+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: simit seviye led

simit seviye led

aracım bazen ilk çalışması eskisine göre biraz geç oluyor ama beni rahatsız edecek ölçüde değil.
    ne kadar yaktığını ölçmek için gazın hepsini bitirmek için uğraştım.gaz bitmeden 3 kere sinyal sesi sonra sürekli sinyal sesi ile birlikte kırmızıya geçti.sonra ben benzine alma düğmesine basınca seste kesildi.depoya 50ytl (1,76-28,400lt)lik gaz aldım km sıfırladım. gaz aynı şekilde tamamen bitinceye kadar deneyeceğim.sizce otomatik 2001 focusun şehir içinde hangi aralıkta yakması normaldir.eskiden kışın en fazla 350 idi.siz depoyu fulleyip mi ölçüyorsunuz.%20lik boş depoya dikkat ediyor musunuz?
    önemli sorum ise depoya 50 ytllik gaz almama rağmen hala tek ışık yanıp sönmeye devam ediyor.sebebi nedir ayarmı yapmamışlar.simit depo idi ne yapabilirim.yoksa sen takma çözümü yok kullanmana mı bak dersiniz?

Cevap: simit seviye led

bir sorunumda yaklaşık 1 dakika turuncu ışıkta gittiğim zaman sürekli sinyal sesi geliyor ancak devri yükseltince yeşile geçiyor ve ses kesiliyor.bence bu şekilde sürekli sinyal sesi dinlemek çok kötü.bazen devri yükseltme imkanı olmuyor.bunun çözümü yok mu?

1 seneyi geçti benim daha bir kere doğru ölçtüğünü görmedim.bu simit depolar böyle heralde.tek sinir olduğum sey bu.
    PoLo 1,6 brc seq 24

Seviye ledleri için kalibrasyon ayarlarını yapmak mümkündür. yakıt ayarlarını da bu arada kontrol ettirebilirsiniz. Aracınızın sabah çalışmakta zorlanması ayarlardan kaynaklanmaktadır. deponuzu tam bitirmek önemli değil 100 km sonra şamandıranız yakıtı kesene kadar doldurduğunuz zaman (tık sesini duyunca kesin) km hesabınızı yapabilirsiniz

Alıntı faruk sevgili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    deponuzu tam bitirmek önemli değil 100 km sonra şamandıranız yakıtı kesene kadar doldurduğunuz zaman (tık sesini duyunca kesin) km hesabınızı yapabilirsiniz
    aracımı ilk fullediğim zaman 40lt depo 36lt aldı tıkladı.daha sonra tam bitmeden ama bitmek üzere iken aldım tıklamadan 38lt aldı.ben durdurdum fazla dolum olmasın diye.sebep nedir.

Talking Cevap: simit seviye led

Alıntı minerva Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracımı ilk fullediğim zaman 40lt depo 36lt aldı tıkladı.daha sonra tam bitmeden ama bitmek üzere iken aldım tıklamadan 38lt aldı.ben durdurdum fazla dolum olmasın diye.sebep nedir.
    selam depoyu ilk doldurduğunda içinde gaz olmadığından vede depo bittiğinde depo üzerindeki valfdepo tam bitmeden keser yani depo bitti diye sinyal sesi alırsın ama sistem depoda belli bir basınç bırakır tam bitirmez.bunun nedenide enjektörlere giden gazın en az 1.2--1.5 bar arasında olmalı.saygılar
    :PDT_95:

yani benim biraz gaz kalan deponun -hiç kalmayana göre- daha fazla gaz alması normal mi? 40lt deponun 32 lt gazı kesmesi gerekir kesmiyorsa bunun sorumlusu depo mu pompa mı ne yapabilirim?güvenliğe önem veririm...

Talking Cevap: simit seviye led

Alıntı minerva Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani benim biraz gaz kalan deponun -hiç kalmayana göre- daha fazla gaz alması normal mi? 40lt deponun 32 lt gazı kesmesi gerekir kesmiyorsa bunun sorumlusu depo mu pompa mı ne yapabilirim?güvenliğe önem veririm...
    hayır bu sadece ilk dolum için geçerli ikinci dolumlarda dediğin gibi 40 lt.lik depo enfazla 32 lt alması gerekir .yani deponu doldurduğunda tırtttt diye bi ses duyarsınya ozaman hemen dolumu kestir ozaman 32 lt civarlarında olmalı eğer devam ettirirsen tırtt sesi sürekli devam eder yani depona daha gaz yüklenir oda istasyonun gaz pompasının basıncı yüksek olmasından kaynaklanır .bu tıırtt sesi ise depondaki valften gelir % 80 dolduğunda depodaki valf dolumu kesmeye çalışır ama devam ettirirsen gaz basan ponpanın basma gücü daha çok olduğundan onu yeniyor .eğer ikinci dolumda 32 33 lt gazdan fazla alıyor ise depondaki sistemin kalıbrasyon yapılıp ayarlanması gerekir saygılar
    :PDT_95:

+ Konu Cevaplama Paneli