+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vectra C Tekleme Sorunu

Vectra C Tekleme Sorunu

Merhaba Arkadaşlar,
    Sahibi olduğum 2004 Vectra C ye 83.000 km de Brc Sıralı sistem lpg uygulaması yaptırdım 2A nın Ankadaki yetkili dönüşüm bayinde. Aracım şu anda 105 bin de ve uygulamadan oldukça memnun kaldım ister yakıt tüketimi isterse çekişinde olsun fakat son zamanlarda aracımda 2000 dakika devir altında tekleme sıkıntısı yaşamaktayım. Bunun için birçok kere tekrar tekrar program yaptırsamda ve aracımın hem motor bakımlarını hemde LPG filtre bakımlarını düzenli olarak yaptırsamda bu alt devirlerdeki tekleme sorunundan bir türlü kurtulamıyorum. Bunun durum hakkında bilgisi olan veya nasıl bu sorunu aşacağımı bilen varsa, bana bu durumla ilgili bilgi verebilirse çok memnun olacağım,,

Cevap: Vectra C Tekleme Sorunu

Bujiler değişti mi bu periyotta

Bujilerim lpg den sonraki bakımlarda değişti, daha önce tek tırnaklı buji varken usta çift tırnaklı ile değiştirdi.

Bence bir ateşleme sorunu vardır .Tekrar bujiler bir kontrol et eğer bir silindir doğru çalışmıyorsa bir adet buji diğerlerinden daha siyah olacaktır ( karbon birikintisi ) Buji yeni olabilir ama kabloda herhangi bir kaçak veya bobinlerden birisi doğru çalışmıyabilir .
    G.Prevazi

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için, peki tek tırnakılı buji ile çift tırnaklı buji arasında ateşlemde bir fark varmıdır ?

Çift tırnaklı bujide ateşleme voltajı ikiye bölünür. 4 tırnaklıda ise 4' e bölünür. Tek tırnaklıda ise daha güçlü bir kıvılcım çakar.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Merhaba Sayın Erenemrah,

aynı araçtan biz de kullanıyoruz. Bu araçlarda şöyle bir sıkıntı var, buji değişiminde servis hizmeti veren firma bu araçta bazen orjinal bujiyi kullanmıyor, elinde ne varsa onu kullanıyor. aracınızın üzerindeki buji 4 tırnaklıdır, ilk önce bunu kontrol ettirin, halen sıkıntı yaşıyorsanız aracınızın üzerindeki bobini deneme amaçlı değiştirelim( bu hususta biz yardımcı olabiliriz)

bütün bunlara rağmen araç üzerindeki sıkıntı halen düzelmiyorsa aracınızın yazılımını TIS 86 nolu CD'den düzeltme yoluna gideceksiniz.

İyi günler

Alıntı erenemrah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,
    Sahibi olduğum 2004 Vectra C ye 83.000 km de Brc Sıralı sistem lpg uygulaması yaptırdım 2A nın Ankadaki yetkili dönüşüm bayinde. Aracım şu anda 105 bin de ve uygulamadan oldukça memnun kaldım ister yakıt tüketimi isterse çekişinde olsun fakat son zamanlarda aracımda 2000 dakika devir altında tekleme sıkıntısı yaşamaktayım. Bunun için birçok kere tekrar tekrar program yaptırsamda ve aracımın hem motor bakımlarını hemde LPG filtre bakımlarını düzenli olarak yaptırsamda bu alt devirlerdeki tekleme sorunundan bir türlü kurtulamıyorum. Bunun durum hakkında bilgisi olan veya nasıl bu sorunu aşacağımı bilen varsa, bana bu durumla ilgili bilgi verebilirse çok memnun olacağım,,

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

MOCAN OTOGAZ
    "BRC YETKİLİ SERVİSİ"
    MOCAN OTOMOTİV LTD. ŞTİ.
    İvedik Organize San. Bölg. Altın Örnek Sanayi Sitesi Melih Gökçek Bulvarı 564. Sokak No: 60Yenimahalle
    TEL (312) 394 72 22 - (312) 394 73 22 CAN MOCAN 0 533 244 29 49 FATİH GÖKHAN 0 532 615 45 53 www.mocanotogaz.com.tr

merhaba arkadaşlar ya bendede benzer bir sorun var sanırım aracımda hiç bir sorun yokken bu aralar bir kaç defa tekledi sabit hız kontrolündeykende yaptı üstelik. aracımda lpg takılı sizce bu lpg ile ilgili bir sorunmu filitrelerde falan sorun olabilir diye düşünüyorum aracımı çok temiz ve titiz kullanıyorum. ama son zamanlardaki bu sorun beni çok üzüyor. sizce hemen servisine götürmelimiyim.birde bir sorum daha olacak bazı ani frenlerde aracım sağa çekiyor bu bir kaza anı önlemi mi? yoksa budamı bir sorun aracım için? çok teşşekkür ederim cavaplarınız için

+ Konu Cevaplama Paneli