+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2001 bmw 320 i lpg tartarini cok yakıyor

arkadaslar 2 aydır cozemedıgımız bı konuyu sormak ıstıyorum.aracıma 2 ay once tartarını sıralı sıstem lpg taktırdım.arac cok yakıyor sehır ıcı 250 270 bın sehır dısı 200 250 arası.daha sonra ayar falan dedıler dusmedı yakıt.sonra tekrar beynı ve sıstemı degıstırdıler sıstemde sorun olabılır dıye ama yıne aynı.arac benzınle sehır ıcı kullanımda devırlı ve duzgun kullanımda 300 yakıyor denedım bunu boş depoyla.sızce neden olabılır bu sorun.250 bın lıraya lpg ıle bınmektense 300 bın lıraya benzınlı bınmek daha ıyı napmalıyım

arkadaslar 2 ay once aracıma tartarını marka sıralı lpg taktırdım.ama cok yakıyor.sehır ıcı 250 275 buda agır kullanımda .sehır dısı 200 250 yakıyor 2000-3000 devırı gecmedıgım halde.2 aydır ugrasıyorlar sısemı ve beynı sokup yenıledıler ama yıne aynı.aracım aynı kullanımda sehır ıcı benzınle 300 yakıyor boş depoyla denedım.napmam lazımsızce lpg ıle 250 yakmaktansa 300 bın lıraya benzınle bınerım daha ıyı .bu konuda yardıcı olabılecek arkadaslar sorun ne olabılır.enjektorlere baktılar aynı.bujıler fıltreler degıstı yıne aynı yardımlarınızı beklıyorum sayglılar

ustam dedıklerınızı tupcume soyledım denıyorlar bugun haber verecem sıze yardımlarınıza tesekkurler.sensoru daha oncede duymustum ama pek anlayan yok onlardan herralde

ustam bu sensörun yerı nerde bmw de arkadaslar kelebekkırlıdır falan gıbısıne bısı demısler kelebek ayrı sensör ayrı bence.bı usta daha demıstı bı sensor var o yakıtı yukseltır 3 dakkada temızlenır ama hıcbır usta onu dıkkate almaz demıstı

ben bu araca lpg taktırmadan önce bazen motor arızası ısaretı cıkıyodu lpg den sonra o ısık sonmez oldu sıldırdım bı servıste yıne yanmaya basladı ertesı gun.o ısık lpg de sonmez dedıler nedır sızce

ustam yakıt olayı duzene gırdı fakat sımdı araba gazda ıken sallamaya ve gaz yememeye baslıyor.ıstop edıyor bazen bu neden olabılır ustam

sayın ustalarım bmw 320 aracım gazda ıkenmotor ısınınca sehır ıcı bosta ıken bazen sallamaya baslıyor ve gazı kesılerek tıtreyerek yıyıyor.lambda sensörü ısıgı yanıyor sureklı. benzınde normal calısması sıkıntı yok.bu sallama sureklı degıl ama yarım saatte bı yapıyor.servıs te arızaları sıldırıyorum ama yıne lambda sensörü yanıyorr gaza gecınce.bu sallama olayı sensörden olabılırmı.sallarken arabayı stop edıp tekrar calıstırıyorum duzelıyor.sonra bı saat sonra yıne sallamaya baslıyor .tesekkurler sımdıden

bugun sordugum soru hala gozukmuyor formunuzda yardımcı olmayacakmısınız.napmalıyım nereye gıdebılırım

Cevap: 2001 bmw 320 i lpg tartarini cok yakıyor

Aracınızın benzinde tüketimi bakımlı olması kaydıyla ortalama 10-11 litre/100 km civarındadır. (30,- YKR/KM)
    LPG' de %40 tasarruf dersek 18-20,-YKR/KM geçmemesi lazım. Ya benzin tüketiminiz yanlış, araç fazla benzin tüketiyor, ya da LPG ayarlarında-montajında hata var.
    Bozuk oksijen sensörü %30 yakıt tüketimini arttırır. Aracı 4 gaz analiz cihazına bağlatıp benzinde ve gazda emisyon değerlerine baktırın.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Aracınızdaki gaz enjektörlerini ve Gaz ECU' sunu kontrol ettirin. Benzinde düzgün çalışan araç LPG' de bozuluyorsa Kablo, ECU, sensörler, enjektörler kontrol edilecek.

KAYBETMEK YOK

teşekkürler.pekı bu işten anlayan bı usta ya yonlendırme sansınız varmı tecrubelı olacak.ben kutahyadan yazıyorum

Sn:cemilo
    Aracınızdaki kitin markası Tartarini olduğu halde BRC CAMİASINDA sorununuza çözüm aramakla bizi onurlandırdığınızı düşünüyorum.Tartarini bizim rakibimizdir ama kötü bir marka değildir. Size söyliyeceğim şudur, Aracınıza sistemi takan servise gittiğiniz halde çözüm bulamıyorsanız eğer daha EHİL OLAN başka bir tartarini servisine giderek sorununuza çözüm arayın bana göre sorununuz proğramsal . Birde montajı yapan servis gerçekten Tartarini servisi mi? (Bence gerçek servisler eğitim aldığı için çözüm üretebilir ve mağdur etmez) Tartarini servisleri de en az BRC servisleri kadar seçilmiş ve eğitimlidirler. Korsan bir serviste takdırdıysanız çözümsüz kalırsanız, sisteminizi söktürmeniz ve maddi kayıba uğramadan ödediğiniz ücreti geri alma hakkınız vardır. Bundan sonra doğru bir analizle doğru bir serviste yeni bir ürün taktırabilirsiniz buna hakkınız var, iyi sürüşler dostum. Bizi izlemeye devam edin

sayın ustam dedıgınız yerlere baktırdım. sımdıde arac 1 vıtese atıp gaza bastıgım anda araba tam kalkacakken tutuyo gıbı olup ıstop edıyor.dıger vıteslerde normal.her kalkısta gıdecek gıbı kalkarken bırden stop edıyor.benzınde normal araba yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkurler

Talking Cevap: 2001 bmw 320 i lpg tartarini cok yakıyor

Alıntı cemilo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayın ustam dedıgınız yerlere baktırdım. sımdıde arac 1 vıtese atıp gaza bastıgım anda araba tam kalkacakken tutuyo gıbı olup ıstop edıyor.dıger vıteslerde normal.her kalkısta gıdecek gıbı kalkarken bırden stop edıyor.benzınde normal araba yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkurler
    arkadaşım uzun lafın kısası git taktırdığın yere söktür paranı geri al vede brc servisinde montajını adam gibi yapsınlar kafanda cebinde rahat olsun.üç beş kuruştan kacayım derken böyle olanlar olur .bu arada benzin bakımların tammı?
    tam değilse yaptır.
    :PDT_95:

2350 ytl para verdım kardes ne parasından kacması

Smile Cevap: 2001 bmw 320 i lpg tartarini cok yakıyor

Alıntı cemilo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2350 ytl para verdım kardes ne parasından kacması
    dostum eğer o parayı peşin verdiysen helal olsun taksitse bilemem ama bence git söktür paranı geri al vede 1500 ytl ye adamgibi sistem brc taktır kafan rahat olsun niyetim seni kızdırmak değil yardımcı olmak daha fazla harcanmadan kurtul ondan
    :PDT_95:

Talking Cevap: 2001 bmw 320 i lpg tartarini cok yakıyor

bende de brc sistemi var aynı yakıyor Benzinde araç 500 ytl yakıyor nasıl olur 6 silindir araç benzinde 300 ytl yakar ??????
    acaba sana özelmi üretim bu araç bendede aynı araç var benzinde 500 ytl lpg de 250-270 arası yakıyor bu normal 6 silindir 150 beygir arabaya biniyorsun artı 1ton600kg civarında bir araç nasıl 200 ytl yakmasını istersin anlamsız....:PDT_30:

+ Konu Cevaplama Paneli