+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ledde arıza

ledde arıza

selam
    aracımın led göstergesi ve multivalf yanlış gösteriyor led ışıgı 1. sarıdan hiç değişmiyor 86 doğan için km ortalama kaç ykr yakması gerekir ayrıca aractan çalışırken gaz kokusu geliyor sebebi ne olabilir?
    Cevabınız için teşekkürler. dün aracımı servise götürüp gaz ayarlarına baktırdım ve hava filtresini değiştirdim gaz kokusu kesildi. yakıt tüketimi için 180 ykr çokmuydu filtre değişiminden sonra tüketim düşebilirmi?

Cevap: ledde arıza

Araçta gaz kokusu varken aracınızı kullanmayın. Mutlaka bir yerde kaçak var. Hemen en yakın servise uğrayın.
    Kaçak varken LPG tüketiminden bahsedemeyiz. Ayrıca motorun aşınma durumu, yaptığı kilometre, benzinde tüketiminz v.s gibi bilgilere göre sadece bir tahminde bulunabiliriz. (Araç 21 yaşında )

Alıntı receph Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam
    aracımın led göstergesi ve multivalf yanlış gösteriyor led ışıgı 1. sarıdan hiç değişmiyor 86 doğan için km ortalama kaç ykr yakması gerekir ayrıca aractan çalışırken gaz kokusu geliyor sebebi ne olabilir?

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Alıntı 2A Mühendislik A.Ş. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araçta gaz kokusu varken aracınızı kullanmayın. Mutlaka bir yerde kaçak var. Hemen en yakın servise uğrayın.
    Kaçak varken LPG tüketiminden bahsedemeyiz. Ayrıca motorun aşınma durumu, yaptığı kilometre, benzinde tüketiminz v.s gibi bilgilere göre sadece bir tahminde bulunabiliriz. (Araç 21 yaşında )
    Cevabınız için teşekkürler. dün aracımı servise götürüp gaz ayarlarına baktırdım ve hava filtresini değiştirdim gaz kokusu kesildi. yakıt tüketimi için 185 ykr çokmuydu filtre değişiminden sonra tüketim düşebilirmi?

FİLİTRE DEĞİŞİMİNDEN SONRA HEM BENZİN, HEMDE LPG TÜKETİMİNİZ DÜŞECEKTİR.
    HAVA FİLİTRENİZİ SIK SIK DEĞİŞTİRMEYİ İHMAL ETMEYİN.

KAYBETMEK YOK

+ Konu Cevaplama Paneli