+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: mikser yada regülâtörün 40°C olmasının nedeni

mikser yada regülâtörün 40°C olmasının nedeni

Mikser yada regülâtör neden 40°C olmak zorundadır.Forumlarda yaptığım araştırmalarda 40 derecenin altında lpg çiğleşmekte, yeterli karışımı elde edememektedir bunlar doğru mu ? biraz daha teknik bilgi verebilir misiniz ? şimdiden teşekkürler..

Cevap: mikser yada regülâtörün 40°C olmasının nedeni

Sahiden ya!Avcılardan b.köye yolun çeyreğinde gaza geçiyor.

LPG gaz olarak silindirlere gitmli. Daha düşük sıcaklıklarda silindirlere çiğ LPG gideceğinden, hem karışım zengin olur, hemde araç zengin karışım nedeniyle stop edebilir.
    Motorun çabuk ısınması için aracınızın termostatını kontrol ettirip, açık kalmadığından emin olun.
    Soğuk motorda hem benzin hem de LPG tüketimi fazla olur.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Peki şöyle bir sistem kurulması mümkün mü?
    LPG bildiğim kadarıyla regülatörde buharlaşmakta ve buharlaşabilmesi için 40 derece santigradı geçmesi gerekli ve bu sıcaklık motoru soğutan sudan elde etmektedir.
    Motor sıvısı 40 dereceye ulaşana kadar araç belli bir miktar benzin ile yol almakta. Benim önerim araç benzinle 40 derece santigrada gelene kadar regulatörün rezistanslar ile içeriden ısıtılıp araç 40 derece santigrada gelene kadar direkt lpg ile çalışsın.

Alıntı deniz_hoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki şöyle bir sistem kurulması mümkün mü?
    LPG bildiğim kadarıyla regülatörde buharlaşmakta ve buharlaşabilmesi için 40 derece santigradı geçmesi gerekli ve bu sıcaklık motoru soğutan sudan elde etmektedir.
    Motor sıvısı 40 dereceye ulaşana kadar araç belli bir miktar benzin ile yol almakta. Benim önerim araç benzinle 40 derece santigrada gelene kadar regulatörün rezistanslar ile içeriden ısıtılıp araç 40 derece santigrada gelene kadar direkt lpg ile çalışsın.
    Hocam amerika zaten keşfedilmiş bize sadece bilet alıp gitmek kalıyor )

ben kısa mesafelerde araç kullanıyorum 1.5-2 km gibi lpg yeni taktırdım ve gaza geç geçiyor gibi 40 dereceyi 35 e düşürsek ne olur acaba zarar verir mi ya da farlı bir çözüm var mı erken gaza geçmek için tşk

Alt limit 35 derecedir aracınız benzinden lpg'ye geçişde stop etme olayı yaşamaz ise yaptırabilirsiniz.İyi çalışmalar

Talking Cevap: mikser yada regülâtörün 40°C olmasının nedeni

Alıntı tahsin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben kısa mesafelerde araç kullanıyorum 1.5-2 km gibi lpg yeni taktırdım ve gaza geç geçiyor gibi 40 dereceyi 35 e düşürsek ne olur acaba zarar verir mi ya da farlı bir çözüm var mı erken gaza geçmek için tşk
    normal şartlarda aracı sabah çalıştırır çalıştırmaz hemen hareket etmeğin gideceğiniz yerin uzaklığı 100 m de olsa hemen hareket etmeğin bu her araç için geçerli çünkü ilk çalıştırmada motor pompası motoru yağlamaya başlar ama motorun çalışan aksamın her yeri tam yağlanmış değildir buda motorun hareketli aksamları aşındırır o yüzden en az 20 30 sn çalışmasını bekleğin rolantide ondan sonra hareket edin hocamın dediği gibi 35 in altında silindirlere çiğ gaz gitme ihtimali var buda motora zarar verir.iyi çalışmalar
    :PDT_95:

merhaba. peki bu regülatörün sıcaklığı 40'ın üstünde olursa ne olur.
    benim araç motor sıcakken stop edip kısa süre sonra çalıştıracak
    olduğum zaman araba çalışmıyor. sıcakılğın 40°C üstünde olmasından olabilirmi?

Bahsi geçen sıcaklıklar alt limitlerdir.Aracınızın sıcakken çalışmamsı konusun da fikir verebilmek için mesajınız yeterli içeriğe sahip değil.İyi çalışmalar

+ Konu Cevaplama Paneli