+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 14 Sayfadan
1 2 3 11 ... SonuncuSonuncu
Toplam 133 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MAREA

Sayin Brc yetkilileri mersinde ikamet etmekteyim.
    1 hafta once 2001 model fiat marea 1.6 16 valf arac satin aldim. Brc markasi taktirmak istiyorum bu araclarin motorlarina sirali sistem taktirilmasi zorunlu mudur?  Maliyeti daha az olan diger sistemden de veim alr miyiz? Hangi sistemi taktirmam gerekir. Bu motorlar mpi sistem mi oluyor.

Duzenleyen - cezmi Tarih: 23/06/2006 13:29:34

Sizin aracinizin yakit besleme sistemi sequential olup mutlaka sequent 24 dedigimiz sistemi taktirmalisiniz aksi halde, diger sistemi yani mikserli dedigimiz sistemi taktirirsaniz kesinlikle randuman almaniz soz konusu degil.

Forumda 2001 Bravaya  mikserli sistem takilabilecegini okudum bizim aracinda motoru sanirim  ayni

Gursel arkadasimiz hakli. Her iki aracta sequential yakit besleme sistemine sahip. Bu nedenle mikserli sistem olmaz. SEQUENT-24 takilacak.

Fiat Marea 2.0 HLX

İyi günler arkadaşlar.2001-2002 Fiat marea 2.0 HLX,modeline lpg sisteminin uygulandığını biliyorum,zaten uygulanmayan araç yok gibi bir şey.Bu aracı kullanan bazı arkadaşlar iyi olmuyor,uyum sağlamıyor gibi vs.yazılar yazıyorlar,bilgisi olan arkdaşlar ve kullanıcaları var ise görüşleriniz nelerdir.Ayrıca neredeyse son model BMW Mercedes gibi araçlara uygulanan bu sistemler neden 2001 marea hlx modeline uymasın.Benim tahminim bu olumsuz görüş beyan eden arkadaşlar kalbur altı,merdiven altı tabir ettiğimiz lpg
    dönüşüm atölyelerinde işlerini yapmışlar diye düşünüyorum....?

Cevap: Fiat Marea 2.0 HLX

merhaba
    ben 97 hlx ime seq 56 taktırdım
    ankaradayım isterseniz gelip arabamda merak ettiğiniz noktaları inceleyebilirsiniz

2004 model marea libertye uygun sıralı sistem hangisi

arkadaşlar mrb, 2004 model marea 1.6 16 valve liberty aracıma taktıracağım sıralı sistemin özellikleri arasında 60kw-100kw mi? yoksa 100kw-120kw mi? olmalı merak ettimde.

Thumbs up Cevap: 2004 model marea libertye uygun sıralı sistem hangisi

Alıntı mhaydin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar mrb, 2004 model marea 1.6 16 valve liberty aracıma taktıracağım sıralı sistemin özellikleri arasında 60kw-100kw mi? yoksa 100kw-120kw mi? olmalı merak ettimde.
    Sn mhaydin sizin aracınıza sequent24 uygundur 1200 mb lık buharlaştırıcı kullanılacak daha geniş bilgiyi giriş sayfasındaki yetkili bayi listesinden size en yakın bayiden alabilirsiniz saygılar sunarım

Sayın,avcihuan sizin hlx 97 model,2001 modellerle motor yapıları biraz farklı
    2001'den sonraki hlx lerde gaz kelebeği var,sizin bildiğiniz veya arkadaşlarınızdan 2001-2002 modellere lpg uygulatan ve memnun kalan arkadaşlarınız varmı örnekler verirseniz sevnirim,bu arada sizin 97 hlx ne yakıyor hem lpg hemde benzin örnekler verirmisiniz,Arabanız deri döşememi
    deri ise bakımını nasıl yapıyorsunuz,deri döşemeyi nasıl korumak lazım,
    bu konularda beni aydınlatırsanız sevinirim...
    teşekkürler...

merhaba sayın harun aslan,
    97-2001 arası fark varmı bilemiyorum ama gaz kelebeği olup olmaması birşeyi değiştirmez heralde çünkü araba benzinde nasıl çalışıyorsa yine öyle çalışmaya devam edecek
    benzindeki yakıt durumunu bilemiyorum çünkü ben arabayı aldığımdada lpg liydi ama eski sistemdi ş.içi 160-170 arası yakıyordu
    yeni sistemi henüz ölçemedim çünkü ilk depo henüz bitmedi ama beklentim 150 ye inmesi ş.içinde
    koltuklarım deri değil o yüzden o konuda bişey söyleyemeyeceğim

+ Konu Cevaplama Paneli