+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: NEDEN BU SAMANDIRA KAPATMIYOR

sayin 2a yetkilileri 2 gündür http://forum.donanimhaber.com/post.asp?do=reply&q=1&messageID=7208917&toStyle=tm yazdigim yazima cevap verilmedi o yüzden burayada yazma ihtiyaci hissettim. ASAGIDAKI ISLEMLER ICIN BUGUN YUCELLER OTOGAZA GITTIM. SAMANDIRADAN GELEN SES ICIN SAMANDIRA SOKULDU. BIR SEYLER YAPILDI TEKRAR TAKILDI. LPG ALMAM SOYLENDI. HEMEN YAKINDA SHELL DEN FULL DEDIM LPGCIYE. DEPO ALDIKCA ALIYOR GAZI. BAKTIM SAMANDIRANIN KESECEGI YOK. 48 LITREDEDE IKEN LPG AKISINI KAPATTIRDIM . BUNU 2A YETKILILERINE SORUNCA O BENZINLIKTE LPG YI FAZLA BASINCLI VERDIKLERINDEN DOLAYI OLDUGUNU SOYLEDILER. O YUZDEN SAMANDIRADAN SES GELIP GELMEME OLAYINI TAM ANLAMADIM. IKINCI PROBLEM LED PROBLEMIYDI. BUNDAN ONCEKI 2A DA YAPILAN AYARDA 4. LED 60.KM DE 3 LED 120.KM DE 2 LED 220.KM 1 LED 320.KM 450 KM YE KADARDA YANIP SONUYORDU. SIMDI DEPOYU FULLEDIKTEN SONRA 15KM YAPTIM 4.LED SÖNDÜ. BENCE GENE AYAR TUTMADI. ÜÇÜNCÜ PROBLEM LPG DE ROLANTI BOZUKLUGU VARDI. SAGOLSUN MURAT USTAYI BIRAZ UGRASTIRDIK. SONUC ESKIYE GORE DAHA IYI. SAYIN 2A YETKILILERI FOTOGRAF MAKINASI YANIMDA OLMADIGINDAN RESMINI EKLEYEMIYORUM AMA SÖYLE BIR SEY GOZLEMLEDIM. BAGAJDAKI LPG TANKI SAMANDIRA PROBLEMINDEN DOLAYI ACILINCA. DEPO GOSTERGESI+SAMANDIRA+GAZ ALIM UNITESININ OLDUGU KITI DEPOYA BAGLANTISINI SAGLAYAN VIDALAR MONTAJI YAPILALI 45 GUN OLMASINA RAGMEN VIDA VE SEKMANLAR PAS ICINDEYDI. KOROZYON BASLADIGI APACIK ORTADA. YETKILI ARKADASLARA SORDUGUMDA SIZINTI KONTROL ICIN DOKULEN SIVIDAN KAYNAKLANDIGINI SOYLEDILER. BU VIDALARDAN BIRINDEKI PAS SADECE BAS TARAFTA KALMAYIP VIDANIN ORTASINA KADAR ILERLEMIS. BUNLARIN ZAMAN ICERISINDE OLUSTURACAGI TEHLIKENIN FARKINDASINIZ UMARIM. SAYIN 2A YETKILILERI YARIM SAAT ONCE 12 LITRE DAHA LPG ALDIM. ILK ALDIGIMLA (48LITRE) 37 KM YOL AYRICA 20 DAK. ROLANTI AYARINI EKLERSEK YAKLASIK 5 LITRE SARFIYATIN SONUNDA SON ALDIGIMLA BIRLIKTE TOPLAM DA SUAN DEPOMDA 55 LITRE VAR. NEDEN BU SAMANDIRA KAPATMIYOR.

Düzenleyen - CAVUS23 Tarih: 23/05/2006 16:35:23

Sikayetiniz uzerine servisten bilgi aldik. Tankinizdaki gazi bitirdikten sonra servise gelin, multivalfinizi degistirecekler.
    Paslanma konusunu incelemeye aldik ve uretici firma Italya ya yazdik. Uyardiginiz icin tesekkurler.
    Rolanti bozuklugu konusunda; servisin verdigi bilgiye gore, aracinizn rolanti valfinin degismesi gerekiyor. Degistirmezseniz sikinti devam edecektir.
    Ayrica sorunlarinizin cozum yeri sirketimizdir. Sorunlarinizi DH cozmeyecek. Sikayetlerinizi bizimle, memnuniyetinizi dostlarinizla paylasabilirsiniz.

Kadir bey ilgi ve alakaniz için tesekkür ediyorum.

Kadir BEY merhaba

rolanti valfi icin kendi servisime gittim. araba bilgisayara baglandi. ama 1 ariza kodu verdi oda lpg takmadan onceden veren bir hata lambdada kesiklik temassizlik.
    rolanti valfi ile ilgili bir hata vermedi.lpg de rolanti problemim dun aksamdan beridir gene tekrarladi. 
    arabayi benzinde kullanirken hic problemim yok.

Edited by - CAVUS23 Tarih: 24/05/2006 15:31:00

Edited by - CAVUS23 Tarih: 24/05/2006 16:26:38

Sayin Kadir bey 

sizler otomotiv sektorunun icerisinde oldugunuz icin her gun onlarca kisinin problemini dinlemek zaruretindesiniz. ben de kendim bilgi islemci olarak kendi meslegime yonelik sorunlarla ugras icindeyim. gerek sizin olun, gereksede Genci bey sorular ve sorunlar karsisinda gostermis oldugumuz sabriniza imreniyorum.

lpg yi ilk taktirdigimda bayagi bir zamanimi lpg kullanmanin benzine gore ne kadar tasarruflu oldugunu hesap ederek gecirdim. sonrasinda bunu yavas yavas biraktim. daha sonrasinda zaman icerisinde ortaya cikan problemler.samandira, rolanti vs..
    lpg yi taktirali 45 gun oldu. onun oncesindede 15 gun karar verme asamasi. yani toplam 2 aydir lpg ile yatip kalkiyorum.   yukarida dedigim gibi ilk  zamanlar tasarrufu simdi ise problemleri dusunuyorum. 
    vaktimin cogunu alan bu problemlerle daha fazla ne kendimi nede sizi ugrastirmak istemiyorum. ilerleyen zamanda bir vakitte servisinize multivalfi degismeye ve bir cayinizi icmeye gelirim. ama simdi ve bundan sonra artik problemlerleri dusunmek ve ugrasmakta istemiyorum. cunku fiili olarak ugrasmasam bile surekli kafamda oldugu icin rahat edemiyorum. 

burda yazdiklarimdan kendi ustunuze bir sey  alinmamanizi ozellikle istirham ediyorum.  
    simdiye kadar bana gostermis oldugunuz tahammule tesekkur ediyorum.

Edited by - CAVUS23 Tarih: 25/05/2006 00:14:13

Sizin yasadiklariniz kucuk bir sanssizlik sadece. Ancak problemlerinizin mutlaka halledilecegini bilmenizi isteriz. Biz mutsuz musteri istemiyoruz.
    iyi gunler.

Kadir bey merhaba

bu mesaji yazmayayim dedim ama  artik arabami kullanirken ben tedirgin ailem de korku icinde. nedenini soracak olursaniz ayin 21 ininde yucellere gittimde multivalftan ses geliyor diye soktuklerinde multivalfi cekicleyip oyle taktikmislardi. ondan sonrada multivalf hic gaz alisini kesmeyince sizde getirin degistirelim demistiniz.son mesajinizdan sonra halen daha multivalfi valfi degistirmeye gitmedim. acaba ondan midir bilmiyorum ama ilave bir sorunum daha meydana cikti.

sorunum bugun 2 sefer 2 saat arayla gecen haftada farkli gunlerde 2 sefer toplam 4 kez oldu. arac lpg ile giderken normal suratte silkelenerek stop ediyor. yaklasik hizim 60km/s. bu silkelenmeyi gozlemleyebildigim kadariyla dik yokuslu yollarda yaptigi. artik ailem korku icinde ben huzursuz acil yardim talep ediyorum sizden....

Daha once gaziniz bitince servise gelin ve multivalfi sokelim demistim. sotp etme sorununa da bu arada bakariz.
    Servise gelmeden bunlari duzeltemeyecegimizi takdir edersiniz.
    iyi gunler.

Sayin Kadir bey

bende farkindayim sizim elinizde sihirli bir degnegin olmadiginin,
    insanlar dertlerini sikintilarini azicik da olsa  paylasabilecekleri birilerinin oldugunu bilerek foruma birseyler yazmasi insanlari servise daha gitmeden rahatlatmazmi?

kismetse cumartesi sabah yucellerde olacagim, iyi gunler.

Tabiki yazacaksiniz. Ama bizlerde tedirginlik istemeyiz. Bizim icin onemli olan musteri memnuniyetinin yanisira bu sorunun nedenini tespit etmek. 
    Acaba mudahale etmemiz gereken bir durum var mi? 
    Bu olay urun veya hizmetlerimizi duzeltme firsati verir mi? 
    Yoksa munferit bir olay midir?
    Bir daha yasanmamasi icin ne yapilmasi lazim?
    Ozet olarak neden-sonuc iliskisini kurmaya calisiyoruz.
    Sorunun cozumu icin yardimlariniza ve sabriniza cok tesekkur ediyoruz.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler