Aracıma 2006 Nisan ayında sequent24 taktırdım. Aracım 99 model Proton 1.8 otomatik vites. Benzin tüketimi olarak şehir dışı 6.5-7 lt civarı, şehir içi ise 10-11 lt civarı tüketimi var. İlk zamanlar LPG de şehir dışı 7-7.5lt şehir içi ise 11lt civarı tüketimi olan aracımda şu an şehir dışı 9-9.5 şehir içi 13 lt civarı tüketim var. Aracın bakımları aksaksız olarak yapılmakta. Özellikle LPG montajı sonrasında hava filtresinin temizliği ve yeniliği ile (6 ayda bir değişim ve aylık temizlik) bujilerin (sürekli olarak temizlikleri ve durumları kontrol ediliyor ve 15 bin km civarında değişiyor) durumu da sürekli iyi tutulmaktadır. Aracın tüketimi beni çıldırtmak üzere. Özellikle benim kafamı karıştıran husus ise aracın tüketiminin hızdan bağımsız bir şekilde gerçekleşmesi. Geçenlerde otobanda yaklaşık 250 km mesafeyi 160-170 kms bir hızla katettiğim bir seyahette ortalama tüketim yine 9lt civarı çıkltı. 90-95 kms hızla şehirdışı tüketimi yine bu rakamlarda gerçekleşmekte.

Montaj yapan servisin bilgisayarla yaptığı kontrolde lpg programında bir sorun olmadığı olası muhtemel sorunun ateşleme sisteminden kaynaklanıyor olabileceği söyleniyor. Ancak aracın ateşleme sisteminde olası bir soruna dair bir belirti olmadığı gibi serviste diyagnoz cihazında da bir sorun bulunamakta. Herhangi bir önerisi olan varmı?