+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kontrole gelmem gerekiyor mu?

Kontrole gelmem gerekiyor mu?

Ankara'da Mavi Denizlerde Ağustos 2007 de lpg taktırdım. 5000 km kadar oldu. Hiç bir ayar yada kontrole gitmedim. Acaba 5000 km sonra gidip ayar yaptırmam gerekir mi?
    Servistende şu km sonra gel falan demediler.
    Son yakıt ölçümüm öncekilere göre biraz fazla gibi geldi, onun için ayar gerekir mi diye düşündüm.

Talking Cevap: Kontrole gelmem gerekiyor mu?

Alıntı fkarakoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankara'da Mavi Denizlerde Ağustos 2007 de lpg taktırdım. 5000 km kadar oldu. Hiç bir ayar yada kontrole gitmedim. Acaba 5000 km sonra gidip ayar yaptırmam gerekir mi?
    Servistende şu km sonra gel falan demediler.
    Son yakıt ölçümüm öncekilere göre biraz fazla gibi geldi, onun için ayar gerekir mi diye düşündüm.
    arkadaşım lpg yi yeni taktırdım servisin bana lpg bakımı her 10 000 km de lpg filtreleri değişir ayrıca sistem kontrol edilip gaz kaçak kontrolleri yapılır diye söylendi.eğer benzin bakımların geçtiyse dolayısıyla araç hem benzinde hemde lpg de fazla yakar.sana önerim benzin bakımlarını ve lpg bakımlarını aksatma ozaman araç seni üzmez bu arada lpg yi ben aygaz dan alıyorum gerçekten çok kaliteli vede temiz
    :PDT_95:

Cevap: Kontrole gelmem gerekiyor mu?

ozturkil...
    Bana usta 40.000 e kadar gelme dedi.(Normal araç bakımı dışında LPG için)2a ya soralım o zaman.2A mühendislik LPG bakımı LPG sıralıda kaç km de yapılmalı?...saygılar

10.000 Km de bakım, filitre değişimi ve TUNAP katkılarının yenilenmesini öneriyoruz.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Alıntı ozturkil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım lpg yi yeni taktırdım servisin bana lpg bakımı her 10 000 km de lpg filtreleri değişir ayrıca sistem kontrol edilip gaz kaçak kontrolleri yapılır diye söylendi.eğer benzin bakımların geçtiyse dolayısıyla araç hem benzinde hemde lpg de fazla yakar.sana önerim benzin bakımlarını ve lpg bakımlarını aksatma ozaman araç seni üzmez bu arada lpg yi ben aygaz dan alıyorum gerçekten çok kaliteli vede temiz
    sayın ozturkil
    lpg yi yeni taktırmışsın hayırlı olsun yakıtı ölçtün mü? ne yakıyor
    havalar sıcakken 20 ytl lpg ile karışık 170 km falan giderdi. şimdi havaların biraz soğuması galiba 150 km zor gidiyor
    (birde son ölçümüm zamlı: galiba 1.590 ytl idi)
    gazı ağırlıkl olarak aygaz arada bir shell ve milangaz alıyorum

İstanbul trafiğinde araç kullanan arkadaşlar hiç diğer şehirlerdeki tüketimleri dikkate almasınlar. İstanbul trafiği hesaba gelmez..

Alıntı fkarakoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayın ozturkil
    lpg yi yeni taktırmışsın hayırlı olsun yakıtı ölçtün mü? ne yakıyor
    havalar sıcakken 20 ytl lpg ile karışık 170 km falan giderdi. şimdi havaların biraz soğuması galiba 150 km zor gidiyor
    (birde son ölçümüm zamlı: galiba 1.590 ytl idi)
    gazı ağırlıkl olarak aygaz arada bir shell ve milangaz alıyorum
    selam yakıt hesabı yaptım tabiki ama daha yeni olduğu için ilk 2--3 depo sonrası ölçüm daha sağılıklı olur derler ya bende onu bekliyom tekirdağdayım buradaki trafikle ist.trafiği arasında dağlar var oyüzden yanılma daha önceki yazdığım mesajlar var onları okuya bilirsin linki yazıyorum http://www.2a-lpg.com/forum/showthre...697/index.html
    :PDT_95:

Kusura bakmayın yabancı kaldım da.. TUNAP katkıları derken neyi kastettik acaba??

Alıntı egemenbaris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmayın yabancı kaldım da.. TUNAP katkıları derken neyi kastettik acaba??
    BKZ.
    http://www.2a-lpg.com/index.php?ind=..._single&ide=31

+ Konu Cevaplama Paneli