+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Peugeot partner benzin göstergesi

PSA MODÜL

Arkadaşlar psa modül bir rölemidir. Benim aracımda benzin pompasını durdurduğu için arıza lambası yandı ve araba lpgden benzine geçerken stop etti. O yüzden götürüp röleyi söktürdüm. Ama benzin göstergesi problemi devam ediyor. Araçta ne kadar benzin kaldığını anlamıyorum. Birde benzin biterse pompanın arızalma ihtimali olduğu için sürekli tereddüt yaşıyorum. En azından kaç km de bir ne kadar benzin almalıyım.

Psa modül bir rölemidir

psa modülün röle olduğu doğrumudur. Röle ise fiyatı neden bu kadar pahalı. Aracıma böyle bir röle takıldı ve benzin pompasını durdurduğıu için arıza lambasını yaktı. Benzin göstergesi düşüyor ve ne kadar benzin kaldığını anlamıyorum. Hiç olmassa kaç km de bir ne kadarlık benzin alalım. taşşekkürler.

PSA MODÜL

Biliyorsunuz ilk çalıştırma herzaman benzinle oluyor. Günlük kullanımda acınızı kaç defa stop edip, yeniden çalıştırdığınızı ayrıca soğuk motorda ilk çalıştırmada kaç km benzinle yol yaptığınızı bilmiyoruz. Bu nedenle kaç km benzinle gittiğinize bakın, 100 km deki benzin tüketiminize göre ikmal yapın.

Ayrıca PSA basit bir röle değildir. Piyasadaki rölelerden takarsanız benzin göstergeniz arızalanır. PSA modül özel bir elektronik devredir.
    Alıntı müfit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Psa modül bir rölemidir

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Cevap: Peugeot partner benzin göstergesi

Peki bu modül benzin pompasının çalışmasını durdurmuyormu. Eğer durduruyorsa arıza lambası sorununu nasıl çözeceğiz. Çünkü motor arıza lambasının yanmasını istemiyorum. Ayrıca fiyatını yazabilirmisiniz. Teşekkür ederim.

pompayı durdurmaz sadece benzin seviye göstergesinin gönderdiği sinyale müdahale eder.
    Biraz sabredin, yakında ekonomik bir çözümümüz olacak.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Aracıma en sonunda psa modülü taktırdım. Fakat benzin ibresi bazen olması gerektiği yerden çok aşağı düşüyor. Bir yerde durup iki üç dakika sonra arabayı çalıştırdığımda tekrar doğru gösteriyor. Gerçi ben bunada razıyım ama merak ettiğim şey bu modülün çalışma prensibi anlattığım şekildemidir. Birde gerçekten ibre olması gereken yerdemidir. Benzin biterde anlamassam hem pompayı bozarım hem de yolda kalırım diye korkuyorum. Teşekkür ederim.

+ Konu Cevaplama Paneli