+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2004 Vectra C EGR valfi kapandı BRC setuplanmalı mı ???

2004 Vectra C EGR valfi kapandı BRC setuplanmalı mı ???

Selam
    Motor ikaz lambası yandığı için servis EGR valfini iptal edip yeni değerleri girdi.
    LPG içinde gidip yeni değerler girilmeli mi?
    Çekişte bir problem hissetmedim , sarfiyat normal (birde şu LPG zamları olmasa idi )
    ne dersiniz LPG ayarları için servise uğrayayım mı?
    selamlar

Cevap: 2004 Vectra C EGR valfi kapandı BRC setuplanmalı mı ???

egr valfini contalayarak kapattılarsa, yeni versiyonuda yüklettilerse sorun olmaz

İyi günler

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

MOCAN OTOGAZ
    "BRC YETKİLİ SERVİSİ"
    MOCAN OTOMOTİV LTD. ŞTİ.
    İvedik Organize San. Bölg. Altın Örnek Sanayi Sitesi Melih Gökçek Bulvarı 564. Sokak No: 60Yenimahalle
    TEL (312) 394 72 22 - (312) 394 73 22 CAN MOCAN 0 533 244 29 49 FATİH GÖKHAN 0 532 615 45 53 www.mocanotogaz.com.tr

Mocan otomotiv çalışanları
    EGR yi OPel yetkili servisi kapattı ve zannederim bu iş software ile oldu.
    Benim sormak istediğim LPG servisine gitmeli miyim ???
    İlginiz için teşekkürler

Mocan
    software kapandı.Motor arız lambası fakir karışım hatasından yandı...
    Zannederim bana LPG servisi yolu gözüktü.
    selamlar

Vectra C 1,6 araçlarda EGR'nin değişimi şöyledir;
    1) bozuk olan EGR valfi değiştirilir.(yeni EGR takılır)
    2) Opel TIS 2000 programından aracın kendi ECU'suna yeni program atılılır. Program esnasında EGR Valfi kapalı seçilir.

Bir de bu yöntemin dışında contalama yöntemi var. Eğer Contalama yöntemini uyguladılarsa Software'den EGR Yi kapatırlarken Versiyon güncellemesi yapmamaları gerekirdi. 86 nolu CD'lerinde var diye hatırlıyorum.

Arıza lambası yandı ise yeniden program yaptırmakta fayda var.

İyi günler

Alıntı cberi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mocan otomotiv çalışanları
    EGR yi OPel yetkili servisi kapattı ve zannederim bu iş software ile oldu.
    Benim sormak istediğim LPG servisine gitmeli miyim ???
    İlginiz için teşekkürler

Mocan
    software kapandı.Motor arız lambası fakir karışım hatasından yandı...
    Zannederim bana LPG servisi yolu gözüktü.
    selamlar

BRC
    2A

MOCAN OTOGAZ
    "BRC YETKİLİ SERVİSİ"
    MOCAN OTOMOTİV LTD. ŞTİ.
    İvedik Organize San. Bölg. Altın Örnek Sanayi Sitesi Melih Gökçek Bulvarı 564. Sokak No: 60Yenimahalle
    TEL (312) 394 72 22 - (312) 394 73 22 CAN MOCAN 0 533 244 29 49 FATİH GÖKHAN 0 532 615 45 53 www.mocanotogaz.com.tr

Teşekkürler
    1 anlattığınız gibi oldu software ile yani.
    Bugün aracı LPG programı için BRC kitimi taktırdığım yere gönderiyorum.
    İyi çalışmalar , tekrar teşekkürler.

aracınızın yakıt tüketimi 0,5 litre kadar düşecek. Aracınızın daha seri kalkış yaptığını farkedeceksiniz.

EGR'siz daha rahat edeceksiniz

saygı ve sevgilerimizle

Alıntı cberi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler
    1 anlattığınız gibi oldu software ile yani.
    Bugün aracı LPG programı için BRC kitimi taktırdığım yere gönderiyorum.
    İyi çalışmalar , tekrar teşekkürler.

BRC
    2A

MOCAN OTOGAZ
    "BRC YETKİLİ SERVİSİ"
    MOCAN OTOMOTİV LTD. ŞTİ.

arkadaşlar
    her nekadar egr ile illgili gerekli setuplar yapıldı ise de aracın altında servisin söylediğine göre gaz ve hava karışımını yapan cihazın kablosunda bir kesiklik olduğu tesbit edildi.Bu da motora fakir karışım arızası verdiriyormuş...
    Bakalım göreceğiz....
    selamlar

Bugün aracımda benzinle giderken ikaz lambası yandı ve servise götrüdüm. Bilgisayara bağladılar ve EGR valfi ile ilgili bir sorun olduğunu söylediler. Rölanti 500 lere kadar düşüyor ve araba stop edecek gibi oluyordu ve bunu benzinde giderken yapıyordu. Gazda da sıkışık dur kalklarda rölantinin 500 e kadar düşüp tekrar artma olayı vardı ama arız lambası henüz yanmamıştı. Acaba bu olay da mı EGR ile ilgiliydi sizce? Usta EGR nin temizleneceğini olmazsa da değişeceğini söyledi. Biraz araştırma yaptım. İptal ettirme seçeneğinin de var olduğunu öğrendim. Sizce hangisini yaptırmalıyım? İptalin araca bir zararı olur mu? Bir de bu EGR problemi aracın çekişini etkiler mi? Kazasız, konforlu ve ekonomik sürüşler. . .

Sayın Rota_2008;

Opel Vectra C 'de (özellikle Z16XE ile başlayan motor kodlarında,Yani 1600 cc hacimli motorda) EGR sorun çıkarmaktadır.

Opel Türkiyenin bu konuda 2 tane talimatı vardır.

1. Yöntem : EGR valfi yenisiyle değiştirilecek, Programla da kapatılacaktır.
    2. Yöntem : EGR valfi contalama yöntemiyle kapatılacak, Yine programla çalışması kapatılacaktır.

Her iki yöntemde çözüme götürmektedir.

İptalin araca bir zararı yoktur. Aracın çekişini etkilememektedir.

Bozuk EGR açık kaldığı noktada kontağın kapatılması halinde sizi yolda bırakabilir.

Saygılarımızla

Alıntı rota_2008 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün aracımda benzinle giderken ikaz lambası yandı ve servise götrüdüm. Bilgisayara bağladılar ve EGR valfi ile ilgili bir sorun olduğunu söylediler. Rölanti 500 lere kadar düşüyor ve araba stop edecek gibi oluyordu ve bunu benzinde giderken yapıyordu. Gazda da sıkışık dur kalklarda rölantinin 500 e kadar düşüp tekrar artma olayı vardı ama arız lambası henüz yanmamıştı. Acaba bu olay da mı EGR ile ilgiliydi sizce? Usta EGR nin temizleneceğini olmazsa da değişeceğini söyledi. Biraz araştırma yaptım. İptal ettirme seçeneğinin de var olduğunu öğrendim. Sizce hangisini yaptırmalıyım? İptalin araca bir zararı olur mu? Bir de bu EGR problemi aracın çekişini etkiler mi? Kazasız, konforlu ve ekonomik sürüşler. . .

BRC
    2A

MOCAN OTOGAZ
    "BRC YETKİLİ SERVİSİ"
    MOCAN OTOMOTİV LTD. ŞTİ.

Alıntı rota_2008 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu EGR valfının yanmadan dışarı atılan egzos gazının yeniden motora dönüşümünü sağlayan ayrıca araçın az yakmasını sağladını biliyorum. Bunu da opel yetkili servislerinden bir yetkili tarafından tarafıma söylendiğini söyleyebilirim. Bunun iptali neticesinde ise aracın yakıt sarfiyatının ayrıca performanıda etkiliyeceği kanatındayım.

+ Konu Cevaplama Paneli