+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2000 BORA TRENDLİNE

2000 BORA TRENDLİNE

aracıma brc lpg taktırdım.
    aracım 8v.
    90.000 kmde.
    yakıt değerleri
    şehir içinde:230 ykr ( kış şartlarında sabah -2 ila -5 derece arasında yaklaşık olarak 4 km gidiyorum.9
    şehirler arası : 170 ykr. ( ortalama hız 130 km) ( bu da kış şartlarında hava -3 derece)
    yakıt değerlerim nasıl
    birde sormak istediğim başk abir konu var.
    "Daha 3.depomu kullanıyorum. Bazı arkadaşlar yakıtın 3-4 depo sonra daha da düşer diyorlar. bu konu hakkında bilgisi olan varmı.
    YORUMLARINIZI BEKLİYORUM.
    herkese kolay gelsin

Cevap: 2000 BORA TRENDLİNE

sayın : saldikenver

aracınızın yakıtını litre olarak hesaplamanız sizi daha doğru sonuçlar almanızı sağlar..bora 1.6 aracınız şehirler arası yaklaşık 10lt/100km , şehir içi 13lt/100km lpg tuketir.sizin vermiş olduğunuz veriler bu rakamlara zaten isabet etmekte.aracınızın yakıtı normal.

Merhaba aracım Chevrolet Lacetti 1.4 95 Hp Sedan bu aracın normal şartlarda şehir içi ve şehir dışı kaç lt lpg tüketmesi gerekir.

Kit olarak BRC Seg.24 takılı durumda.

Alıntı omer1984 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba aracım Chevrolet Lacetti 1.4 95 Hp Sedan bu aracın normal şartlarda şehir içi ve şehir dışı kaç lt lpg tüketmesi gerekir.

Kit olarak BRC Seg.24 takılı durumda.
    SAYIN omer1984; Chevrolet Lacetti 1.4 aracınızın lpg yakıt verileri yaklaşık aşağıdaki gibidir.
    Yakıt Tüketimi 1.4 16V
    Yakıt Tüketimi MVEG (L/100 km)
    Şehiriçi 12
    Şehirdışı 8
    Ortalama 10

Özençler 2A Çorum Otogaz

Cool Cevap: 2000 BORA TRENDLİNE

Alıntı ozenclerotogaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

aracınızın yakıtını litre olarak hesaplamanız sizi daha doğru sonuçlar almanızı sağlar..bora 1.6 aracınız şehirler arası yaklaşık 10lt/100km , şehir içi 13lt/100km lpg tuketir.sizin vermiş olduğunuz veriler bu rakamlara zaten isabet etmekte.aracınızın yakıtı normal.
    ben aracımı yeni aldığımdan dolayı alır almaz gaz taktırdım. eğer uzun yol ve şehir içi değerleri sizin yazdığınız gibi ise o zaman lpg değerleri de normal.
    teşekkür ediyorum.
    kolay gelsin

Merhaba
    bendede seat toledo 2006 yeni kasa 1.6 8v motorlu aracım var 5500 km oldu taktıralı 38-40 lt lpg ile 320 km gecemedim
    brc my07 bujileri baya zamandır değiştirmedim etkisi olurmu artı yağ olarak lpg yağları cıkmış Bunlar hakkında yorumunuz nedir.
    Teşekkürler

Alıntı oktayze Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    bendede seat toledo 2006 yeni kasa 1.6 8v motorlu aracım var 5500 km oldu taktıralı 38-40 lt lpg ile 320 km gecemedim
    brc my07 bujileri baya zamandır değiştirmedim etkisi olurmu artı yağ olarak lpg yağları cıkmış Bunlar hakkında yorumunuz nedir.
    Teşekkürler
    SAYIN OKTAYZE;vermiş oldugunuz veriler şehir içi yakıt tüketimi için ise gayet normal (13lt/100km) fakat şehirler arası yakıt tüketiminiz ise bu veriler normalin üzerinde.
    aracınızın ateşleme sistemini(buji-buji kablosu) kontrol etmeniz gerek aracınızın yakıtı gerekse performans için etkisi oldukça fazladır.lpg için çıkarılan yağlar için yorum yapmayacağım

Özençler 2A Çorum Otogaz

Alıntı ozenclerotogaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bir yanlışlık olmasın benim tofaş bile şehir içinde 200ykş yakıyor kaldı ki benim aracım mikserli sistem kullanılıyor ben uzun yolda 160 ykş düşütü bence hiç normal değil borası olan arkadaşlarım şehir içi 140 ykş tan bahsediyor

Ne zaman, benzin fiyatı ne kadarken ölçülmüş değerler.
    Şehir neresi? Şahin Doğan için 200 YKR (herhlde 20,- YKR demek istediniz)
    İstanbul trafiğinde bu rakamlar mümkün değil. İstanbul-Ankara-izmir şehiriçi trafiğiyle diğer şehirlerinki çok farklı. 10 km yi 1 saatte giderseniz ve bunun 45-50 dakikası araç hiç yürümez durduğu yerde geçiyorsa nasıl bir ölçüm yapılır.
    1.6 bir araç için 200ykr (20,-YKR ) ideal bir tüketim.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Alıntı 2A Mühendislik A.Ş. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne zaman, benzin fiyatı ne kadarken ölçülmüş değerler.
    Şehir neresi? Şahin Doğan için 200 YKR (herhlde 20,- YKR demek istediniz)
    İstanbul trafiğinde bu rakamlar mümkün değil. İstanbul-Ankara-izmir şehiriçi trafiğiyle diğer şehirlerinki çok farklı. 10 km yi 1 saatte giderseniz ve bunun 45-50 dakikası araç hiç yürümez durduğu yerde geçiyorsa nasıl bir ölçüm yapılır.
    1.6 bir araç için 200ykr (20,-YKR ) ideal bir tüketim.
    valla şu aralar araçta bir problem var 220-230 yakıyor manifold çatalı çürümesinden dolayı bir delik oluşmuş aracın tüm değerleri değişti bir anda motor kendini v-tec sanıyordu gaza bastıkca devir artıyordu parcayı değiştik sonra brc servisinde ayar yaptırdırm motor iyice alt üst oldu motor soğukken lpg ile çalışmaz vs vs sonra tekrar servise gittim bir ayar daha yaptılar şimdi düzeldi 30 ytl lik lpg aldım bakalım kaç km gidecek görücez
    ama bir çok kez test ettim 75 ytl ile 350 km görüyordum ama yolda giderken 90 km/h geçmem gaz pedalına altında yumurta varmuş gibi dokunurum

+ Konu Cevaplama Paneli