+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cevap: ARACIM ÇOK FAZLA YAKIYOR.

99 PALİO 1,4 LPG DE KAÇ YAKMALI

benimde 99 model lpg takılı paliom var.yeni aldım almaz olaydım.çok yakıyor.şehir içi350 krş otobanda 237 krş.Ustanın biri dedi ki bujilerin çift tırnaklı bundan kaynaklanıyo.bunlara tek tırnak buji takılması gerekiyormuş.Takdırdım umarım usta haklıdır.yoksa bu araca binilmez.

Palio kullanıcılarının biri yazsın.bu aracı yeni yeni aldım lpg takdırm araç şehir içi 350,otobanda 237krş yakıyor(1670 ytl ).Lütfen bunun doğru olmadığını takan ustadan kaynakladığını biri söylesin.arcaımın bütün bakımları 4/4 lük olmasına rağmen.aldesa marka lpg takılı

Cevap: ARACIM ÇOK FAZLA YAKIYOR.

Herkes tüp taktırır rahat eder,Palio sahibi tüp taktırır , taktırdığına pişman olur.
    Ben de 1,4 palio var. BRC marka taktırdık. Şehir içi 21 krş , Otobanda ise 21 krş gaz yakıyor.Bunlar gazın fiyatı 1,49 ikendi. şimdi hesaplamak bile istemiyorum.
    Başka bir ustaya götürdüm , eski usta yerli mikser takmış, şimdi ise hollanda marka bir mikser taktılar. Ne kadar yaktığını göreceğiz bakalım.

Cevap: ARACIM ÇOK FAZLA YAKIYOR.

BENİMDE 2001 PALİO 1.4 EL KLM ARACIM VAR ÜSTÜNDE ALDESA MARKA TÜP VAR AMA NEREYE GİTTİYSEM OLMADI ARKADAŞ 20 YTL GAZ ALIYORUM 80KM GİDEMİYORUM (1,730YTL) HAKKATEN BU ARAÇLARDA BENCE UYUM SAĞLAMIYOR BANA BRC KAFA TAKALIM DÜZELİR DEDİLER AMA ARAÇTA HER ŞEY SIFIR EN SON CUMARTESİ BİR USTAYA GİTTİM BANA HAVA FİLTRESİNİN AZ HAVA ALMASI GERETİĞİNİ SÖYLEDİ VE FİLTRENİN PATLAMAMASI İÇİN BİR BOĞAZ KOYDU BU TEK NOKTALARDA OLMASI GEREKİYORMUŞ TAKIT MUTLAKA DEĞİŞİR DEDİ ATTI TUTTU 30YTL YUTTU ANLICANIZ BEN PEŞİNİ BIRAKTIM SİZDE BIRAKIN KRALINI TAKSANIZ ÇOK YAKIYOR ÇÜNKÜ UYUM SAĞLAMIYOR AKSİNİ İDDAA EDİYORSANIZ BURSADA BİR ADRES GÖSTERİN YETER BEN BULAMADIM HERKESE HAYIRLI İŞLER KOLAY GELSİN PALİO MAĞDURLARI BU SAYFADA BULUŞALIM ARKADAŞLAR

Bendede palio weekend 1,4 el var Lpg li üzerinde brc sistem var yeni aldım 0,32 ykrş yakıyordu servise götürdüm sistemin eski olduğunu değişmesi gerektiğini söylediler Bir pazar günü teklemeye başladı açık rastgele bir otogaz tamircisi buldum regülatorün diyaframını temizledi şimdi hem teklemiyor hemde 0,23 ykrş a kadar yakıt düştü (lpg fiyatı 1,735 ytl ) Ustanın bana dediğini sizlerle paylaşmak isterim Sistemlerin her 4 yılda bir komple değişmesi gerekiyormuş Tek nokta enjeksiyonlu araçlarda uyum sağlamayabiliyormuş Önümüzdeki ay sistemi yenileyeceğim umarım uyum sağlar

Arkadaşlar 1.4 palio araçlarda sistemin değişmesi falan gerekmez boşa para harcamış olursunuz ...Aracınızın manuelinde yazan bujileri takın ve kurtulun fazla yakıttan , Biz hep bu araçlara bunları takıyoruz diyen ustalara itibar etmeyi. Yeğenimin aracıyla az uğraşmadık Bu araçlar başka araçlarda olmadığı kadar buji seçiyor

Question

Faruk bey ne marka buji takayım 1,4 palio için Aracımı daha önce size getirdim arkadaşlar ayar yaptılar 10 15 gün idare etti daha sonra yine fazla yakmaya stop etmeye devam etti bana hiç bujilerden bahsetmediler. Ben Değirmendere de oturuyorum her 10 15 günde bir size ayar yapmaya getirirsem hem bana yazık hem size 2000 yılında takılmış brc sistem var aşağı yukarı bu sistemle 80000 km yol yapılmış sistemi değiştirmeden halledebilirsek en kısa zamanda size gelebilirim iyi çalışmalar saygılar

Alıntı eray42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bendede palio weekend 1,4 el var Lpg li üzerinde brc sistem var yeni aldım 0,32 ykrş yakıyordu servise götürdüm sistemin eski olduğunu değişmesi gerektiğini söylediler Bir pazar günü teklemeye başladı açık rastgele bir otogaz tamircisi buldum regülatorün diyaframını temizledi şimdi hem teklemiyor hemde 0,23 ykrş a kadar yakıt düştü (lpg fiyatı 1,735 ytl ) Ustanın bana dediğini sizlerle paylaşmak isterim Sistemlerin her 4 yılda bir komple değişmesi gerekiyormuş Tek nokta enjeksiyonlu araçlarda uyum sağlamayabiliyormuş Önümüzdeki ay sistemi yenileyeceğim umarım uyum sağlar
    Dostum sisteminiz 8 yıllık ise (yapmış olduğu km.de önemli) tamir takımınızı orjinaliyle değiştirmek gerekecektir gelmeden bir randevu alırsanız sizinle bizzat ilgilenirim , Bu kadar yaşlı bir sisteme ne kadar ayar yapsanız boş

1.4 palio nun orjinal bujisi ngk marka çift tırnak bujidir saygılarımla

Faruk bey ilginize çok teşekkür ederim bana maliyetini bildirirseniz sevinirim. Maddi durumumu düzeltir düzeltmez geleceğim. Sizin gibi işini çok ciddi yapan insanlara ülkemizin çok ihtiyacı var. Çalışmalarınızda başarılar dilerim saygılarımla

Alıntı sahinlerotolpg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.4 palio nun orjinal bujisi ngk marka çift tırnak bujidir saygılarımla
    Yardımcı olduğunuz için teşekkürler

+ Konu Cevaplama Paneli