+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2006 civic v-tec

Smile 2006 civic v-tec

2006 model v-tec motor aracım var bunlara lpg dönüşümü yapılıyormu normal 1.6 ile v-tec motor arasında bi fark oluyormu saygılarımla

Post Cevap: 2006 civic v-tec

Merhaba;
    Benim aracım Honda Civic 2002 model 1.6 Vtec motor.Ben BRC sequnet 24 MY-07 otogaz sistemini taktıralı yaklaşık 45 gün oldu.İlk başta yanlış montajdan ve ince ayardan sandığımız bir motor arıza lambası yanma problemi oldu.Bu konuyu Ankara da BRC servislerinden MOCAN şu an çözmüş durumda.Aracımda şimdilik yaklaşık 1000 kmdir bir problem yok.Yaklaşık %5 ile %10 arasıda tahmin ettiğim bir performans düşüklüğü var onuda farketmek pek mümkün değil.Önemli olan yakıta verdiğim parada sağladığım tasarruf oldu.Honda vtec zaten az yakan bir araç.Otogazdan sonra %40 civarında bir tasarrufa daha gitmek çok hoş bir durum.Ayda yaklaşık 1800-2000 km yol yapmaktayım.Hesap yaptığımda aylık 160YTL tasarrufum oluyor(Yakılan benzinide katıyorum)(benzin 3.13ytl / otogaz 1.59ytl).Buda normal koşullarda bir senede otogaza verdiğim parayı amorti ediyor.Aracınıza aylık 2000 km yol yaptırıyorsanız Hondalarada lpg taktırmakta fayda var diyorum.
    İleride ne gibi bir sorunla karşılaşacağımı bilmiyorum.Aracın bakımlarını düzenli yaptırdıktan sonra sorun olacağınıda sanmıyorum.Fakat herhangi bir sorunla karşılaşmam beni pek düşündürmüyor.Çünkü 2A mühendislik satmış olduğu ürünün arkasında duruyor.Bu üründen dolayı bir arıza ile karşılaşırsam çözüleceğine emin durumdayım.Tabi ileride neler olur bilemiyorum.Bunuda zaman gösterecek.Yani kaliteyi zaman belirleyecek.
    Size tavsiyem aracınıza eğer otogaz taktıracak iseniz montajı yaptıracağınız servisi iyi seçmeniz.
    MOCAN otogaza ve 2A Mühendisliğe teşekkürlerimi sunuyorum.

Cevap: 2006 civic v-tec

Alıntı panzer71 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2006 model v-tec motor aracım var bunlara lpg dönüşümü yapılıyormu normal 1.6 ile v-tec motor arasında bi fark oluyormu saygılarımla
    Sn panzer, normal motorlu hondalar'a hem mikserli sistem hemde sıralı sistem uygulaması yapılabiliyor ama, v-tech motorlara saece sequent 24-my07 uygulanabiliyor bu tamamen motrunuzun HI-TECH olması ile ilgili Yaşadığınız kentteki en yakın BRC servisine giderek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz, Maalum yüz-yüze görüşmeyle konular hakkında daha iyi bilgi sahibi olabilirsiniz. Saygılarımızla efendim

öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaş yüzyüze görüşmenin daha iyi olacağını söylüyor o kadar çok yüzyüze konuştumki artık kafam karıştı çünkü her bayi sorunsuz takarız diyor hiçbiri en ufak kötü bi olasılık bile vermiyor. tabi önemli olan bunu taktıran arkadaşlardan birebir görüş almak birde araç otomatik vites olduğu için sorun yaşanırmı taktıran arkadaşlar varmı cevap verirseniz sevinirim saygılarımla

öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaş yüzyüze görüşmenin daha iyi olacağını söylüyor o kadar çok yüzyüze konuştumki artık kafam karıştı çünkü her bayi sorunsuz takarız diyor hiçbiri en ufak kötü bi olasılık bile vermiyor. tabi önemli olan bunu taktıran arkadaşlardan birebir görüş almak birde araç otomatik vites olduğu için sorun yaşanırmı taktıran arkadaşlar varmı cevap verirseniz sevinirim saygılarımla
    arkadaşım lpg motora uygulanır şanzımanile bir işlem oluşmaz senin şanzıman ister otomatik ister manuel olsun farketmez
    :PDT_95:

+ Konu Cevaplama Paneli