+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 99 Model Ford Focus Ambiante

99 Model Ford Focus Ambiante

1999 Model Ford Focus Ambiante aracıma BRC marka LPG sistemi taktırdım. Araç ilk başlarda sorunsuz idi yaklaşık 5000 km sonra problemler ortaya çıkmaya başladı. Hararet göstergesi 130 lara çıkıp arkasından tekrar 90 seviyelerine iniyor. Gaz pedalından ayağımı çekince düşüyor 90 a. Bu sorun için imkan dahilinde Karabük ve Safranbolu da bir çok ustaya ve yetkili servise gittim. Termostat buji ataşleme bobini değişti ama hala sorun giderilemedi. Artık sinirlerim altüst oldu. Sayın 2A mühendislik yetkilileri yardımcı olursanız sevinirim.

Cevap: 99 Model Ford Focus Ambiante

Aracınızda termostat yapışması olabilir. Açmakta zorlanıyor, 130' a gelince aniden açıyor. Kullanılan antifrizin bozulmasından veya termostatın cinsinden kaynaklanabilir. Termostatınızı serviste bir sıcak su kabına koyup kaç derecede açtığını kontrol ettirebilirsiniz.
    Ayrıca konuyla ilgili aşağıda linki verilen mesajı okuyun. Bu durumun LPG ile bir ilgisi yok.
    http://www.2a-lpg.com/forum/showthre...?threadid=2733

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

sn yetkili
    Msjıma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Mesajınızı aldıktan sonra tamir ciye gittim. Usta aracın tüm devir daim sistemine baktı problem olmadığını söyledi. Termostadı değiştirdi. Ancak problem aynen devam ediyor. Seyir halinde iken gaza bastığımda hararte göstergesi anormal derecede yükseliyor. Kırmızıya kadar geliyor. Bu sırada fan çalışıyor. Gazdan ayağımı çekip yavaşladığımda 10-15 saniye içinde tekrar 90'a geri geliyor. Lpg sistemini taktırmadan önce aracımda böyle bir problem yoktu. O yüzden sorunun Lpg den olabileceğini düşünüyorum.Sorunun aracı benzinde kullanırken de devam edip etmeyeceğini denemek için lpg sistemini sistemden tamamen ayrıp benzinde kullanmak amacıyla Lpg yi taktırdığı yere gittim. Kendileri butonu benzin konumuna getirdiğimde aracın Lpg sisteminden tamaen ayrılacağını başka bir işlem yapmaya gerek olmadığını söylediler. Bende öyle yaptım. Başlangıçta göstergede ki sorun devam eti. Ancak şu anda problem yok gibi. Gönerdiğiniz linkteki msjlardan birinde bu konuda otosanın servislere bülten yolladığı yolladığı ECU (beyin-proğram) güncellemesi yapılması gerektiği yazılmış. Ben bu sorun yüzünden karabükte bulunan Ford yetkili servisine gittim ancak bundan hiç bahsetmediler. Servisteki yetkili arkadaşlar özellikle focus araçlarda lpg taktrıdıktan sonra bu tip problemlerle karşılaşıldığını söylediler ki bizzat ben Karabük ve Safranbolu'da lpg taktırdıktan sonra aynı sorunlarla karşılaşan bir kaç tane focus araca rastladım. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler

sayın kaya aracınızda iki adaet ısı sensörü bulunmaktadır bu sensörleri kontrol ettirmeniz gerekiyor,muhtemelen motor blogu üzerindeki sensörünüz arızalı,

MAVİ DENİZLER OTOGAZ

ben pazarrtesi brc taktırmayı düsünüyorum mocan otomotivde ama benim aracımda 99 focus ambiante bu msjın cvbını beklıyorum Sn.2a mühendislik. bilgilendirirseniz sevinirim ayrıca bide brcnin son modeli hangisi fastmı

Seçiminiz doğru.
    Aracınıza takılacak kitimiz SEQUENT-24 MY 07 modelimiz olup en son modeldir.
    SEQUENT FAST üretimden kalktı.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Aracınızın radyatör üst hortumu sıcakmı ? (fan çalışmadan önce)
    aracınızdaki antifriz-su karışım oranı nedir? (kendi aracımızda yaşadığımız tecrübedir)
    genleşme kavanozunda fokurdama varmı?

Acil cevabınızı bekliyoruz.

Alıntı tuncaykaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sn yetkili
    Msjıma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Mesajınızı aldıktan sonra tamir ciye gittim. Usta aracın tüm devir daim sistemine baktı problem olmadığını söyledi. Termostadı değiştirdi. Ancak problem aynen devam ediyor. Seyir halinde iken gaza bastığımda hararte göstergesi anormal derecede yükseliyor. Kırmızıya kadar geliyor. Bu sırada fan çalışıyor. Gazdan ayağımı çekip yavaşladığımda 10-15 saniye içinde tekrar 90'a geri geliyor. Lpg sistemini taktırmadan önce aracımda böyle bir problem yoktu. O yüzden sorunun Lpg den olabileceğini düşünüyorum.Sorunun aracı benzinde kullanırken de devam edip etmeyeceğini denemek için lpg sistemini sistemden tamamen ayrıp benzinde kullanmak amacıyla Lpg yi taktırdığı yere gittim. Kendileri butonu benzin konumuna getirdiğimde aracın Lpg sisteminden tamaen ayrılacağını başka bir işlem yapmaya gerek olmadığını söylediler. Bende öyle yaptım. Başlangıçta göstergede ki sorun devam eti. Ancak şu anda problem yok gibi. Gönerdiğiniz linkteki msjlardan birinde bu konuda otosanın servislere bülten yolladığı yolladığı ECU (beyin-proğram) güncellemesi yapılması gerektiği yazılmış. Ben bu sorun yüzünden karabükte bulunan Ford yetkili servisine gittim ancak bundan hiç bahsetmediler. Servisteki yetkili arkadaşlar özellikle focus araçlarda lpg taktrıdıktan sonra bu tip problemlerle karşılaşıldığını söylediler ki bizzat ben Karabük ve Safranbolu'da lpg taktırdıktan sonra aynı sorunlarla karşılaşan bir kaç tane focus araca rastladım. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

MOCAN OTOGAZ
    "BRC YETKİLİ SERVİSİ"
    MOCAN OTOMOTİV LTD. ŞTİ.
    İvedik Organize San. Bölg. Altın Örnek Sanayi Sitesi Melih Gökçek Bulvarı 564. Sokak No: 60Yenimahalle
    TEL (312) 394 72 22 - (312) 394 73 22 CAN MOCAN 0 533 244 29 49 FATİH GÖKHAN 0 532 615 45 53 www.mocanotogaz.com.tr

Araç cumartesi günü Karabükten ankaraya davet edilmiştir. Araçta yapılan kontrolde; arızanın , sıcak su hortumlarının yanlış bağlantısından kaynaklandığı görülmüş ve sorun giderilmiştir, Müşteriye gerekli teknik bilgi verilmiştir.

Saygılar sunar, İyi günler dileriz.

Alıntı tuncaykaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sn yetkili

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

MOCAN OTOGAZ
    "BRC YETKİLİ SERVİSİ"
    MOCAN OTOMOTİV LTD. ŞTİ.
    İvedik Organize San. Bölg. Altın Örnek Sanayi Sitesi Melih Gökçek Bulvarı 564. Sokak No: 60Yenimahalle
    TEL (312) 394 72 22 - (312) 394 73 22 CAN MOCAN 0 533 244 29 49 FATİH GÖKHAN 0 532 615 45 53 www.mocanotogaz.com.tr

MOCAN OTOMOTİV TEŞEKKÜRLER
    Aracımdaki problemi çözmek için Safranboluda neredeyse gitmediğim tamirci kalmadı. Tabi en başta Lpg sistemini taktırdığım yetkili servise gittim. Ancak hiçbirinden sonuç alamadım.En son Mocan Otomotiv in daveti üzerine kendilerine gittim.Mocan Otomotiv yetkilileri sıcak su hortumlarının yanlış bağlandığını, ayrıca LPG sisteminde bir kaç noktada yanlış bağlantı olduğunu tespit etti ve bağlantıları değiştirdi.Aracımı bir haftadır kullanıyorum aracın performansı arttı ve daha önce yaşadığım problemi yaşamıyorum.Sorunu gidermek için uğraştığım süreçte bir çok şey gördüm. Gittiğim tamircilerin bazıları samimiyetle sorunu çözmek için uğraştı ama yeterli teknik bilgisi olmadığı için çözüm üretemedi. Bazılarıda focuslarda LPG sistemi taktırdıktan sonra bu tip problemlerle karşılaşıldığını söylediler ve araca bakmadılar bile.Mocan Otomotiv yetkilileri ise bizi güleryüz ve samimiyetle karşılayıp aracın problemini tespit etti ve çözüm için gerekli uygulamaları yaptı.En sonunda da gerekli teknik bilgileri vererek bizi uğurladı.Mocan Otomotiv çalışanlarıyla tanıştıktan sonra bu sorunu çözmek için harcadığım zamana ve paraya üzüldüm.Piyasanın gerçekten işini ciddiyetle yapan, gerekli donanıma sahip bu tip insanlara ve kuruluşlara ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Mocan Otomotiv yetkililerine ve çalışanlarına gösterdikleri ilgi ve alakadan ötürü teşekkür ediyor çalışmalarında başarılar diliyorum.

ben öncelikle mocan a.ş. teşekkür ediyorum ismi sanırsam can beydi taktırdığım brc den son derece memnunum. ancak göstergesınde bı anormallık var 20-30 km de ilk ışık 70-80 km 2. ışık 100 km 3. ışık sonuyor geriye kalan 250 km tek bı ısıkta gıdıyor neden bu nu öğrenebilirmiyim. yanınıza gelmeyi düşünüyorum. Ha bıde araç ilk çalıştığında belirgin şeki,lde gaz kokuyor buda normalmidir. Can bey şimdiden tşkkürler

+ Konu Cevaplama Paneli