+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: AUDİ A3 BENZİNDE SORUN,LPGDE CANAVAR GİBİ

AUDİ A3 BENZİNDE SORUN,LPGDE CANAVAR GİBİ

ARACIM 2001 model audi a3 tur arabama LOVATO marka sıralı tup taktırdım ancak sole sacma bi sorun var arabamda cekis olarak tüpte gercekten hiç bir kayıp yok ancak arabamı benzinde kullandıgımda 2 bin ila 3 bin arası ayırca 4 bin ılan 5.5 devir arası araba vuruntu gaza tam bastıgımda eger 2 bin ila 3 bin arası sabıt gidersem vuruntudan durulmuyor (atesleme sorunu gibi kesinti diyedebiliriz) ancak benzinde lpg ye gecirince aracta hiç bir sorun yok hatta hiç taktırmadan onceki gibi ne vuruntu ne cekisten dusme benzinde dgiderken yaptıgı bu vuruntuların(kesinti) sebebi nedir acaba yardım ederseniz cok sevinirim saygılar bu arada tupu takalı 4 gun oluyor ondan sonra basladı bu olay

bünyeye ters geldi gibi dusunuyorum yardım

Cevap: AUDİ A3 BENZİNDE SORUN,LPGDE CANAVAR GİBİ

Aracın LPG' de düzgün, benzinde sorunlu olması enjektör kesiminde kullanılan kablolarda bir arıza olduğunu gösteriyor.
    LPG ile çalışmada benzin enjektörlerini durduran kablo tesisatında veya enjektörleri durduran rölelerde bir temassızlık, kısa devre v.s. var.
    Bu kabloları söktürün, aracın tesisatını eski haline getirip benzinde deneyin. Arıza belli olur.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Cevap: AUDİ A3 BENZİNDE SORUN,LPGDE CANAVAR GİBİ

ben de 2000 A3 ebrc taktırdım. lpg de bi sorun olmamasına rağmen, özellikle araba soğukken, 2-3 devir arası metalin metale sürtme sesi geliyor "gacııııırrrr" diye. benimki de lpg yi taktırdıktan hemen sonra oldu. lpg yi takanlar " kesinlikle bizim yaptığımız şeyle alakalı" değil dediler..audi servisine götürdüm, onlar da akşamdan bırakırsan sabah bakarız dediler. öylece kaldı..

+ Konu Cevaplama Paneli