+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: arkadaşlar yardım aracım 400 krş yakıyor

arkadaşlar yardımızı bekliyorum benim 97 model unu sx ie 1372 cc 80 peygir aracımda atıker lpg takıldı. daha önceki lpg beynim arızalı denildi çok yakıyor şikayetim olunca ve şimdi atıker taktırdım ama yakıtım hiç düşmedi ve sürekli oran değişiyor kayserideyim aracım bundan önceki dolumda km' de 240 krş yaktı şimdi ise 430 krş çıktı.lgg litre fiyatı 1760 ytl.her lp aldığımda oran değişiyor.10 ytl ile 43 km gittim şimdi ise 10 ytl ile 23 km gitti.hava filitresi buji ve yağı yeni değiştim.derdime çare lütven araba binemez oldum

ARKADAŞLAR YARDIM EDECEK KİMSE YOKMU BANA

Talking Cevap: arkadaşlar yardım aracım 400 krş yakıyor

Alıntı yakomoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yardımızı bekliyorum benim 97 model unu sx ie 1372 cc 80 peygir aracımda atıker lpg takıldı. daha önceki lpg beynim arızalı denildi çok yakıyor şikayetim olunca ve şimdi atıker taktırdım ama yakıtım hiç düşmedi ve sürekli oran değişiyor kayserideyim aracım bundan önceki dolumda km' de 240 krş yaktı şimdi ise 430 krş çıktı.lgg litre fiyatı 1760 ytl.her lp aldığımda oran değişiyor.10 ytl ile 43 km gittim şimdi ise 10 ytl ile 23 km gitti.hava filitresi buji ve yağı yeni değiştim.derdime çare lütven araba binemez oldum

ARKADAŞLAR YARDIM EDECEK KİMSE YOKMU BANA
    derdine tek çare bence BRC ikinciye taktırdığın sistemide söktür BRC taktır ilacı bu saygılar ayrıca bu forumda atiker hakkında biraz zor yardım alırsın çünkü burası BRC
    :PDT_95:

Cevap: arkadaşlar yardım aracım 400 krş yakıyor

dostum haklısın ama benim burdaki sorunum marka ile ilgili değil sorunum bu değişiklikleri yaptığım halde yakıtım neden fazla diye soruyorum ama yinede yardımlarınız için teşekkür ederim 41 arkadaş okumuş sadece bir öneri mesajı var

Sn yakamoz bizler bayii olarak yorum yada çare yazarsak çorbacıların çorbasına tuz katmış oluruz bu yüzden cevap kısırlığı yaşadınız. Bu işi hakkıyla ve akademik olarak yapan bizler Önüne gelene bayilik veren ve eğitimi hiçe sayarak sadece cirosuna bakan yerli kitlere karşı biraz kendimizi koruma modundayız. Affınıza sığınıyoruz ve bizi yanlış anlamadığınızı ümid ederek iyi akşamlar diliyorum. Şu saatte haala çalışıyorum, yaptığım şey şu ... Akşam saatlerinde ancak vakit bulabildiğim için yerli tekılmış iki adet ticari taksiden yerli sistem söküyorum ve yarın BRC sequent 24 MY 07 takıcam, Keşke yakın olsanızda müşterilerimi bir dinleseniz Yazık bu insanlara 5 lira-5 lira para kazanıyor bunlar sizin yapmanız gereken tek şey taktırdığınız yere giderek , abicim ya yap - ya sök demeniz bu en doğal hakkınızdır

Sn. Yakomaz,
    Forumda yeralan konulardan aşağıda linki verilenleri inceleyin. Size kılavuz olacak bilgiler bulabilirsiniz.

http://www.2a-lpg.com/forum/showthread.php?t=73

http://www.2a-lpg.com/forum/showthread.php?t=53

dostum haklısın ama benim burdaki sorunum marka ile ilgili değil sorunum bu değişiklikleri yaptığım halde yakıtım neden fazla diye soruyorum ama yinede yardımlarınız için teşekkür ederim 41 arkadaş okumuş sadece bir öneri mesajı var

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

saolun keşke herkes sizin kadar bilgili yetkili ve işinde başarılı olsa arabayı alalı 2 ay oldu ve gitmediğim tamirci kalmadı herkes varkı bişey farklı bir marka söylüyor tamircimde bu markayı önerince ve benimde bu konu hakkında fazla bilgim olmadığı için mecburen tamircimin dediklerine uydum ve sorunum yine hallolmadı

arkadaşlar halen aracımın yakıtı düşmedi 330 ila 400 arasında seyrediyor lpg'de beyni yeni değiştirdim 1 hafta önce buji hava filitresi ve yağ vs ama bir değişklik yok ne yapmam gerek bu konu hakkında fikri olan varsa bana yardımcı olursa sevinirim aracım 97 model uno sx ie

saolun keşke herkes sizin kadar bilgili yetkili ve işinde başarılı olsa arabayı alalı 2 ay oldu ve gitmediğim tamirci kalmadı herkes varkı bişey farklı bir marka söylüyor tamircimde bu markayı önerince ve benimde bu konu hakkında fazla bilgim olmadığı için mecburen tamircimin dediklerine uydum ve sorunum yine hallolmadı

arkadaşlar halen aracımın yakıtı düşmedi 330 ila 400 arasında seyrediyor lpg'de beyni yeni değiştirdim 1 hafta önce buji hava filitresi ve yağ vs ama bir değişklik yok ne yapmam gerek bu konu hakkında fikri olan varsa bana yardımcı olursa sevinirim aracım 97 model uno sx ie
    Yakamoz kardeşim, benim de aracım 97 uno 1.4 sx ie idi, cok memnundum ama gecen gün sattım, yeni bir arac aldım....Herneyse, benim diyecegim şu...lpg sistemi ne kadar kötü olursa olsun bunun eni capı asagı yukarı bellidir, hele bizimki gibi tek nokta enjeksiyonlu modellerde daha da bellidir. Ancak sorun su, fiat unoları cıkarıdıgında, neslinin ilk tek nokta enjk. arabalarından oldugundan dolayı inanın kimse bu arabaların teknolojisinden anlamıyor. E bizlerde olabildigimiz kadar usta olacagız mecburen...

Velhasılı sizi aracınızdaki sorun yüzde 90 benzin sistemi ile ilgili...Aracınızın beynini kontrol ettirin, gögüsün altındaki enjeksiyon kontrol ünitesini, kaputun altındaki digiplex ateşleme ünitesini, bujileri kabloları, ısı müşirlerini su müşirlerini kontrol ettirin...Ve bütün bunlar icin aracınızı bilgisayara baglattırınız..Orda hersey cıkar.Eger fiat servisinden gün alıp sadece tespit icin 70 ytl vermek istemezseniz bu bilgisayarın oldugu bir servis bulun...Benim sistemim BRC At90e SPI kit idi...Ben 22 kuruş yakıyo diye sikayet ediyodum, ama sizinki gibi tüketime sahip de bircok arkadaş var gercekten.

Dediğim gibi kontrolleri yaptırın, usta usta gezmeyin önce bilgisayarlı servise gidin

+ Konu Cevaplama Paneli