+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: FORD FOCUSTA HARARET

Exclamation FORD FOCUSTA HARARET

1999 Ford focus aracım var. 2006 yılında aracıma BRC sequent 24 kit taktırdım.Gayet memnunum.
    Forumda daha öncede bahsedildiği türde sebebini bilemediğimiz bir hararet sorunu oluştu.Kimileri sanal hararet dedi ,kimileri lpg dönüşümüne suçu attı.Aracım testlerde normal olduğu halde sorunu çözemedim.Gittiğim servisler, hararet müşüründen başlayıp,devirdaim değişimi,gösterge değişimi gibi alternatifler sunarak teşhis koymadan çözüm üretme yoluna gitmek istediler.Tabi bütün bunlar tamamen duygusal..!
    Eğer sizinde hararet sorununuz varsa 100km/h de anormalleşip
    130km/h de kırmızıya dayanan bir ibreniz varsa yapacağınız ilk iş aracın sıcak su hortumlarını kontrol etmek olsun.Sıcak su hortumlarınız aracınız sıcakken soğuk ise muhtemelen aracınızın soğutma sistemi hava yapmıştır.Aracınızın havasını aldırarak bu sorununuza çözüm bulabilirsiniz.Ford FOCUS ' ların hastalığı buymuş.Motor suyu değişiminde yada soğutma sistemi ile ilgili bir tadilatta oluşup zamanla rahatsız edici boyuta ulaşıyormuş.
    Yalnız bu hava alma işlemi Tofaşlardaki gibi basit bir işlem değil.Aracın suyunu tamamen boşaltıyorlar.Anladığım kadarı ile bu işi her usta yapamıyor.Ya anlamıyorlar yada daha fazla para alabilmek için sizi daha farklı arızalara yönlendiriyorlar.
    Ben çeşitli forumlarda konuyla ilgili araştırma yaptım fakat detaylı bir bilgiye rastlamadım.ALLAH ' tan iyi bir ustaya rastladım ve sorunumu çözdüm.Umarım sizde bu sorunununuzu çözer sıkıntı yaşamazsınız.

Cevap: FORD FOCUSTA HARARET

MRB. ARKADAŞIM. BAHSETTİĞİN SORUNLAR BENİMDE BAŞIMA FAZLASIYLA GELDİ BU YAZ. BU YÜZDEN ARABA KONUSUNDA İNSANLARA FAZLA GÜVENİM KALMADI. İNAN SENİ BENDEN İYİ KİMSE ANLAYAMAZ. SENDEN RİCAM BAHSETTİĞİN BU USTANIN YERİ VE VARSA TLF NUMARASI. ÇOK ACİL. YARDIMLARIN İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

Ford focusta hararet problemi yaşayan müşteriler servisimize uğrayabilirler.

Alıntı ctnp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MRB. ARKADAŞIM. BAHSETTİĞİN SORUNLAR BENİMDE BAŞIMA FAZLASIYLA GELDİ BU YAZ. BU YÜZDEN ARABA KONUSUNDA İNSANLARA FAZLA GÜVENİM KALMADI. İNAN SENİ BENDEN İYİ KİMSE ANLAYAMAZ. SENDEN RİCAM BAHSETTİĞİN BU USTANIN YERİ VE VARSA TLF NUMARASI. ÇOK ACİL. YARDIMLARIN İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

MOCAN OTOGAZ
    "BRC YETKİLİ SERVİSİ"
    MOCAN OTOMOTİV LTD. ŞTİ.
    İvedik Organize San. Bölg. Altın Örnek Sanayi Sitesi Melih Gökçek Bulvarı 564. Sokak No: 60Yenimahalle
    TEL (312) 394 72 22 - (312) 394 73 22 CAN MOCAN 0 533 244 29 49 FATİH GÖKHAN 0 532 615 45 53 www.mocanotogaz.com.tr

http://www.2a-lpg.com/forum/showthread.php?t=2864 , bu linkten konuyla ilgili çözümü bulabilirsiniz.

Saygılarımızla

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

MOCAN OTOGAZ
    "BRC YETKİLİ SERVİSİ"
    MOCAN OTOMOTİV LTD. ŞTİ.
    İvedik Organize San. Bölg. Altın Örnek Sanayi Sitesi Melih Gökçek Bulvarı 564. Sokak No: 60Yenimahalle
    TEL (312) 394 72 22 - (312) 394 73 22 CAN MOCAN 0 533 244 29 49 FATİH GÖKHAN 0 532 615 45 53 www.mocanotogaz.com.tr

bende yeni taktırdım brc sistemini aynı hararet problemini bende yaşıyorum fakat ankaraya gidip yaptırmam pek muhtemel değil çünkü istanbuldayım. eğer 2a mühendisliğin bu konuda çözümü varsa öğrenmek istiyorum

2a nın bu araçlar için ürettiği krank tampon devresi var onuda kullanabilirsiniz.
    Yada bu araçlarda sinyali bobinden alıp krank-şhaft işaretleyin sorununuz bitecektir

+ Konu Cevaplama Paneli