+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TÜP BAĞLANTI SORUNUMU LÜTFEN YARDIM

TÜP BAĞLANTI SORUNUMU LÜTFEN YARDIM

SEVGİLİ ARAKADAŞLAR BENİM SORUM 97 MODEL TEMPRA 1.6İE SLX MPİ MOTOR ARABANA LOVATA TEK ENJEKSİYONLU TÜP BAĞLATTIM AMA ARABANIN KENDİ İMMOBİLAZIRLI SİSTEMİNDE 4000 DEVİRDE GAZA GEÇİRİYOR VE SONRA DEVİR DÜŞÜNCE OTOMATİK BENZİNE GEÇİYOR USTA 2 BUJİ KABLOSUNA KABLO DOLADI VE ONLARINDA TÜPLE BAĞLANTISINI YAPTI ARAÇ ALGILASIN DİYE İMİŞ ARAÇ ŞU ANDA DAHA DÜŞÜK DEVİRDE GAZA GEÇİYOR 2500-3000 ARASI DÜZELDİ GİBİ AMA BUJİ KABLOSUNDA İLERİDE BİR KAÇAK OLURSA İÇTEKİ GAZ GÖSTERGESİNİ YAKACAĞININ SÖYLEDİ ACABA ARAÇ NİYE BÖYLE YÜKSEK DEVİRLERDE GAZA GEÇİYOR DİĞER ARAÇLAR BENZİNDE ÇALIŞTIKDAN SINRA HAFİF BİR GAZ VERDİĞİNDE GAZA GEÇİYOR SORUN NEDİR BİZİM KABLO SARMA İŞLEMİ SAĞLIKLIMI BU ARADA ARACI MAKİNEYE BAĞLATTIM DEVRALERİNDE HERHANGİ BİR PROBLEM YOK YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM SAYGILARIMLA MSN ADRESİM: atg1978@hotmail.com

Cevap: TÜP BAĞLANTI SORUNUMU LÜTFEN YARDIM

Tempra 2 adet bobin var ve devri paylaşıyor .Yani 4000 devirde 2000 bir bobinde 2000 diğerinde .Standart olarak enjeksiyon sistemler 2000 devirde geçişi ayarlanmış .Siz kadrana 4000 devir gorurken bobinler bunu paylaştıkları için 2000 ( Yani fabrikadan ayarlanan geçiş devri ) gorur ve gaza geçer .
    Bir trimer marifeti ( Standart butun anahtarlarda devir trimeri vardır ) ile geçiş devri ayarlanabilir ve istediğiniz devirde geçebilirsiniz .
    G.Prevazi

benzinden gaz`a geçme olayı motor suyu sıcaklığına göre`dir. devirle bir alakası yok! bobin`in çıkışın`daki kabloya kablo sarılması aracın ateşlemesi`ni okuması için çalışırken bobin çıkışın`a sarılı olan kabloları çözün uzaklaştırın araç çalışmaz. bu ateşleme okuma`sı için kaza durumun`da falan araç stop ettiğin`de gaz akışını kesmek amaçlı`dır. ( devir`e göre gaz`a geçme olayı ilk defa sizden duy`u`yorum böylr bir şey olamaz iki`de bir gaz benzin hem saçma (devir`le olması) "geçişin" hemde hiç bir araç hemen benzine geçemez gazdan benzine geçiş`de tekler
    1. .2 viteslerde yavaş`sa benzin`e geçmez bile bilginize sizin sisteminiz`de sorun yok.

Mesajlarda bahsedilen sistem tek noktadan enjeksiyonlu sistemlerdir. Bu sistemlerde geçiş de su sıcaklığı kontrol edilmez. Karbüratörlü araçlardaki gibi benzinin dolacağı bir hazne olmadığı için tek noktadan enjeksiyonlu araçlarda geçişler çok rahat olmaktadır. Bilginize saygılar

peki devir düşünce benzine yükselince gaza geçme olayın dan bahsediyorlar üstteki mesajlarda böyle bir olay varmı

4000 devirde devreye giren bobine algılama kablosu bağlandığı için devir 4000 altına düşünde bobin devreden çıkıyor. Sistem her hangi bir manyetik alan algılamadığı için devreden çıkarak benzine geçiyor. Algılama bağlantısı diğer bobinden yapılıp lpg anahtarının arkasındaki ayarlı pot dan geçiş 2000 devire ayarladığı zaman tekrar benzine geçiş olmayacak ve araç ilk geçiş de 2000 devri gördüğü zaman lpg geçiş yapacak. İlk mesajda algılama kablosu buji kablosuna bağlanarak sorun çözülümü olması gereken bobin kablosuna bağlamak. Bilginize saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli