+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MONTAJ SİGORTASI

Unhappy MONTAJ SİGORTASI

2005 MODEL nissan Primera ya yaklaşık olarak 1.5 yıl önce izmir star otogaz dan brc kitini takdırdım.Aracı sorunsuz 1 yıl kullandım.Fakat sonra motor gaz yememeye başladı.Hatta araç stop etmiş gibi körleşiyor,gaz pedalı sertleşiyordu.LPG ci usta sorun araçta diyince servise giitim ve önce boğaz kelebeğini sildiler fakat tekrarlayınca değiştireceğiz dediler.Zar zor garantiden yapmayı kabul ettiler.Araç kısa bir süre düzeldi.Bu defa devir motoru kendi kendine hareket etmeye araç gaz yememeye gaz pedalı tepki vermemeye başlayınca yeniden servisin yolunu tuttum. Sonunda boğaz kelebeğine takılan kabloda kopukluk olduğu ortaya çıktı.Bence daha önceki arızanın sebebide kablodaki temassızlıkdı. Montajı yapan usta lpg yi çok iyi saklamış fakat montaj yaptığı yer boğaz kelebeğinin arkasında boşluk bir bölüm.Büyük ihtimalle o kabloyu sistemi yaparken zorladı ve arızalanmasına sebep oldu.Kablo dediğimde komple sistem ve fiyatı 1.800.-YTL Birde arıza yıllık lpg bakımdan hemen sonra oldu o zaman da zorlanmış olabilir. Kabloyla ilgili kime sorsam böyle bir arızayla karşılaşmadıklarını söylüyorlar. ŞİMDİ SORUM şu montaj nedeniyle meydana gelen arızalar için sigortadan bahsedilmişti.Bu arızanın montajla ilgili olduğu çok büyük ihtimal. Çünkü orası başka şekilde kurcalanmadı. Bu sigorta işe yararmı.Gerçekten çevremde birçok kişi lpg takmayı benim sayemde düşünüyor. Bende sorunsuz kullanıyordum. Fakat bu durum lpg den soğumama sebep oluyor.LÜTFEN YARDIM

Cevap: MONTAJ SİGORTASI

yıllık lpg bakımını nerede yaptırdığınızı yazarmısınız.
    hangi yetkili servis?
    teşekkürler.

yine aynı yere montajı onlar yaptı diye İzmir star Otogaz a yaptırdım.Servis listesine baktığımda şimdi yetkil servis olarak gözükmüyor.Fakat ben montaj yaptığımda yetkiliydiler.Yıllık bakım sanırım Temmuz 2007 deydi.

KONU INCELENDI BIZIM LE ILGILI OLMADIGI TESPIT EDILDI. BEZINE SERVISE GOTURDUGU YERDE KAYNAKLI .INCELEMELERDE EMEGI GECEN HERKESE HASASIYETLERINDEN DOLAYI COKK TESEKKUR EDERIZ.

+ Konu Cevaplama Paneli