+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KORSANLARLA MUCADELE....

Italyan MTM SRL firmasina ait BRC marka ve logolarinin izinsiz ve yetkisiz kullanilmasi, Fikri ve Sinai Mulkiyet Haklari cercevesinde markalarin korunmasina dair 556 sayili Kanun Hukmundeki Kararname ye gore "Marka Hakkina" tecavuz ve Turk Ticaret Kanunu nun 57-63 maddelerine gore "haksiz rekabet" teskil etmektedir.
    Bu sucu isleyenler; 4128 sayili Kanun ve eklenen 61 A-c maddesine gore 2-4 yil hapis, 26 ile 47 bin YTL para cezasi, isten men ve isyerinin kapatilmasi ile cezalandirilir.

Italyan MTM SRL firmasinin Turkiye distributoru olan sirketimiz, BRC marka ve logolarinin izinsiz kullanimini mevcut yasalar cercevesinde durdurma kararliligindadir.

BRC tescilli markasini yetkisi olmadigi halde isyerinde tabela, camekan, diger tanitim vasitalarinda ve matbu evrak uzerinde kullanmak Fikri Sinai Mulkiyet Haklari nezdinde kurumsal kimlik ihlali meydana getirmektedir.
    Haksiz rekabet teskil eden bu tur ihlallerde bulunanlar hakkinda Fikri ve Sinai Haklar Mahkemelerinde ceza ve tazminat davalari acmaya ve sorumlular hakkinda yasal islemler yapmaya basladik.

Bu fiilleri isleyenlerin hapis ve para cezalarindan kurtulmak icin icin izinsiz marka ve logo kullanimlarina derhal son vermeleri menfaatleri icabidir.

Saygilarimizla,

Cevap: KORSANLARLA MUCADELE....

Kadir bey, bu haber beni çok sevindirdi Montajcılık yapıpta tabelasına BRC logosu koymayan yokki, BRC takmasa bile logomuzu kullanıyorlar. Bunların hakkında nasıl bir yaptırım düşünüyorsunuz. Özel olarak birisini tahsis etseniz bile bu bir yıl zaman alır. Ayrıca D-7782 ve D-7777 numaralı AT-90 ların siden çıkışlı olup olmadığını bana özelden bildirirseniz sevinirim. Eger sizden çıkışlıysa bu ürün korsanların elinde ne geziyor ? Ve kim üzerinden çıkış yapılmış kimde olması gerekirken şuan bu insanlara nasıl geçmiş.Montaj yapanların dışında bu işin ticaretini yapan insanlar aynı zamanda evrakta satıyorlar.Ve ben bu insanların ismini size sorduğumda sizden mal almadıklarını söylemiştiniz. Nereden aldıklarını tesbit edebilmeniz için size regülatör numaralarını yazdım. Beni aydınlatın lütfen...İşte bu insanlar merdiven altı tabir ettiğimiz insanlara mal ve evrak satıyorlar ve al işte FARKLI FİYAT KARMAŞASI - BAYİİ KARMAŞASI Bizi bizden başka kimse korumaz ve koruyamazda Lütfen böyle ticari gözle gayriciddi bu işi yapanları elekten geçirin lütfen
    FS OTOGAZ - KOCAELİ

Cevap: KORSANLARLA MUCADELE....

Bu regülatörler için bir yanıt alamadım kadir bey, gerçekten çok ciddi bir korsan gerçeği var izmitte ve bu adamlar sizden mal aldıklarını saklamıyorlar bile(mimsunar) bunlar malı ve projeyi birlikte satıyorlar ve takanların giderleri olmadığı için komik fiyatlara takıyorlar ve biz bu konuda maalesef aciz kalıyoruz.Ve en kötüsüde BRC markası ayaklara düşüyor, bütün emeklerimiz boşa gidiyor

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler