+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SOĞUKTA GAZA GEÇTİĞİ ANDA STOP EDİYOR

SOĞUKTA GAZA GEÇTİĞİ ANDA STOP EDİYOR

MERHABALAR

HAVA SICAKLIĞI SIFIN ALTINDA OLDUĞU GÜNLERDE GAZA GEÇTİĞİ ANDA STOP EDİYOR BUHARLAŞTIRICI DEĞİŞTİ , SICAKLIK 50 DERECEYE ÇIKARILDI SORUN DÜZELMEDİ, BENCE BİR YERİ DONUYOR GİBİ GELİYOR. ARABA İYİCE ISININCA BEN MANUEL OLARAK GAZA GEÇİRİYORUM. SORUN OLMUYOR.. NE YAPABİLİRİM...

ARAÇ 2004 MODEL PASSAT 1,6

Cevap: SOĞUKTA GAZA GEÇTİĞİ ANDA STOP EDİYOR

Aracınızda ne marka, hangi model kit takılı?
    Nereden yazıyorsunuz? Hangi servisimizde montaj yaptırdınız?

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

merhabalar

aracımda lovato sıralı sistem takılı, ankara da Aytok firması taktı

Regülatörde yeterli sıcak su devridaimi yok. Buraya gelen hatları ve aracın su devresini kontrol ettirin. Gaza geçme anında regülatörün ısınmasını elinizle kontrol edin.

KAYBETMEK YOK

soğuk havalar için ilk çalışmayı kolaylaştırmak amacı ile acaba peltier denen elektronik olarak çalışıp ısı fark yaratan elemanlardan faydalanılmazmı? bir tarafı ısınırken diğer tarafları soğur.bunu gazı ısıtarak çeviren parçayı ısıtmakta kullnabiliriz 12 volt besleme ile. yazın zaten buna gerek olmayacaktır.

Benim aracmda böyle bir problem olmuştu termostat arızalı çıktı.Termostatr bilindiği gibi motor suyu belirli bir ısı seviyesine gelene kadar suyun sadece motor içinde dönmesini sağlayan bir parça.Motor direk radyatörden su alınca ısınma problemi yaşıyormuş ve geç ısınıyormuş.termostat değişince bu problem halloldu.Tabi bu sadece benim başıma gelen benzer bir sorun.sadece bu tip problemler yaşayan arkadaşların ihtimal olarak akıllarında bulunsun diye yazmak istedim.

Öncelikle geçmiş kurban bayramınız tebrik eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Benim aracımda da benzer bir problem var. Aracıma sıralı gaz sistemi taktıralı 7.000 km oldu, takılan sistem brc fakat modelini tam bilemiyorum iki parçası türkiye de yapılıyormuş. Sistem konya da takıldı.

aracıma sıralı gaz takıldığından bugüne hiçbir sıkıntı yaşamadım, ancak son bir aydır, araç ısınana kadar, gaza geçerken silkme yapıyor ve gaza geçtiğinde rölantide dalgalanma oluyor, stop edecekmiş gibi oluyor, araç ısınana kadar mesela trafik ışıklarında dursam araç stop ediyor, ayrıca egzozda sanki hafif patlak sesi var gibi, arabanın sesi öncekine göre kaba çıkıyor, brc konya servisine gittim ve bilgisayarla birkaç ayar yaptılar, ancak sorun hala düzelmedi. Fakat bir problem daha oldu, bazen vites geçişlerinde yada 2. vitesde düşük devirde silkme yapmaya başladı. Dün de araç ile seyir halinde iken motor lambası yandı, yalnız araba 4-5 saat bekledikten sonra lamba söndü, şimdiye kadar yanmadı.

benzinde çalışırken hiçbir problem yok (soğukta bile) ne rölanti oynuyor ne de başka bir problem, problem gaza geçtikten sonra başlıyor, ta ki araç ısınana kadar devam ediyor, araç ısındıktan sonra stop edip tekrar çalıştırdığımda, gazda yukarıda bahsettiğim problemler olmuyor.

Problem ortaya çıkmadan önce aracın triger kayışı değişti ve genel bakımı yapıldı, yalnız bu bakımdan sonra gaz ayarı yapılmıştı.

Sorunun nedeni sizce nedir, soğuklardan dolayı mı böyle bir problem oluyor, yoksa egzoz patlarsa böyle bir problem yapar mı. görüşleriniz bekliyorum.

iyi çalışmalar...

Sistem Konya yetkili bayimizde mi uygulandı.Araç plakası nedir?Aracınızı 2-3 gün benzinde kullanınız soğuk motordaki sorunların düzelmesi halinde lpg ayarları kontrol edilecek.Sıcak motordaki sorunlar ateşleme sisteminden,triger değişiminden veya triger değişimi sırasında lpg tesisatına verilimiş olan herhangi bir zorlamadan kaynaklanıyor olabilir.

Alıntı admin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Regülatörde yeterli sıcak su devridaimi yok. Buraya gelen hatları ve aracın su devresini kontrol ettirin. Gaza geçme anında regülatörün ısınmasını elinizle kontrol edin.

su devresini brc servisi bakar mı, yoksa başka ustaya mı götürmem lazım.

Lpg ile ilgili kısmını yetkili bayilerimiz kontrol edebilir.

+ Konu Cevaplama Paneli