+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Honda Civic LS 2002 Katalitik Konvertör Arıza kodu

Exclamation Honda Civic LS 2002 Katalitik Konvertör Arıza kodu

Merhabalar;
    Aracıma 06.10.2007 tarihinde BRC sequent 24 MY07 taktırdım.
    Daha önce başka bir forumdada yazmıştım.1300 km olduktan sonra aracımın arıza lambası yandı.Daha sonra servise gitmeden önce tekrar gaz aldığımda arıza lambası kendiliğinden söndü.200 km sonra tekrar yandı.
    Yaldızlar otogazda arızanın kodunun "P0420" Katalitik Konvertör olduğunu öğrendim.(otogazı taktırdığım servis)
    Aracımda otogazı taktırmadan önce arıza lambası hiç yanmamıştı.Bunun sebebinin fakir karışımdan kaynaklandığını söylediler.
    Otogaz ayarlarını tekrar yüklediler,arızayı sildiler.Büyük ihtimalle birdaha yanmayacağını söylediler.70 km sonra tekrar yandı.Aracımı şu an için çalıştırmıyorum.Katalitik convertörün arızalanma ihtimali beni hoşnut etmiyor.
    Bu konu hakkında önerileriniz varmıdır?Veya çözümünü biliyormusunuz?Bunu çözebilen servis varmı?
    İlgi gösterenlere şimdiden teşekkür ediyorum.

Cevap: Honda Civic LS 2002 Katalitik Konvertör Arıza kodu

Sn. Metfid,
    Aracınızdaki sorunun çözülmesi için sizi servise davet etmiştik ve sanırım sorununuz çözüldü. Diğer kullanıcılarla aracınızın durumunu paylaşırsanız memnun oluruz.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Thumbs up Cevap: Honda Civic LS 2002 Katalitik Konvertör Arıza kodu

Merhabalar;
    Evet aracımdaki sorun çözüldü.Yönlendirdiğiniz MOCAN otogaz gerekli çalışmaları ve düzeltmeleri yaparak arıza lambasının yanmasını önledi.Yanlış montajın veya ince gaz ayarların sebep olduğunu sandığımız sorunu ilginiz ve özverili çalışması ile MOCAN otogaz çözmüş durumda.
    Birkaç sefer daha yanmasına rağmen ; MOCAN ın araştırma ve yılmadan ilgilenmesi ile aracımın motor arıza lambası yaklaşık 800 km dir yanmamaktadır.

Ayrıca 2A Mühendisliğin ürününün arkasında durması konu ile ilgilenmesi , kaliteli hizmet veren MOCAN gibi servisleri bu gibi sorunların kesinlikle çözüleceği kanaatini bana vermiştir.
    Hepinize teşekkürlerimi sunarım.

Alıntı metfid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar;
    Evet aracımdaki sorun çözüldü.Yönlendirdiğiniz MOCAN otogaz gerekli çalışmaları ve düzeltmeleri yaparak arıza lambasının yanmasını önledi.Yanlış montajın veya ince gaz ayarların sebep olduğunu sandığımız sorunu ilginiz ve özverili çalışması ile MOCAN otogaz çözmüş durumda.
    Birkaç sefer daha yanmasına rağmen ; MOCAN ın araştırma ve yılmadan ilgilenmesi ile aracımın motor arıza lambası yaklaşık 800 km dir yanmamaktadır.

Ayrıca 2A Mühendisliğin ürününün arkasında durması konu ile ilgilenmesi , kaliteli hizmet veren MOCAN gibi servisleri bu gibi sorunların kesinlikle çözüleceği kanaatini bana vermiştir.
    Hepinize teşekkürlerimi sunarım.
    Teşekkürler sn.mocan Sizin gibi bayiilerimiz bizleri gururlandırıyor el-ele en iyiye

Gayemiz; dürüst çalışan, müşteri memnuniyetine önem veren, yaptığı işe özen gösteren ve severek yapan, yaptığı işin arkasında duran bir model oluşturmaktır.

Kurduğumuz sistemde; müşteriyle empati kurulmakta, yaşanmakta olan sorunun giderilmesi için çözümler üretilmektedir.

Montajı hangi servisimizde yapılmış olursa olsun, bize gelen müşteri ilk önce 2A Mühendislik müşterisidir. 2A Mühendislik A.Ş.nin Yetkili Servislerinde Aracının LPG dönüşümü yapılmış bir müşterinin de hakettiği; en üst düzeyde, koşulsuz müşteri memnuniyetidir.
    Sn Metin Fidan'ın aracındaki sorunun düzeltilmesi, çalışanlarımızın; işlerine duyduğu saygı, bizlere duyduğu sonsuz güven, bizim işimize liyakatimiz, severek yapmamızdan kaynaklanmaktadır.

Arkamızda 2A Mühendislik AŞ durdukça, FS Otogaz gibi DOST bayilerimiz 300 km uzaklıktan bile bize desteklerini her fırsatta hissettirdikçe,

İşimize olan bağlılığımız daha da artmaktadır.
    2A Mühendisliğin bütün müşterilerine kapımız her zaman açıktır.
    Bu vesileyle herkese saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

MOCAN OTOGAZ
    "BRC YETKİLİ SERVİSİ"
    MOCAN OTOMOTİV LTD. ŞTİ.
    İvedik Organize San. Bölg. Altın Örnek Sanayi Sitesi Melih Gökçek Bulvarı 564. Sokak No: 60Yenimahalle
    TEL (312) 394 72 22 - (312) 394 73 22 CAN MOCAN 0 533 244 29 49 FATİH GÖKHAN 0 532 615 45 53 www.mocanotogaz.com.tr

MOCAN OTOMOTİV' e koşulsuz müşteri memnuniyeti vizyonumuza yaptığı katkılardan ötürü müteşekkiriz.
    Örnek çalışmalarında başarılar diliyoruz.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Sn mocan otomotiv:
    Bilgi paylaşıldıkça değer bulur. Sadece size değil ülkemin neresinden hangi bayimiz ararsa arasın herkese aynı ilgi ve sevgi ile yardım etmek bize büyük mutluluk ve onur veriyor. Bu günlere gelene kadar bizde çok yardımlar aldık, Daha önce yaşanmış ve çözümü bulunmuş bir problemi zaman harcayarak çözmeye çalışmak yerine , kardeş bayilerimizden yardım almak en doğru olanıdır bundan imtina etmemek gerekir. Sorabilecek cesaretiniz sayesinde sizde başarıyı daha çabuk yakaladınız. Tebrik ediyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum.

Post Cevap: Honda Civic LS 2002 Katalitik Konvertör Arıza kodu

Merhabalar;
    Şu anda Antalyadayım.Uzun yolda aracımın arıza lambası yine yandı.Mocan ile görüştüm.Bir sorun olmayacağını uzun yolda yanabileceğini bildirdi.
    BRC ye ve Mocan a güveniyorum.Ankara ya döndüğümde neden kaynaklandığını tekrar araştıracağız.
    Bilgi olarak yazıyorum Ankara Afyon arasını 4000 ile 5000 devir arasında kullanarak katettim.Yani hız olarak 140km nin altına inmedim.Afyona 50 km kala 5 dakikalık ihtiyaç molası verdim ve hemen aracım ile tekrar yola çıktığımda araç sollaması yaptığım ve motor devrini 5500 e çıkardığım ve gaza sonuna kadar yüklendiğimde yandı.(Bu durum daha önceki arıza lambasının yandığı durumla aynı oldu.Yani motor çok sıcakken 5 dk durduktan sonra tekrar çalıştırıp yola devam edince yanması).Aracın otogaz deposunu Ankarada Opet-Aygazdan doldurmuştum.Afyonda yine opet ten aldım.Şu anda aracın performasında herhangi bir anormallik yok.Aracımın arıza laması yanmaya devam ediyor.Burada başka bir araç kullanmaktayım.Sadece Ankara ya gelirken aracımı kullanacağım.Belkide kendiliğinden söner.Fırsat bulursam burada arıza koduna baktırabilirim.Bunuda sizlerle paylaşacağım.
    Saygılarımla..

Arıza lambası otogaz bittikten sonra tekrar otogaz aldığımda kendiliğinden söndü..Sönüncede ben servisinize gelmekten vazgeçtim.İlgi ve alakanıza tekrar çok teşekkür ediyorum.Lamba söndükten sonra yaklaşık 5000 km oldu arıza lambası kesinlikle yanmıyor.Sanırım uzun yolda oksijen sensörü konvertörün ısınmasından dolayı veya hava değişimden dolayı farklı bir algılama yaptı veya otogaz istasyonlarının markası aynı olsada sattıkları gaz kalitesi günden güne farklılıklar gösteriyor bilemiyorum.Arıza koduna baktırmaya fırsat bulamadan lamba söndü.
    Saygılarımla.

olan bize oldu ne çayımızı içmeye geliyorsunuz, ne kahvemizi içmeye...

Saygılarımızla

Alıntı metfid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arıza lambası otogaz bittikten sonra tekrar otogaz aldığımda kendiliğinden söndü..Sönüncede ben servisinize gelmekten vazgeçtim.İlgi ve alakanıza tekrar çok teşekkür ediyorum.Lamba söndükten sonra yaklaşık 5000 km oldu arıza lambası kesinlikle yanmıyor.Sanırım uzun yolda oksijen sensörü konvertörün ısınmasından dolayı veya hava değişimden dolayı farklı bir algılama yaptı veya otogaz istasyonlarının markası aynı olsada sattıkları gaz kalitesi günden güne farklılıklar gösteriyor bilemiyorum.Arıza koduna baktırmaya fırsat bulamadan lamba söndü.
    Saygılarımla.

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

MOCAN OTOGAZ
    "BRC YETKİLİ SERVİSİ"
    MOCAN OTOMOTİV LTD. ŞTİ.
    İvedik Organize San. Bölg. Altın Örnek Sanayi Sitesi Melih Gökçek Bulvarı 564. Sokak No: 60Yenimahalle
    TEL (312) 394 72 22 - (312) 394 73 22 CAN MOCAN 0 533 244 29 49 FATİH GÖKHAN 0 532 615 45 53 www.mocanotogaz.com.tr

+ Konu Cevaplama Paneli