+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan
1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 56 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 40 lt lik tankım 41,5 lt gaz aldı

40 lt lik tankım 41,5 lt gaz aldı

İyi günler skoda fabia marka aracım var ve yaklaşık 3 ay önce Brc marka taktırdım 40 lt simit tankım var ve depom tamamen boştu dün fulleyim dedim ipragaz marka gaz aldım ve tankım 41,5 lt gaz aldı şaşırdım ve kafam karıştı depomda mı problem var yada benzincilermi bizi kandırıyor...Üstelik depoyu fullememe rağmen göstergede full gös termiyor sanki depo boş gibi tek ışık yanıp sönüyor.

Post Cevap: 40 lt lik tankım 41,5 lt gaz aldı

Merhabalar bendeki tank 45 lt lik simit tank.İlk alışta 38 litre aldı.Daha sonraki depo fullemelerimin hepsinde 40-41 litre civarında yakıt alıyor.Normalmidir acaba..

Cevap: 40 lt lik tankım 41,5 lt gaz aldı

aydı sorunu bende 6 aydır yaşıyorum. 30 litrelik simit tankım ilk dönemler 29,5 litre kadar almakta idi. bu sorunumu sürekli servisime ilettim. lpg aldığım pompalardan olabileceği % 80 dolum yapılması gerektiği halde pompa ayarlarında oynamalar yapılarak daha fazla gaz satıldığı söylendi. Ben genede şamandıranın gazı kesmesi gerektiği konusunda ısrarcı oldum. Her seferinde ya benim tankın dolu olması yada servisin işlerinin yoğunluğu nedeniyle geçen haftaya kadar ortalama 30-32 litre lpg doldurtarak aracı kullandım. Geçen hafta boş depo ile gittim ısrarlarım sonucu şamandıra söküldü yeni şamandıra takıldı. 31,5 litre gazdan sonra pompayı kapattırdım. Servisin incelemesinde eski şamanrıdanın tank kenarına teması sonucu valfin kapatmadığı, büyük bir ihtimallede aynı sorunun yeni şamandıradada yaşandığı sonucuna vardık.depodaki Lpg bittikten sonra yeniden deneyeceğiz. Eski şamandıra varken gaz alınca 4 ışıkta yanardı. Şimdi 30 luk tankta 31,5 litde lpg olduğu halde tek ışık yanıp sönüyor.

Exclamation Cevap: 40 lt lik tankım 41,5 lt gaz aldı

Sayın 2A Mühendislik yetkilileri maalesef son donemde takılan tank samandıralarında hata olduğunu burada diğer arkadalarında benzer sorunlar yaşadığını görmekteyim. Aynı şekilde bende dolum dispencerinde dolumun haricinde garip bir ses (tar tar tar veya dır gibi tk sefer ) duyduğunda pmpacıya manuel olarak gazı kestirmeye calısıyorum ve tabi eğer gaz dolum dispenser basıncı 5 barın üzerinde ise %80 kesici kesinlikle calışmıyor. Bu aralarda daha başkabir sorunla da karşılaşmaya başladım o da gaz miktarı 2 veya 1 led seviyesinde iken ani gaz pedal seviyelerinde değişiklik olduğunda örnegin bir süre 0 pedal seviyesi ve 1200-1500 devir de gittikten sonra gaza basıp arım pedal seviyesine gediğimde gaz bitti uyarı sesi ile gaz kapanıyor ve benzine geçiyor el ile gaz benzin selektöründen önce benzine sonra gaza alınca tekrar çalışmaya devam ediyor. Bu sabit bir şekilde değil zaman zaman belirsiz aralıklara oluşan bir olay bu sebepten yetkili servisinizde bu razayı tespit edip gösterme imkanı da bulamıyorum. Ama bu olayı servis yetkili arkadaşımıza yazın yeni takılmış iken söylediğimde depo gaz seviyesinin düşük olduğu durumlarda güvenlik kesicinin böyle bir olayı yapabilceğini söylemişti. Fakat son dönemde %80 kesici sorunları ve bu olay gittikce artan bir sekilde sorunlu çalışmaya başladı. Bu sorunun çözümü için öneriniz nedir.
    Not: Sistemi haziran ayında taktırdım. Sequent 24 ve 50lt samçelik simit depo araç Renault Laguna II

Lpg deposunu doldururken depo dolduğu zaman tıkırtı yapmaya başlıyor.O anda gaz dolumunu durduruyorum.Sanırım şamandıra deponun dolduğunu bildiriyor.Bence sizde buna dikkat edin.Yoksa standardından fazlasını alıyor.

Benim depomda 40 lık, gazı kestirmezsem 37-38 lt civarında gaz alıyor.Bu durumu BRC servisine ilettiğimde bu depolarda hiçbir problem olmayacağını, yüksek basınca deponun dayanabildiğini, içimin bu konuda çok rahat olması gerektiğini söyleyerek depoda birşey yapma gereği duymadı.

Serviste tankın terazisinde olup olmadığını kontrol ettirin. 32 Litrede gazı kapatması lazım.

Alıntı tgg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim depomda 40 lık, gazı kestirmezsem 37-38 lt civarında gaz alıyor.Bu durumu BRC servisine ilettiğimde bu depolarda hiçbir problem olmayacağını, yüksek basınca deponun dayanabildiğini, içimin bu konuda çok rahat olması gerektiğini söyleyerek depoda birşey yapma gereği duymadı.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

şamandıranın tanka teması sonucu 30 luk simit tankın 31,5 litre lpg alması nedeniyle şamandıranın değiştirilmesi gerekiyor. Ancak cumartesi gün servise gittiğimde salı gün yeni şamandıra geleceği söylendi. Bu gün ise tanka uygun şamandıra gelmediği tekrar sipariş verilerek 2A dan istendiği geldiği zaman telefonla bana bildirileceği söylendi. Böylelikle 8 aydır yaşadığım sorun hala çözülemedi. Şimdilik bekliyoruz. Servisin kişilerle olan ilişkisi, sorunu çözecekmiş gibi yaklaşımı güzel.Fakat bunlar problemi gidermiyor. simit tanklarda bu tür problemler sanırım sık oluyor. Tanka uygun şamandıra niye gönderilmiyor. Gelişmeleri sizlerle paylaşmayı sürdüreceğim.

Sonunda beklediğimiz ölçülerde şamandra geldi. cumartesi gün değiştirdikten sonra tank gene 31,5 litre lpg aldı. fakat göstergelerdeki sorun gitti. şu anda 4 led yanıyor. son olarak tank üreticisi Samçelik ile görüştüm. tankın 30 luk olduğunu seri nosunu vs. ilettim. 24 litrede dolumun kesmesi gerektiği halde 31-32 litre kadar lpg aldığını söyledim. onlarda tank üzerine yazdıkları miktarın tankın alabileceği miktar olduğunu, benim tankında 30 litre ile dolduğunu, 30-31 litrelik bir dolumun normal olduğunu belirerek bir sorun olmadığını söylediler.Bana iletilen Samçelik marka tanklarda geçen 30luk, 40 lık gibi verilerin alınabilecek gaz miktarını gösterdiği. Eğer söylenen doğru ise 8 aydır fazla dolum yapılıyor diye değiştirdiğimiz şamandralar nedeniyle yaşadığımız zaman kaybı ve sitres boşuna imiş. Umarım söylenilenler doğrudur.
    Alıntı hasan1962 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şamandıranın tanka teması sonucu 30 luk simit tankın 31,5 litre lpg alması nedeniyle şamandıranın değiştirilmesi gerekiyor. Ancak cumartesi gün servise gittiğimde salı gün yeni şamandıra geleceği söylendi. Bu gün ise tanka uygun şamandıra gelmediği tekrar sipariş verilerek 2A dan istendiği geldiği zaman telefonla bana bildirileceği söylendi. Böylelikle 8 aydır yaşadığım sorun hala çözülemedi. Şimdilik bekliyoruz. Servisin kişilerle olan ilişkisi, sorunu çözecekmiş gibi yaklaşımı güzel.Fakat bunlar problemi gidermiyor. simit tanklarda bu tür problemler sanırım sık oluyor. Tanka uygun şamandıra niye gönderilmiyor. Gelişmeleri sizlerle paylaşmayı sürdüreceğim.

Tankınız 40 Litre, alacağı gaz maksimum 31-32 Litredir. Daha önceki cevabımızda belirtildiği gibi, fazla alma durumu varsa, tankın terazisinde yerleştirilmemesinden kaynaklanabilir. 31,5 litre aldı diyorsunuz, bu multivalfin doğru çalıştığını gösteriyor.
    Simit veya silindir olsun, her tankın %80 güvenli dolum limiti vardır. Bu limite gelince tank üzerindeki multivalf otomatik olarak gaz girişini kapatır ve gaz dolumuna engel olur. Tank 45 litre ise 36 Litrede, 40 Litre ise 32 Litrede dolum kesilir.
    Siz Samçelik' e 30' luk tankım var demişsiniz. Sizin tankınız 40 Litre ve piyasada 40' lık tank diye anılır. Alacağı gazda 31-32 Litre. İlk defa 40' lık tankın 41,5 litre aldığını yazmıştınız. Epey bir karışıklık oldu.
    Tankınızın 30' luk olduğunu, 24 Litrede kesmesi gerektiğini nereden çıkardınız?

KAYBETMEK YOK

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler