+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: lpg beyni

lpg beyni

Öncelikle herkese merhaba ve böyle yararlı bir kaynak için teşekkürler..
    93 model bir serçem var.lpg sistemini (ilk kez) yaklaşık 7 ay evvel taktırdım.
    İlk başlarda 160 - 180 bin lira arasında değişen tüketimim son aylarda inanılmaz yükseldi.
    karburator temızlıgı
    bujı - bujı kabloları
    platın meksefe hav fıltresı degısımlerı yapıldı
    gaz ayarı onlarca kez yapıldı
    ancak halen 250 - 270 bın lıra yakıyor.

karburatorcum beynin yetmediğini ve daha büyük bir şeyle değişmesi gerektıgını soyledı.madem oyle oncelerı nıye sorun yasamıyordum mantıgyla degıstırtmedım.

lpg beynınde zamanla olusabılecek hasarlar varmıdır ? fazla tuketıme neden olurmu?Garantısı devam ettiğinden taktırdıgım yerden değişim söz konusu olabılırmı ?

Cevap: lpg beyni

Aracınızda ne marka regülatör var bilmiyoruz ama, gerçekten regülatörden kaynaklanıyorsa garanti kapsamında değiştirme hakkınız var. Küçük geliyor regülatörü büyütelim tarzındaki çözüm hiç mantıklı değil. 6-7 ay öncesine göre Otogaz fiyatlarındaki artışları da hesaba katın. Yanılmamak için litre olarak tüketiminizi takip etmelisiniz.

Ayrıca aşağıda linkleri verilen konuları inceleyin. Faydalı olacaktır.

http://www.2a-lpg.com/forum/showthre...-73/index.html

http://www.2a-lpg.com/forum/showthre...-53/index.html

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

İlginiz için teşekkürler , internet bağlantımdaki sıkıntıdan ötürü yanıt veremedim özür dilerim..
    Eğer lpg sistemimi taktırmadan rastlasaydım böyle bir kaynağa , tercihim kesinlikle bu marka olurdu.İnsanın sorduğu sorulara & yaşadığı sıkıntılara profosyonel yanıtlar alması çok güzel..

Lpg sistemimin markası bedini , yenikapı daki yetkılı servıste taktırdım.25 000 km yol yaptım fakat gaz ayarından başka tek bir kontrol & mudahelede bulunmadılar.İlgisizlikleri zaten kanıksadığım bir durum merak ettiğim şuki sistemin genel bir kontrol & bakım vs ye ihtiyacı varmıdır perıyodık aralıklarla?Mikser , filtre vs gibi terimler geçiyor forumda , karburatorlu bu eskı sıstemde bunlar mevcutmudur ve normal seyrınde belırlı aralıklarla degısmesı gerekmektemı acaba ? Son olarak başka bir markanın servisinde bu işlemleri yaptırmam bir sorun teşkil eder mi ?
    İlginiz için tekrar tesekkurler..

merhaba bende 2001 orjinal lpg li siena var markası brc ama aldıgım adam beyni degiştirmiş yakıt ne kaadar olmalıdır 150 yakıyor birde benim bujiler 2 kafalı lpg bakım yapan usta bu tek başlı buji olacak dedi nasıl olur yardıncı olursanız sevinirim birde arabamda arada bakım yaptıracagım yer varmı lpg de beyin temizligi falan

+ Konu Cevaplama Paneli