+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: FİYAT POLİTİKASI..

Exclamation FİYAT POLİTİKASI..

BRC yetkililerine şöyle bir sitemim olacak, LPG ye geçmek istiyordum bu benzinin son zamlarından sonra, daha önce yılda (2006 gibi) fiyatlar dövize endeksliydi. Döviz yükselince ytl bazında fiyatlar yükseldi, fakat döviz düşünce fiyatlar ytl bazında oldukça yükseldi, bu politika hiç benimsemediğimiz hükümetin akaryakıt politikasına benzemiyormu? Ortada haksız bir durum yokmu? Bütün bilişim ürünleri fiyat düşürürken lpg de fiyatlar biraz talep çok neyapalım veya canınız nasıl isterse düşüncesimi. Dacia Logan aracımın 1,4 mpı motor, 40 litrelik depo için 1750 ytl abartı değilmi sizce.

Cevap: FİYAT POLİTİKASI..

2 YILDIR FİYATLARIMIZ HİÇ YÜKSELMEDİ.
    1750 YTL FİYAT; 300 PEŞİN, BAKİYE 10 TAKSİT KAMPANYA FİYATIMIZDIR.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

SAYIN YUKO; 2 Yıldır fiyatlarımızda bir değişiklik yok, firmamızla irtibata geçerseniz size uygun bir ödeme seçeneği hazırlayabiliriz.
    Özençler 2A Çorum otogaz
    tel : 364-2135173
    gsm:533-5236759

Sn. yuko
    söylediğiniz gibi biz de düşen dövize göre hareket edebilmek için geçtiğimiz haziran ayında kur sabitlemesi yaptık ve peşin de 1800 ytl olan sıralı sistem fiyatı 1600 ytl' ye çekildi. taksitli fiyı ise yukarıda da belirtildiği gibi 1750 ytl. iki yıldır değişmeyen fiyatlar ise mikserli sistem fiyatları çünkü düşğündüğünüzün tersine mikserlilere talep azaldığı içşin ve sürümden kazanma ihtimali iyice düştüğü için fiyat değişmedi.
    ayrıca neye göre pahalı yerli bir sıralı sisteme göre mi yoksa yaptığı işleve göre mi? eğer işleve göreyse şu anda bir televizyon bile 3000 ytl ayrıca parasını amorti etme ihtimaliniz de yok, en azından bizim sistemimiz parasını yaptığı yakıt tasarrufu ile ödüyor ayrıca her geçen gün benzine daha fazla para ödüyorsunuz, bence geç kalmadan dönüşümünüzü yaptırıp ekonomik sürüşün zevkini çıkarın saygılar.

Sayın Faruk Sevgili, aldığımız ayakkabı 1-2 yıl sonra atılıyor, hiç bir şekilde amortisi yok, ama ayak sağlığı, dolayısıyla insan sağlığı diye bir mantık var, Tv içinde bunu yaşamın bir parçası olarak görebiliriz. Bu mantıkla hareket etmek bence çok yanlış. Benim anlayamadığım, 1 yıldır fiyat aynı diyorsunuz, bende diyorumki, Teknolojik ürünlerde, ki verdiğiniz 3000 ytl lik tv örneği işte tamda bunu diyorum, gelecek yıl 1500 ytl, olmak zorunda. Oto lpg sistemlerinde bu fiyat sabitleme olayının kaynağı yeni teknolojilerin geç gelmesimi? yoksa talep sürekliliğimi? Dövize bağlı bir ürünün, dövizin inanılmaz düşüşünün ardında, fiyatların sabit olması, distribitör firmanın ülke içi fiyat ayarlaması olarak görülebileceğini tahmin ediyorum. Burada yazdığım ve şahsi düşüncem olan bu yorum, benim taktırmayı düşündüğüm lpg uygulamasından çok genel politikayı anlama olayından kaynaklandığını ısrarla söylemem lazım. Selamlar. yuko

Sn.yuko
    Bu satış ve pazarlam stratejileri bizim işimiz değil biz sadece montajcıyız, gelişi belli çıkışı belli ben sadece sie nacizane fikirlerimi aktarmak istedim. Ona bakarsanız ben 1990 sene sinde 32000 liraya araba almıştım, 24000 liraya araç telefonu taktırmıştım. Fiyatlar düşer diye bekleseydım yurt çapında büyük ihaleleri sadece gazetelerden takip etmek zorunda kalırdım oturduğum yerden yada otoparkta beklerken aldığım banka şubesi sayısı 146 adet (Yurt genelinde) Buda başka bir örnek

Sn yuko
    1 ay olmuş görüşmeyeli, nooldu sistemde karar kılabildinizmi !

Alıntı yuko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BRC yetkililerine şöyle bir sitemim olacak, LPG ye geçmek istiyordum bu benzinin son zamlarından sonra, daha önce yılda (2006 gibi) fiyatlar dövize endeksliydi. Döviz yükselince ytl bazında fiyatlar yükseldi, fakat döviz düşünce fiyatlar ytl bazında oldukça yükseldi, bu politika hiç benimsemediğimiz hükümetin akaryakıt politikasına benzemiyormu? Ortada haksız bir durum yokmu? Bütün bilişim ürünleri fiyat düşürürken lpg de fiyatlar biraz talep çok neyapalım veya canınız nasıl isterse düşüncesimi. Dacia Logan aracımın 1,4 mpı motor, 40 litrelik depo için 1750 ytl abartı değilmi sizce.
    SAYIN YUKO;

BRC MY-07 de yeni kampanyamız başlamıştır.buna göre 1.600 ytl nakit fiyatına vade farksız 10 ay taksit yapıyoruz.umarız bu kampanya sizin içinde uygundur.

Özençler 2A Çorum Otogaz

Sanayilerde yetkili olsun olmasın bir sürü oto servisi durmadan LPG montajı yapıyor. Müşteri çok çünkü benzin fiyatı aldı başını gidiyor. Bu arada LPG fiyatı daha çok arttı ama gene de benzine göre %30 civarında karlı. Tabi talep çok olunca fiyatı düşürmüyor satıcılar. İşine gelirse diyorlar. Satıcının iraz insaflı olması lazım. Fiyatı çok daha makul seviyelere düşürüp sürümden kazanması lazım. Ama ne yazık ki Türkiyede müşterinin daha az ödeyerek aynı malı almasını düşünen firma sayısı çok az. İnşallah vicdan muhasebesi yapıp dövizin düşmesine rağmen kit fiyatlarının düşmemesi gibi durumları biz tüketicilere yaşatmaz dürüst satıcılar.

Alıntı ozenclerotogaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SAYIN YUKO;

BRC MY-07 de yeni kampanyamız başlamıştır.buna göre 1.600 ytl nakit fiyatına vade farksız 10 ay taksit yapıyoruz.umarız bu kampanya sizin içinde uygundur.

Özençler 2A Çorum Otogaz
    MY - 07 internet sitenizde göremedim.
    sequent ten farklımı? farkı nedir?
    cok nokta enjeksiyon 650 liralık ürün logan 1.4e takılabilir mi?
    mpi olarak gözüküyor cünkü araç..

ordu ilinin bir ilçesinde ikamet ediyorum.
    brc sıralı sistem kiti 1300 ytl ye takabileceğini belirtiyor buradaki bir usta.
    sattığı kit sizinkinden farklımı (kutuda 2a mühendislik yazıyordu)
    aynı ise 450 ytl fiyat farkı var. bu fark işçilik farkımı?

şimdiden teşekkürler...

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler