+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: maalesef sarıdan sonra Gaza geçmiyor..

Angry maalesef sarıdan sonra Gaza geçmiyor..

sayın forum yetkilileri,
    clio symbol aracıma brc sec 24 sıralı gaz sistemi taktıralı yaklaşık 2 yıl (70 bin km)oluyor ve bu güne kadar kesinlikle bir sorun yaşamadım.. ancak bu gün okuldan gelirken (öğretmenim) aracım gayet normal bir şekilde çalıştı ve gaza geçti...lpg deposunda en az 50 km lik daha yakıt vardı çünkü daha yeni en son yeşil ışık yanıp sönmeye başlamıştı...
    ...neyse yolda giderken birden araba tekleyerek hiç beklemediğim bir anda benzine geçti...ben de gaz bitmiş olabilir şehir içi fazla dolaştım diyerek gaz istasyonuna yanaştım...neyse depoyu fulledim ancak her zaman boş depoya 27-28 litre gaz alırken 23 litre ile doldu...şaşırdım tabi...sonra çalıştırdım ve eve gelirken sarı yandı yeşile dönmesini beklerken yeşile dönmeden kırmızı yanıp ses verip benzine geçti...ben de manuel benzine çekip tekrar gaza çektim ama yine aynı şekilde sarı yanıyor geçmesi gereken devir de olmasına ragmen geçmeden bekliyor ve maalesef yine benzine geçip alarm veriyor...

bunun çözümü varmı pratik bir şekilde...bir arkadaş Sıcaklık-Basınç sensörü sensörüne hava tutup sorunu kendi çözmüş anladığım kadariyle...

acilen cavap bekliyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürler ....

Cevap: maalesef sarıdan sonra Gaza geçmiyor..

2 adet LPG sistemi sigortası var, bunları kontrol edermisiniz ? sorun bu noktadan kaynklanıyor olabilir

Ankaradaysanız servisimize gelin, size yardımcı olalım

İyi günler.

Alıntı grkn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayın forum yetkilileri,
    clio symbol aracıma brc sec 24 sıralı gaz sistemi taktıralı yaklaşık 2 yıl (70 bin km)oluyor ve bu güne kadar kesinlikle bir sorun yaşamadım.. ancak bu gün okuldan gelirken (öğretmenim) aracım gayet normal bir şekilde çalıştı ve gaza geçti...lpg deposunda en az 50 km lik daha yakıt vardı çünkü daha yeni en son yeşil ışık yanıp sönmeye başlamıştı...
    ...neyse yolda giderken birden araba tekleyerek hiç beklemediğim bir anda benzine geçti...ben de gaz bitmiş olabilir şehir içi fazla dolaştım diyerek gaz istasyonuna yanaştım...neyse depoyu fulledim ancak her zaman boş depoya 27-28 litre gaz alırken 23 litre ile doldu...şaşırdım tabi...sonra çalıştırdım ve eve gelirken sarı yandı yeşile dönmesini beklerken yeşile dönmeden kırmızı yanıp ses verip benzine geçti...ben de manuel benzine çekip tekrar gaza çektim ama yine aynı şekilde sarı yanıyor geçmesi gereken devir de olmasına ragmen geçmeden bekliyor ve maalesef yine benzine geçip alarm veriyor...

bunun çözümü varmı pratik bir şekilde...bir arkadaş Sıcaklık-Basınç sensörü sensörüne hava tutup sorunu kendi çözmüş anladığım kadariyle...

acilen cavap bekliyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürler ....

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

MOCAN OTOGAZ
    "BRC YETKİLİ SERVİSİ"
    MOCAN OTOMOTİV LTD. ŞTİ.
    İvedik Organize San. Bölg. Altın Örnek Sanayi Sitesi Melih Gökçek Bulvarı 564. Sokak No: 60Yenimahalle
    TEL (312) 394 72 22 - (312) 394 73 22 CAN MOCAN 0 533 244 29 49 FATİH GÖKHAN 0 532 615 45 53 www.mocanotogaz.com.tr

sorun halloldu...railin yanındaki sensör değişti ve düzeldi...araç garantideydi ve garantiden değişti...

merhabalar;
    aynı sorun bende de var. Önceki gün 15-20 km gazla gittim. Sonra birden ikaz sesi gelmeye başladı. Sarı lamba yanıyor göstergede sonra kırmızıya dönüyor ve ikaz sesi geliyor. Sorun sigorta mı, yoksa rail üzerindeki sensör mü bilemiyorum. yalnız 15.000 km lpg kullandım ve çok memnun idim. Durup duruken böyle bir sorun canımı sıktı yani. Şimdi 10 gün daha bulunmam gereken yerde serviste yok. Ne yapabilirim. Masraf ne kadardır.

Çorum'da 2A Mühendisliğin bölge bayisi ÖZENÇLER OTOGAZ firmasına gittim. Sağolsun firma yetkilisi Mehmet Bey'in oldukça memnun kaldığım ilgi ve alakasıyla karşılaştım (Zaten çok şeker birisi). Aracımda yaptığı incelemeden sonra, sorunun rail üzerindeki basınç sensöründen olduğunu tespit etti. Garanti kapsamında yenisiyle değiştirip, bir güzelde yeniden aracıma ayar yaptı. Sorunum halledildi. Kendisine teşekkürlerimi sundum. Ama buradan da teşekkür ederek, Çorum'da yaşayan ve lpg dönüşümü düşünenlere en azından bir fikir vermek amacıyla gördüğüm ilgi ve alakadan kaldığım memnuniyeti paylaşmak istedim. Lpg işi ciddi bir iştir ve ciddi firmalara yaptırılması gereken bir iştir. Teşekkürler Mehmet ÖZENÇ ve ÖZENÇLER OTOGAZ.

Teşekkür bizden sn. aydeniz , bizi seçtiğiniz için

+ Konu Cevaplama Paneli