+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2001 hb ghia otomatik

2001 hb ghia otomatik

aracıma bir gün önce my o7 brc kitini taktırdım.şimdilik oldukça memnunum.

1.ilk gün sanki araç geç çalışıyor gibiydi ama bu sanırım imkansız çünkü araç benzinde çalışıyor.sonra lpg ye geçiyor.

2.aracın lpg ye geçiş ısısını kaça ayarladılar herhangi bir bilgim yok.30-35 diye iki farklı cevap almıştım taktırırken sonradan sormayı da unuttum.doğrusu ne?aracım kapalı garajdan çıkıyor ve kısa sürede lpg ye geçiyor.200 mt (1 dakika gibi)

3.gaz ayarı yaptırmam için 1500 km sonra gelmemi söylediler sizcede bu kadar geç mi olması gerekir?

4.bu soru belkiden benim cahillik sorum ama açıklama yapmadılar.aracımla giderken turuncu yanarken birkaç defa bip sesi duydum bu ne sesi.gaza yüklen ve lpg ye geç mi?(hızlanma olanağımda yoktu.)yoksa gaz bitiyor sesimi?

5.son soru ise simit tank taktırdım.stepne yok.neler yapılabilir?
    simit tankın güvenliği daha mı az başka önlemler alınabilir mi?

lpg li araçlar hakkında fazla bilgim yok.cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Cevap: 2001 hb ghia otomatik

1-Evet ilk çalışma her zaman benzinde oluyor. Geç çalışma problemi olursa ayarlarınıza bakmak gerekir.
    2-Default değeri 40 derecedir. Değiştirilmediyse tavsiye edilen gaza geçiş sıcaklığıdır.
    3- Sürüş konforunuzda herhangi bir değişiklik olursa daha öncede servise gidebilirsiniz.
    4- Turuncu sistemin gaza geçmeye hazır olduğunu gösteriyor. Sesli ikaz ancak tankta gaz bitince aracın benzine geçtiğini gösterir. Anahtarı benzin pozisyonuna almalısınız.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

ikaz sesini duydum.benzinede almadım.almazsam ne olur illa almam mı gerekir kendiliğinden otomatik geçmez mi?

Zaten otomatik benzine geçmiş demek. Ses sizi rahatsız etmiyorsa mesele yok.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

aslında ilk çalıştırma probleminin olabileceğinden bile haberim yoktu.aracımı şu an deneme içindeyim.bazen hemen çalışırken bazende eskisine göre 2 kat daha geç çalışmaya başlıyor.bugün benzinle kapattım ve hemen çalıştı.gerçi evin altındaki kapalı otoparktan çıkıyorum.kalorifer petekleri bile var.akşam gazla kapattım dışarıda biraz daha geç çalıştı.eskisine göre en az iki kat daha fazla zaman.buna kesin eminim.
    şu an için benim için fazla sorun yok.sorunum büyük diyemem ve yakınmıyorum.ama ileride daha da kötü olur diye korkuyorum.havalar fazla soğuk değil daha da soğuyacak.
    aracıma lpg kitimi çorum özençlerde taktırdım.ufak bir ayar sorunu ise en azından beni denemek zorunda bırakmayıp sorunu çözüp ,benden sonrakiler için bayiinin uyarılmasını isterim

aracım bazen ilk çalışması eskisine göre biraz geç oluyor ama beni rahatsız edecek ölçüde değil.
    ne kadar yaktığını ölçmek için gazın hepsini bitirmek için uğraştım.gaz bitmeden 3 kere sinyal sesi sonra sürekli sinyal sesi ile birlikte kırmızıya geçti.depoya 50ytl (1,76-28,400lt)lik gaz aldım km sıfırladım. gaz aynı şekilde tamamen bitinceye kadar deneyeceğim.sizce otomatik 2001 focusun şehir içinde hangi aralıkta yakması normaldir.eskiden kışın en hazla 350 idi.
    önemli sorum ise depoya 50 ytllik gaz almama rağmen hala tek ışık yanıp sönmeye devam ediyor.sebebi nedir ayarmı yapmamışlar.simit depo idi ne yapabilirim.yoksa sen takma çözümü yok kullanmana mı bak dersiniz?

kısa bir süre önce brc kit taktırdım.hepinizin bildiği gibi ilk çalışma problemi vardı.bu sorun söyle devam etti.bazen hemen çalışırken soğuk sıcakla ilgisi olmadan bazende kısa süreli geç çalışma sorunu oluyordu.
    1. sonunda olaN oldu ve yolda kaldım.aracım çalışmadı.defalarca denememe rağmen çalışmadı.usta geldi.ve volanttan olduğunu söyledi.birkaç gün sonrada volantı değiştirdim.sorunun ondan olup olmadığı konusunda şüphelerim devam etmekte.
    2. araçla ilerlerken turuncuya geldiğinde bu renkte fazla kalınca sürekli sinyal sesi veriyor.bazen yol şartları bazende eşimin devri yükseltememesi ile bu sinyal sesini dinlemek zorunda kalıyoruz bunun çözümü yok mu?bende problem yok???

+ Konu Cevaplama Paneli