+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Lacetti fazla yakıyor

Merhaba arkadaşlar..
    Sizden bir ricam olacak..
    Aracıma brc sequent 24 my07 lpg taktırdım 40 lt lik simit tank mevcut..
    bi depo ile (34lt alıyor) 400 km yol yapıyorum. Bunun 370km si şehirdışı 30km si şehiriçi..şehirdışı kullanım 100-105km/saat.. çok temkinli bir şekilde süratleniyorum.yakıt tüketimini minimuma indirmeye çalışıyorum.Fakat 13ykr altına inemedim..
    Aracım lacetti 1.6sx hb 109bg..
    Taktırdığım yerde(2a mühendislikle anlaşmalı bi yer) brc sistemlere ince ayar yapılmadığını söylediler.Fakat forumda okuduğum kadarıyla ince ayar yapılıyormuş.
    Sizce benim arabam fazla mı yakıyor?Aynı araca sahip arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?Sizinki ne yakıyor?

Yokmu lacettisine lpg taktıran??

Cevap: Lacetti fazla yakıyor

Alıntı seven_up Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar..
    bi depo ile (34lt alıyor) 400 km yol yapıyorum. Bunun 370km si şehirdışı 30km si şehiriçi..şehirdışı kullanım 100-105km/saat.. çok temkinli bir şekilde süratleniyorum.yakıt tüketimini minimuma indirmeye çalışıyorum.Fakat 13ykr altına inemedim..
    Taktırdığım yerde(2a mühendislikle anlaşmalı bi yer) brc sistemlere ince ayar yapılmadığını söylediler.Fakat forumda okuduğum kadarıyla ince ayar yapılıyormuş.
    Sizce benim arabam fazla mı yakıyor?Aynı araca sahip arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?Sizinki ne yakıyor?

Arkadaşım bence araçınızın yakıtı normal aracınız normal kullanımlarda uzun yolda 100km de 7-8 lt lpg yakması gerekir. Ama yetkili bir serviste bakımlarınızı yaptırın yakıtı bir çok faktor etkileyebilir.

sayın seven up lacetti 1.6 araçlarda şimdiye kadar yaptığımız gözlemlerde ortalama yakıt tükemi 12-13 ykr arası. yakıtınız ideal seviyede. brc niz hayırlı olsun. güle güle kullanın. iyi günler

Cool Cevap: Lacetti fazla yakıyor

Alıntı seven_up Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar..

bu linkten yararlanabilirsin

http://www.2a-lpg.com/forum/showthre...697/index.html
    :PDT_95:

yok ya fazlada değil normal bence bide 15 ykrş zam geldi zaten havalarda soğudu dışarı fazla çıkmamak lazım kestane ve sıcak salep yudumlayıp baharın gelişini beklemek lazım

Benim aracım lacetti 1.6 Sx Sedan ... 60 litrelik silindir tank var. Yaklaşık 46 litrelik gaz ile 380 km gidiyor. (Tabi aldığım benzini katmadım bile)

Anlayacağınız gazın bana faydası olmadı herhalde. (

100 Km.de 12 litre LPG tüketimi görülüyor. Benzinde 10 Litre bir tüketim olmalı ki bu kadar yüksek olsun. 1-2 depo sonra tekrar litre bazında ölçüm yapın, bu arada benzin tüketiminizi de kontrol etmenizde fayda var. Benzini çok yakan araç doğal olarak LPG' yi de çok yakar.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Mesala benim aracıma da lpg yaramadı,o kadar servise gittim,götürdüm ama bir değişiklik yok,(lacetti 1.6) 250-260 kesin bir gaz yakıyor.Söktürcem herhalde durmasının bir faydası oldugunu düşünmüyorum.Aynı model araçlar forumda okuyorum 120-130 cok diye şikayet ediyorlar

sayın 2a yetkilileri belki siz anlarsınız yardımcı olursunuz umarım bir depo gaza 170i şehir dışı 105i şehir içi toplam 275 km yol yaptım bitti gazım,BRC nin merkez servisi LPG sisteminde hiçbir sorun yok dedi 2 kez götürdüğümde,chevy servisine gittim benzin ayarlarına bakarmısınız diye bakmadan hemen cevapları hazırdı benzinde bir problem olursa arıza ışığınız yanar yanmadığına göre demekki problem yok....
    madem hiçbir problem yok bu arabayı aldığımda ş.içi 190-200 yakarken şimdi nolduu kafayı yicem valla
    sizce neden olabilir bir fikriniz varmı???(tampondaki body kit hafiften çatlamıştı geçenlerde çarşamba yenisini taktırmaya gideceğimde benzin-lpg sorunumu tekrar söyleyince başlarından savmasınlar neden kaynaklı olduğunu öğrenirsem söylerim onlara)

Gittiğinizde durumu yetkili servise iletiniz.Lpg tüketimini benzin tüketimi ile kıyaslayınız litre olarak benzinden ayni şartlarda %20 daha fazla lpg tüketiminiz olabilir.Yetkili servise benzin ve lpg tüketim miktarınızı kullanım şartlarınız trafik yoğunlu durumunu ve nasıl tüketim hesapladığınız gibi konularda yeterli bilgileri aktararak durumu iletiniz.Saygılar

+ Konu Cevaplama Paneli