+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: genel bir kac soru.

genel bir kac soru.

merhaba size bir kac sorum olacak. arabada gaza bastıgımda aracım gaz yememmesi ( arabayı vurdurması diye tabir edilen ) neden olur? busorun benzinde yapmıyor. temizlenmesi gereken gozenekler varmı? pc baglantısı yapılırsa sorun varsa cıkarmı? nekadar surede bir bakım yaptırmak gerekiyor? tesekkürler

Cevap: genel bir kac soru.

Ateşleme sistemini kontrol ettirmeniz gerekiyor. Bujiler, ateşleme bobinleri ve kabloları.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Thumbs up Cevap: genel bir kac soru.gorus

sn 2a muhendıslık burada hıcte dost olmayan ınsanlar dolasıyo kanımca.rakıp fırmalar degısık ısımlaerle gırıyo bu ınsanları fılıtreden gecırırsenız cok ıyı olur ben brc markasını 7 senedır kullanıyorum bu 4uncu aracım yok denecek kadar az arıza ıle karsılastım 7 senede yoksa otomobıl fabrıkaları bu markayı secmezlerdı ...tebrıkler brc 2a.....

Cevap: genel bir kac soru.gorus

Çok haklısınız. Öncelikle bu tür saldırılara karşı açılan konuları ve mesajları yayınlanmadan önce bir denetime tabi tutuyoruz. Bu tür saldırgan mesaj yazanlara özelden email göndererek montajını nerede ve hangi servisimizde yaptırdığını soruyoruz ve yardımcı olmak amacıyla kendilerine ulaşabileceğimiz telefon numaralarını istiyoruz. Bu bilgileri veren ve böylece gerçekten sıkıntısı olanlarla bire bir ilgilenip sorunlarını çözüyoruz. Diğerleri ise kaçıp gidiyor, bir daha uğramıyor. Böyle epey sahte sanal şikayetler birikti. Bunları bir ara ayrı bir başlıkta "HAYALET MÜŞTERİ ŞİKAYETLERİ" başlığı altında yayınlamayı düşünüyoruz. Ama bu tür ajanlar maalesef masum müştrilerimize daha hızlı hizmet vermemizi engelleyip onların haklarını da gasp etmiş oluyorlar.

Alıntı han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sn 2a muhendıslık burada hıcte dost olmayan ınsanlar dolasıyo kanımca.rakıp fırmalar degısık ısımlaerle gırıyo bu ınsanları fılıtreden gecırırsenız cok ıyı olur ben brc markasını 7 senedır kullanıyorum bu 4uncu aracım yok denecek kadar az arıza ıle karsılastım 7 senede yoksa otomobıl fabrıkaları bu markayı secmezlerdı ...tebrıkler brc 2a.....

Kadir Bey yerinizde yoksunuz heralde ABS ile ilgili soruma cevap alamadım ama ben bu akşam arabamın ecu sunu yeniden proğramlatmayı düşünüyorum ... Umarım bi yanlışlık olmaz...

Aracın marka, model yılı, motor kodu ve ECU bilgilerini isteyen bir emal göndermiştik.
    Sanırım elinize geçmedi?
    Alıntı antenvar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kadir Bey yerinizde yoksunuz heralde ABS ile ilgili soruma cevap alamadım ama ben bu akşam arabamın ecu sunu yeniden proğramlatmayı düşünüyorum ... Umarım bi yanlışlık olmaz...

KAYBETMEK YOK

Araç Opel Astra 1999 model motor kodu 16xle olarak geçiyor ecu bilgilerini bilmiyorum ama daha öce devamlı fakir karışımdan ayarı bozulmuştu bi defa yaptırmıştık o zaman fren sistemide düzelmişti. Esas merakım arka tekerlek başlangıç basınç ayarı ecu ile bağlantılımı ve el freni çekerek ayak frenine basınca ecu otomotik olarak arkaların erken tuttuğu kanısına varıp arka teker basıncını kısar mı?Usta grip olmuş proğram yükletemedim ama yarın öleden sonra gel dedi ve usta asla ecu yazılımı ile ilgisi olmaz diyor olduğu olacağı bu diyor ama 15-20 gün önce bundan çok daha iyiydi demek ki olduğu olacağı bu değil.Ayrıca ecu program anında o anki pozisyonunu boş olarak mı kabul eder .Cevap için şimdiden teşekkürler Kadir Bey..
    Alıntı admin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracın marka, model yılı, motor kodu ve ECU bilgilerini isteyen bir emal göndermiştik.
    Sanırım elinize geçmedi?

ABS kontrol ünitesinden önce arka tekerlek sensörlerine baktırabilirsin. Daha sonra ABS kontrol ünitesine bakılmalı.
    Diagnostik kontrolda hata kodunu okutursan daha net bir şey söylenebilir.
    Aracındaki ABS ve fren sistemiyle ilgili kontrol ve teşhis yöntemlerini anlatan teknik dökümanları email ekinde gönderdik.

Kadir Bey bugün aracın ecu sunu sıfırlatıp yeniden yükletik ama bi sonuç alamadık yine aynı arkalar tutmuyor gibi..Gönderdiğiniz mail için teşekkürler ama dosya verilen kaynaktan indirilemiyor diyor.Bunun dışında bir başka sorunum daha var o da ful grup sisteme sahip bir aaca r marka gaz taktırmıştık ama randıman aamayınca söktük ve o sistemi başka bir araca taktık.Şimdi elimizde üzerinde lpg sistemi olan ama aracın ruhsatında işlememiş ve üzerinde lpg sistemi olmayan ama ruhsatında lpg olan iki araç var .. Bunların muayene vakitleri geçti .Sonradan takıln araca eski aracın takı takılmadı sıfır silidir tank takıldı.Devrekteservisiniz varmş araç bartında ben aracı devek e götürsem ve tek nokta sistem gaz taktrsam ve projeyide sıralı takmış gibi diğer arabam için alsam sorunu çöznbilir iyim...Tşk,

Dökümanları tekrar gönderdim. Kontrol ettim, pdf formatındaki dosyalar Acrobat Reader 5.0 versiyonuyla bile açılıyor?

Araçlarda tam olarak durum nedir? Anlayamadım
    Alıntı antenvar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kadir Bey bugün aracın ecu sunu sıfırlatıp yeniden yükletik ama bi sonuç alamadık yine aynı arkalar tutmuyor gibi..Gönderdiğiniz mail için teşekkürler ama dosya verilen kaynaktan indirilemiyor diyor.Bunun dışında bir başka sorunum daha var o da ful grup sisteme sahip bir aaca r marka gaz taktırmıştık ama randıman aamayınca söktük ve o sistemi başka bir araca taktık.Şimdi elimizde üzerinde lpg sistemi olan ama aracın ruhsatında işlememiş ve üzerinde lpg sistemi olmayan ama ruhsatında lpg olan iki araç var .. Bunların muayene vakitleri geçti .Sonradan takıln araca eski aracın takı takılmadı sıfır silidir tank takıldı.Devrekteservisiniz varmş araç bartında ben aracı devek e götürsem ve tek nokta sistem gaz taktrsam ve projeyide sıralı takmış gibi diğer arabam için alsam sorunu çöznbilir iyim...Tşk,

+ Konu Cevaplama Paneli