+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Benzinden gaza geçememe ve gazdayken istop etme

Benzinden gaza geçememe ve gazdayken istop etme

Sayın 2A mühendislik yetkilileri;
    aracım 2004 mondeo 2.0 trend sd , araç 43000 km de iken haziran 2007 de ankara yaldızlar oto gazda (yeri ivedik sanayi) brc marka lpg sistemi takıldı. araç şu an 64000 km de. Bütün yaz sorunsuz geçti ancak 1 ay önce (kasımın sonuna doğru) havaların soğumasının başlamasıyla araç benzinden lpg ye geçerken istop etmeye başladı. Sorun üzerine yaldızlar otogaza gittim program yaparak sorunu çözdüler. Ancak 1-2 gün sonra araç gene istop etmeye başladı. Böyle git geller yaşandı düzeldi bozuldu. Daha sonra araç 130 km civarlarında süratle lpg de iken önce çekişten düştü ve sonra istop etti. Daha sonrasında ise her seferinde lpg ye geçirmek istediğimde yine istop etti. Aracı 4gün benzinde kullandım ve yaldızlara yeniden gittim program yapılarak sorun giderildi şimdilik lpg de giderken istop etmiyor ancak sabahları soğuk iken benzine geçerken istop etme hala yaşanıyor. bu problemler yaşanırken arabanın bujileri değişti, rölanti kelebeği temizlendi, rölanti ayarlayıcısı değişti. (Gerekirse ateşleme bobinini ve buji kablolarınıda değiştirmeyi düşünüyorum)Her seferinde yardımcı olan yaldızlar otogaza teşekkür ederim iyi niyetle hep yardımcı oldular. Sorum şu soğuk havalarda ilk çalışmadan sonra benzinden lpg ye geçerken istop etmenin başka ne gibi nedenleri olabilir ve nasıl düzeltilebilir. Yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkür ederim.

Cevap: Benzinden gaza geçememe ve gazdayken istop etme

bendede aynı sorunlar vardı hiç kimsenin çözemediği arızayı gecen gün ben buldum enjektörlerden biri motor sogukken calısmıyor motor ısınınca düzeliyor. motor sogukken enjektörleri kontrol ettir.

Cevap: Benzinden gaza geçememe ve gazdayken istop etme

regülatör ısıtan sıcak su basıncı yeterli değildir. gaz sıvı halde motora girince stop etme olur.

+ Konu Cevaplama Paneli