+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Marea 2.0 hlx triger kayışı

Marea 2.0 hlx triger kayışı

Selam 2000 model Marea 2.0 hlx im var Bursada çalışkanel servisinde bakım yaptırdım.Aracım şu an 25000 km de bana triger kayışlarının değişmesi gerektiği söylendi.Km olarak değilde yıl olarak zamanı gelmiş dendi ve 1000 ytl civarı hesap çıkardılar 2000 motor olduğu için motor indilirmesi gerekiyormuş.
    Bu fiyat bana çok geldi diğer araçların 300-400 ytl arası değişirken bizim mareaların niye bu kadar çok tutuyor? Acaba işin gerçeği bumu yoksa benimi kandırıyorlar?Gerçi Mareaların herşeyi pahalı. Bursa/Yenişehir ilçesinde oturuyorum, Yenişehirde yada İnegölde triger kayışlarını değiştirebilecek biryer varmı acaba?
    Marea aldığıma pişman oldum keske başka marka bir araba alsaydım. Böyle giderse ucuz pahalı elden çıkarmayı düşünüyorum.
    Yapacağınız yardımlar için şimdiden teşekkür ederim.

Cevap: Marea 2.0 hlx triger kayışı

Alıntı kurban Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam 2000 model Marea 2.0 hlx im var Bursada çalışkanel servisinde bakım yaptırdım.Aracım şu an 25000 km de bana triger kayışlarının değişmesi gerektiği söylendi.Km olarak değilde yıl olarak zamanı gelmiş dendi ve 1000 ytl civarı hesap çıkardılar 2000 motor olduğu için motor indilirmesi gerekiyormuş.
    Bu fiyat bana çok geldi diğer araçların 300-400 ytl arası değişirken bizim mareaların niye bu kadar çok tutuyor? Acaba işin gerçeği bumu yoksa benimi kandırıyorlar?Gerçi Mareaların herşeyi pahalı. Bursa/Yenişehir ilçesinde oturuyorum, Yenişehirde yada İnegölde triger kayışlarını değiştirebilecek biryer varmı acaba?
    Marea aldığıma pişman oldum keske başka marka bir araba alsaydım. Böyle giderse ucuz pahalı elden çıkarmayı düşünüyorum.
    Yapacağınız yardımlar için şimdiden teşekkür ederim.
    merhaba,
    evet 2.0 hlx mareaların triger setini değiştirebilmek için motorun inmesi gerekiyor. triger setinin olduğu bölüm aracın sağ yan tarafında ve şasesine çok yakın bir bölgede. motor inmeden sökülmesi neredeyse imkasız.kapağı sökülebilse bile geri bilyasını veya devirdaimi sökülmüyor. size bilgi veren arkadaşlar doğru söylüyorlar. fiyat olarak ne kadar tutar net bir bilgim yok ama 1000 ytl ye yakın bir fiat tutabilir.
    iyi günler

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

OPİS AŞ.
    OPEL YETKİLİ SERVİSİ
    SEÇİM SK.NO:2 İSKİTLER / ANKARA
    0312 3421020 / 136-164
    [/CENTER]

KURBAN ARKADAŞIM FİYATI İYİCE ARAŞTIR,ARABADAN HEMEN SOĞUMA,
    TELEFONLA BAŞKA FİAT BAYİLERİNE SOR.İLLA SANA YAKIN BAYİDE YAPTIRMAK ZORUNDA DEĞİLSİN İŞ BİR İŞİN FALAN ÇIKTIĞI ZAMAN ŞEHİR DIŞINA ÇIKMADAN YOLUNUN ÜZERİNDEKİ VEYA GİTTİĞİN YERLERDEKİ FİAT BAYİLERİNDEN BİLGİ AL DERİM BEN..TEŞEKKÜRLER...

Selam dostlar 2000 model Marea 2.0 hlx imin triger kayışını değiştirdim.Bursa da Gençosman postanesinin arkasında Teziş Hasan usta var Allah razı olsun ondan servisin 1000 ytl ye degiştiririz dediği kayışı işçilik dahil 220 ytl ye değiştirdi bilyasının sağlam olduğunu ve geğişmesi gerekmeddiğini söyledi.
    Ben aracımın performansından memnunum.İlginen ve ihtiyacı olanlara tavsiye ederim.Hasan usta tel:0224 271 4052 cep:05333940324

arkadaşlar servisin 1000 ytl hesap çıkardığı triger kayışı değiştirme işini Bursa da Tez- İş oto Hasan Ustaya 240 ytl ye yaptırdım çok memnunum ilgilenen arkadaşlarada tavsiye ederim.

Kurban arkadaşım,aracınız lpg limi lpg sistemi nasıl.markası brc mi,
    depo simitmi tüpmü,aracınızda gazlı kullanımı nasıl tüplü değilse aracınız benzindeki tutumu nasıl,bilgilerinzi bekliyorum..
    teşekkürler..

Sayın Harun Aslan aracım lpg li değil benzinli henüz karar veremedim tüp konusunda şehir içi 330 ykrş şehirdışı 270 ykrş civarı yakıyor.Yılda ortalama 2000 km yapıyorum şu an için lpg mantıklı gelmiyor bana.

+ Konu Cevaplama Paneli