+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: acil donusum

1999 2000 model tipo almayi dusunuyorum.yalniz karar veremedim ie mi karbiratorlumu daha once 98 karbiratorlu tipom vardi ve brc marka gaz taktirdim memnundum.enjeksiyonlu olursa sorunlar yasanirmi montaj fiyati artacagi kesin. sorun yasandigina dair soylentiler var ayrintili cevap verirseniz sevinirim.

Hic bir sorun yasanmaz. karburatorlu veya enjeksiyonlu farketmez. Yeter ki araciniz benzinde duzgun calissin, periyodik bakimlari ve degismesi gereken parcalari (Buji, buji kablolari, atesleme bobini v.s.) zamaninda degismis olsun.

Kadir Bey genelde buji kablolarinin da iyi olmasini hep oneriyorsunuz. Benim arabam (2003 palio speedgear 1.2 16V) 75.000 kmde ve gecen ay yetkili Fiat servisinde buji kablolari da kontrol edildi ve sorunsuz cikti. Ama servisler benzindeki duruma gore kontrol yaptiklari icin buji kablolari cok uzun kmler sorunsuz olarak kullanilabilmekte.
    Acaba sis ozellikle sirali sistem takmis cok noktadan enjeksiyonlu araclar icin buji kablolarinin maksimum kac kmden sonra degistirilmesini ongorursunuz.
    Bir de 1.2 16V paliolarda bujiler 20 bin kmde bir degisiyor. LPG takildiktan sonra da mi 20 bin kmde degistirelim? Yoksa daha erken veya gec degisimini mi tavsiye edersiniz?
    iyi calismalar...

Buji omru 30.000 Km ye kadar cikabiliyor. Bir sikinti olmazsa 40.000 e kadar cikabilir. Ayrica sizin aractaki stop etme sorunu cozuldu mu?
    Ustun otomotivde examiner e araciniz hic baglandi mi? Hata kodu silme islemi hic yapildi mi?
    iyi gunler.

Benim aracimda sorun gecen haftaya kadar havalarin biraz soguk olmasi nedeniyle devam ediyordu. Havalar isindigi icin su an sorun kendisini gostermiyor. Ama sorun su an giderilmis durumda degil. Havalar 10 derecenin asagisina dusunce kendini gosteriyor.
    Benim arabamda hic ariza lambasi yanmadi. o yuzden hata silme diye bir islemde yapilmadi bildigim kadariyla.

ilginiz icin tesekkur ederim benim merak ettigim alacagim bu araca (tipo ie)olursa siralimi yoksa baska bir duzenekmi kurulacak forumdaki yazilari okuyunca kafam karisti bildigim kadariyla tipolarda tek veya cok nokta enjeksiyonlu imis boyle olursa takilacak sistemde degisiyormu ve fiyat olarak asagi yukari ne cikarilabilir saygilarimla

Tek nokta enjeksiyonlu araclara mikserli sistem, cok nokta enjeksiyonlu araclara sequent-24 takilacak. Fiyatlari sitemizde gorebilirsiniz.
    Iyi gunler.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler