+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: soğuk motorda istop etme

soğuk motorda istop etme

Benzinden gaza geçiş forumuna yazmıştım cevap veren çıkmadı. Belki burada bir cevap alabilirim.

aracım 2004 ford mondeo 2.0 trend sd. Haziran 2007 de araç 43000 km de iken
    Ankarada Yaldızlar oto gaz servisinde brc marka sıralı sistem lpg takıldı.
    Bütün yaz sorunsuz geçti ancak kasımın sonlarına doğru havaların soğumasıyla
    birlikte araç ilk çalışmadan sonra benzinden gaza geçerken istop etmeye başladı.
    Yaldızlar otogaza gittim programlama ile sorun çözüldü ancak 2-3 gün sonra
    aynı sorun tekrar başladı. Böyle git geller düzelmeler bozulmalar yaşanırken
    1,5 hafta önce araç lpg de 130 km civarında süratle giderken önce çekişten düştü
    (gaz yemedi) ve sonra da istop etti. Aracı yol kenarına alıp tekrar çalıştırdıktan sonra lpg ye geçerkenistop etti ( bu arada motor sıcak) 3-4 kere daha böyle denemelerde hep istop etti. Aracı 4 gün benzinde kullandım servise tekrar geldim durumu anlattım programlama ile sorun düzeldi araç şimdilik lpg de seyir halindeyken istop etmiyor ancak sabahları soğuk hava da benzinden gaza geçerken hala istop ediyor ( eğer tam gaza geçme sırasında gaz pedalına basıp gaz verirsem istop etmiyor ) Bu yaşanan sorunlar sırasında aracın bujileri, rölanti ayarlayıcısı, hava ve polen filtreleri değişti, rölanti kelebeği temizlendi (gerekirse ateşleme bobinini ve buji kablolarını da değiştirmeyidüşünüyorum)Her seferinde iyi niyetle yardımcı olan Yaldızlar oto gaza çok teşekkür ederim.
    Ancak sorun tam olarak çözülmüş değil. Benim sorum şu, bu sorun nelerden kaynaklanabilir ve nasıl düzeltilebilir. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Cevap: soğuk motorda istop etme

SAYIN VEDAT06 aracınız otomatık vıtes mı ? ayrıca benzınden gaza geçiş şekli nasıl? yani araç belli ısıya ulaştıktan sonra devir alarak mı geçiş saglanıyor ? yoksa herhangı bır devire gerek kalmadan yanı sız gaza basmasanızda lpg ye geçiş yapıyor mu? bu konuda bılgı verır mısınız?

+ Konu Cevaplama Paneli