+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: LPG Charger nedir?

LPG Charger nedir?

Selamlar,

Şu sıralar herkesin ağzında Lpg-charger diye bir cihaz var. Nedir bu cihaz bilgisi olan varmı?

Cevap: LPG Charger nedir?

Ürün aracın vetinghouse bağlanan ilk kalkışlarda yada ani ivmelenmenin gerektiği anlarda faydalı olan bir ürün.

Aracınız sabit hızda yolda giderken teknik olarak faydalı olabilecek bir parça değil. Drag yada performans araçlarda depar esnasında güçlü hava emişi sağlayan Charger in basit hali diyebiliriz.
    G.Prevazi

Alıntı GPrevazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ürün aracın vetinghouse bağlanan ilk kalkışlarda yada ani ivmelenmenin gerektiği anlarda faydalı olan bir ürün.

Aracınız sabit hızda yolda giderken teknik olarak faydalı olabilecek bir parça değil. Drag yada performans araçlarda depar esnasında güçlü hava emişi sağlayan Charger in basit hali diyebiliriz.

Peki motora veya LPG sistemine bir zararı varmı? Sistemin garati dışı kalması gibi bir soruna yol açarmı?

Alıntı angelus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki motora veya LPG sistemine bir zararı varmı? Sistemin garati dışı kalması gibi bir soruna yol açarmı?
    LPG Sistemine bir zararı olmadığı gibi yararıda vardır fakat bir şartla !
    Kesinlikle önce LPG takılmalı, Ayarları hassas olarak yapılmalı, standart koşulların oluştuğundan emin olduktan sonra bu cihaz takılmalıdır.Ve unutulmamalıdırki bu cihaz saadece ve saadece şehir içi dur-kalklarda işe yaramaktadır.... Uzun yolda değil. Bizim LPG sisteminin garantisinide bozmaz Bilgilerinize

iyi günler bu lpg charger ın yakıtta %15-20 arası yakıt tasarrufuda sagladıgı yazıyor ürün broşürlerinde bu olabilir mi gercekten

Olamaz. Dur-kalklarda motoru rahatlatır.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Özellikle Drag severler kullanabilir ! Her trafik ışığında önde olmak istenler için işe yarıyor diyebilirim Daha sonra bu araç çok yakmaya başladı diye şikayet yok ama

bu cihazı kullanan arkadaşlar yazarsa sevinirim.

Benim aracımda aynı firmanın benzinli araçlar için ürettiği nano charger isimli bir ürün var. Zaten dış görünüş olarak tamamı ile aynı sadece üzerindeki yazılar farklı. Çevremde danıştığım kişilerin tavsiye etmemesine rağmen İlk bir ay iade hakkı var dedim denemeden rahat edemedim. İlk taktırdığımda rolanti aşırı yükseldi 1300 devirlerde çalışmaya başladı. Birkaç gün bekledim belki düzelir diye. Bir değişiklik olmadı, kendim rolantiyi normale indirdim. Şehir içinde zerre miktarı yakıt tasarrufu sağlamıyor. İade etmeme nedenim taktırdığım ilk bir ay içinde sanki uzun yolda %7-8 gibi bir tasarruf sağladı gibi geldi. Biliyorum ürünün kendi iddiası özellikle şehir içinde tasarruf sağladığı şeklinde ama bana kesin anlayamamakla birlikte sanki uzun yolda azıcık faydası var gibi geldi. Faydalı mı faydasız mı derken iade süresi bitti. Şu an dediğim gibi zerre miktar faydası yok. Eğer montaj yaparken kestikleri boru masrafı olmasa bugün söker atarım. Kısacası hap yap para kap. Hele lpg'li araçlarda da benimki gibirolanti ayarını bozarsa daha da kötü...
    Saygılar...

kesinlikle alakası ve faydası bile yok.ben araçtan söktüm aldım.aracın ayarlarını bozuyor..

+ Konu Cevaplama Paneli