biraz fazla litre olarak yakar) tasarrufunu sen hesapla.
    şehir içinde ortalama 8lt yakarken benzinde gazda ortalama 9.5 lt yakıyor yani her yonden avantaşlı.
    Bide unutmadan soylemeliyimki taktırdığın usta çok onemli ben ankarada taktırdım ve işçilik bence super sen konyada bi sor istersen ama bana sorarsan üşenme gel ankarada taktır. istersen sana adres tel verebilirim aramamın montaj resimlerini gösterebilirim. örnegin benim gaz dolum yerim tamponun altında değil depo kapagını açtıgın zaman benzin doşlum yerinin sol tarafına yerleşirdi usta her gaz almaya gittiğimde diper tum arabakar hayretle benim arabana bakmaları çok hoşuma gidiyor ozellikle megane sahipleri...

yukarıdaki arkadaşlara soruyorum sizler hangi marka lpg taktırdınız ve memnuniyetiniz nasıl bende lpg sistemi taktırmak istiyorum bu konuda öneriniz nedir.

Alıntı moonkhan55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yukarıdaki arkadaşlara soruyorum sizler hangi marka lpg taktırdınız ve memnuniyetiniz nasıl bende lpg sistemi taktırmak istiyorum bu konuda öneriniz nedir.
    Tabi ki BRC

BEN MEGAN II DYNAMC HEMDE OTOMATİK KULLANIYORUM YAKLAŞIK 4 AYDIR HİÇ BİR PROBLEM YAŞAMADIM. PERFORMANS DERSEN HİÇ BİR KAYBIN YOK.

TAKTIRMAYI DÜŞÜNÜYORSAN KESİNLİKLE BRC DEN ŞAŞMA..

tüp taktırmak isteyen arkadaşlar ticari taksi şöförlerine sorun bilgi alın derim 1 numara sıralı sistem prınssız drim ben biraz fiyat farkı var ama bence değer ben taktırmadığıma pişmanım sakın yerli taktırmayın

+ Konu Cevaplama Paneli