+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: aracım opel astra coupe bertone (2001)lütfen yardım!!

Question aracım opel astra coupe bertone (2001)lütfen yardım!!

astra coupe bertone(2001 model)1800cc aracıma sıralı lpg sistemi taktırmayı düşünüyorum..aracım 100 kmde (kurşunsuz 95)yaklaşık 9-10 litre yakıyor..yani 500kmde 45lt 50 lt arası....sizlere bir kaç sorum olucak yanıtlarsanız sevinirim.
    1-arabam spor bir araba performasında düşme olucakmı?olucaksa ne kadar olur?
    2-aracımı devirli kullanabilecekmiyim?kullanmamda bi sakınca olucakmı?
    3-yakıt tüketimim ve yakıta harcadığım para ne kadar avantaj sağlıycak?örneğin 500 kmde ne kadar ytl avantajı olucak?
    4-bir depo lpg ile ortalam kaç km yol yapılıyor?yada kaç km yol yapıcam?
    5-aracın moturunda ve çalışmasında problem(tekleme gibi) yaşıcakmıyım?problem yaşıyan oluyormu?
    6-ayrıca lpgnin bellibir bakımı varmı?varsa nekadarda bir? ve her bakımda kaç ytl bakım ücreti cıkıyor(ortalama)?
    7-lpgnin vergi harcı,her muayeneden önce kontrol gibi şeyler duydum bunları açıklarmısınız?
    8-lpg sisteminin garantisi neyi kapsıyor,neyi kapsamıyor?garanti süresi ne kadar?
    9-4 silindirli......24modeli fiyatı ne kadar?ne kadar sürede takılıyor?(hangi marka otogaz kullanmalı yada hangi marka otogaz kullanmamalı?
    10-ve son sorum...mesela 3-4 yıl lpg taktırıp kullandıltan sonra ,lpgyi çıkarınca,bir problem olurmu,yani benzinli moturun eski haliyle yani hali arasındaki fark anlamında(aracı satarsam,yada satarken)

sorularımı NET bir şekide yanıtlarsanız benide açıklağa kavuşturursanız sevinirim..saygılar......

Cevap: aracım opel astra coupe bertone (2001)lütfen yardım!!

astra coupe bertone(2001 model)1800cc aracıma sıralı lpg sistemi taktırmayı düşünüyorum..aracım 100 kmde (kurşunsuz 95)yaklaşık 9-10 litre yakıyor..yani 500kmde 45lt 50 lt arası....(LPG' de yakıt tüketiminiz hacimsel olarak %15-20 daha fazla olur) sizlere bir kaç sorum olucak yanıtlarsanız sevinirim.
    1-arabam spor bir araba performasında düşme olucakmı?olucaksa ne kadar olur? (Maksimum %5 performans kaybınız olur. Bu kaybı pek hissetmezsiniz)
    2-aracımı devirli kullanabilecekmiyim?kullanmamda bi sakınca olucakmı? (İstediğiniz gibi kullanabilirsiniz)
    3-yakıt tüketimim ve yakıta harcadığım para ne kadar avantaj sağlıycak?örneğin 500 kmde ne kadar ytl avantajı olucak? (Benzinde 10 Litre tüketime karşılık, LPG' de 12 Litre tüketiminiz olacak. Bulunduğunuz yerdeki fiyatlara göre hesabınızı yapabilirsiniz)
    4-bir depo lpg ile ortalam kaç km yol yapılıyor?yada kaç km yol yapıcam? (Tüketime göre hesabınızı yapabilirsiniz)
    5-aracın moturunda ve çalışmasında problem(tekleme gibi) yaşıcakmıyım?problem yaşıyan oluyormu? (Aracınızın bakımları, benzin performansı düzgünse yaşamazsınız)
    6-ayrıca lpgnin bellibir bakımı varmı?varsa nekadarda bir? ve her bakımda kaç ytl bakım ücreti cıkıyor(ortalama)? (20.000 Km.de filitre değişimleri var. 50,-YTL civarında tutar)
    7-lpgnin vergi harcı,her muayeneden önce kontrol gibi şeyler duydum bunları açıklarmısınız?(Özel araçlar 2 yılda bir muayene yaptırır. Bu aşamada Makina Mühendisleri Odasından Gaz sızdırmazlık raporu alınır. Ücreti 20,-YTL' dir)
    8-lpg sisteminin garantisi neyi kapsıyor,neyi kapsamıyor?garanti süresi ne kadar? (LPG' den ötürü aracınızdaki meydana gelebilecek herhangi bir hasarda dahil olmak üzere takılan tüm parçalar 2 yıl garantimiz altındadır)
    9-4 silindirli......24modeli fiyatı ne kadar?ne kadar sürede takılıyor?(hangi marka otogaz kullanmalı yada hangi marka otogaz kullanmamalı? (Peşin fiyatı KDV dahil 1.500,-YTL' dir. Tanınmış şirketlerden ikmal yapmanız doğru olur)
    10-ve son sorum...mesela 3-4 yıl lpg taktırıp kullandıltan sonra ,lpgyi çıkarınca,bir problem olurmu,yani benzinli moturun eski haliyle yani hali arasındaki fark anlamında(aracı satarsam,yada satarken) (Fark olur. LPG' li araçlar daha çabuk satılır)

sorularımı NET bir şekide yanıtlarsanız benide açıklağa kavuşturursanız sevinirim..saygılar.....

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

+ Konu Cevaplama Paneli