+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: yakıt tüketimim anormal lütfen yardım edin lütfen...!

Exclamation yakıt tüketimim anormal lütfen yardım edin lütfen...!

arkadaşlar 1996 model 1.8 mazda lantis aracım war
    2a muhendisliğe bağlı olan emkar otoda 22.06.2006 tarihinde brc sıralı sistem lpg sistemimi taktırdım...garanti belge no:7BA 1640
    we aracım o günlerde yine benzine yakın yakıyordu sorduğumda alışana kadar normal dediler...
    fakat şuan yakıtım 240 küsür ykr yakıyor benzinde ise 310 ykr yakıyor ki lpg de çalıştığında yaktığım benzinle beraber nerdeyse benzine yakın bi rakam çıkıyor aracımın bütün bakımları zamanında yapılıyor hala bir anlam weremedim bu durum neden kaynaklanıyor 1.8 motorun diyolar ama %40 ekonomi kesin diyolar ama ben bi ekonomi göremiyorum acil yardım istiyorum lütfen...
    teşekkürler hayırlı çalışmalar...
    tel:0505 712 70 28

Cevap: yakıt tüketimim anormal lütfen yardım edin lütfen...!

kardes benım kuzenımde de lantıs var tartarını marka taktırmıstı benzınde 500 lpg de 250 yakıyor tabı kullanıma gorede değişiyor yanı basarsan yakıyor 1.8 motor ıcın noarmal dızel 1.6 toyota dızel 200 yakıyor unutmayalım lpg olmazsa bu aracları hurdaya atmak lazım

Alıntı avd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardes benım kuzenımde de lantıs var tartarını marka taktırmıstı benzınde 500 lpg de 250 yakıyor tabı kullanıma gorede değişiyor yanı basarsan yakıyor 1.8 motor ıcın noarmal dızel 1.6 toyota dızel 200 yakıyor unutmayalım lpg olmazsa bu aracları hurdaya atmak lazım

yanlız ben benzinde 310 yakıyorum bu gunki denememde de gazda 300 yaktı anlamadım bu nasıl iş

10 LT benzin yakıyorsa aracınız 1,8 haliyle 10lt yakması lazım 12-13 lt lpg tuketir buda 12*1,6=192 ykr yapar biz 200 diyelim eger aracınızı spor kullanıyorsanız 240ykr yakması bence normal...

bu sadece bir amatörün matematik hesabı...saygılar
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE...

Alıntı avd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

walla aracımın bakımları full benzinde şuan 30 ytl ye 100 km gittim aynı yolu gidip geldikten sonra gazda gidip geldim gazdada 30 ytl gaz artı marşlarda da benzin yaktımmı 30 un üzerine çıkıyorum...birde site yöneticileri yazdığım bu yorumları yayınlamıyor lütfen yayınlansın eğerki bana inanılmıyorsa acacımı istediğiniz yerde size test ettirebilirim...lütfen en azından bu yorumum yayınlansın...

mazda servısıne defalarca gıttı 450 cıvarı normal lantıs ıcın dedıler n yaptılarsa dusuremedıler yakıtı servıs te oda lpg taktırdı su an 250 cıvarı yakıyo mus bence normal cunku motor bastıkca gıdıyo sende keyfını cıkar

Smile Cevap: yakıt tüketimim anormal lütfen yardım edin lütfen...!

ben yakıttan memnun olarak burdayım topkapı emkar oto gaz servısıne teessekkur edıyorum bu 2 . aracım gercekten cok memnunum aracım bora benzınde 450 yakıyordu lpg de 200 spor kullanıyorsamda 240 yakıyor gercekten daha evvel aklım neredeymıs dye kızıyorum kendıme........

değerli arkadaşlar öncelikle hepinize selam olsun ben henüz yeni üyeyim.Ve forumları inceliyorum benim 2008 ww golf5 aracım var 3 gün önce lpg taktırdım depoyu ilk fullediğimde 45 km de 3.70 ytl yaktı sebebini hala anlamış değilim bu konuda bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın

Hesapta bir hata var. LPG fiyatı1.75 ise 100 Km de 4,6 Litre LPG tüketimi çıkıyor?

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Alıntı EYNELLİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    değerli arkadaşlar öncelikle hepinize selam olsun ben henüz yeni üyeyim.Ve forumları inceliyorum benim 2008 ww golf5 aracım var 3 gün önce lpg taktırdım depoyu ilk fullediğimde 45 km de 3.70 ytl yaktı sebebini hala anlamış değilim bu konuda bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın

SAYIN EYNELLİ; Sanırım montaj sonrası deponuzu fulledınız ve 45 km yol gittikten sonra aracınızın lpg deposunu tekrar fulledınız.ve sonuç 45 km ye 3.70 ytl.Ölçümünüzdeki hatanın sebebi ; zaten hemen hemen dolu bır lpg deposunu çok kısa bır mesafede tekrar lpg almanızdan kaynaklanıyor.deponuzdaki şamandra erken kendini kapattığı için az miktarda bır lpg almıştır.(benzin ölçümüyle karıştırmayın)aracınızın yakıtı kesınlıkle bu değil.teşekürler

Özençler 2A Çorum Otogaz

+ Konu Cevaplama Paneli