+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: tüp taktırmak zorundayım

tüp taktırmak zorundayım

herkese selamlar
    benim tipo 1,4 sxie tek nokta enjeksyonlu aracım yaklasık bir ay önce soyle bi sorun çıkardı arabam enjeksyonun çok fazla benzin vermesi nedeniyle motorda boğulmaya yani bujilerin ıslanmasına sebep oluyor ve çalısmıyor çalıssada çok sarsıntılı ve tekleyerek çalısmasına neden oluyordu bujileri soküp kurulayıp tekrar taktığımızda çalısıyor ve arabayı uzun bi süre çalıstırmayıp motor soğuyunca tekrar çalıstırmayı denediğimde bu problem tekrar ediyordu.usta enjeksyonda bi sorun olduğunu soyledi .

usta tüp taktırdığım zaman sorunun düzeleceğini lpg taktırdıktan sonra enjeksyonun herhangi islevi kalmayacağını soyledi.suan bulunduğum ilçede fiat servisi veya sorunuma çozüm bulabilecek bi usta malesef yok ve il merkezinde bulunan fiat servisine götürmek gerekiyor ama arabaya güvenemiyorum 100 km mesafede bir yol, ne olur ne olmaz .
    arabanın sorunu enjeksyonda sorun benzini çok fazla vermesi ,simdi ben lpg taktırdığım zaman sorun il merkezine güvenli bir sekilde gidecek kadarda olsa çözülebilirmi .bu cumartesi gunu lpg taktırıyorum

Cevap: tüp taktırmak zorundayım

Benzindeki sorunu gidermeden kesinlikle LPG dönüşümü yaptırmayın. Bu işin olmazsa olmaz kuralı, aracın benzinle düzgün çalışıyor olmasıdır. Yanlışı yanlışla düzeltmeye çalışmayın.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Cevap: tüp taktırmak zorundayım

sorumu cevvapladğınız için tesekkür ederim
    yanlız benim arabamın sadaca enjeksiyonda problem var ve burada yapma imkanımız yok yaptırmak için 100 km yol gitmem gerekiyor ve arabaya benzinde güvenemiyoırum onun için tüp taktırmak gerekiyor en azından il merkezine gidebilmek için

Alıntı brkpls Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar
    benim tipo 1,4 sxie tek nokta enjeksyonlu aracım yaklasık bir ay önce soyle bi sorun çıkardı arabam enjeksyonun çok fazla benzin vermesi nedeniyle motorda boğulmaya yani bujilerin ıslanmasına sebep oluyor ve çalısmıyor çalıssada çok sarsıntılı ve tekleyerek çalısmasına neden oluyordu bujileri soküp kurulayıp tekrar taktığımızda çalısıyor ve arabayı uzun bi süre çalıstırmayıp motor soğuyunca tekrar çalıstırmayı denediğimde bu problem tekrar ediyordu.usta enjeksyonda bi sorun olduğunu soyledi .

usta tüp taktırdığım zaman sorunun düzeleceğini lpg taktırdıktan sonra enjeksyonun herhangi islevi kalmayacağını soyledi.suan bulunduğum ilçede fiat servisi veya sorunuma çozüm bulabilecek bi usta malesef yok ve il merkezinde bulunan fiat servisine götürmek gerekiyor ama arabaya güvenemiyorum 100 km mesafede bir yol, ne olur ne olmaz .
    arabanın sorunu enjeksyonda sorun benzini çok fazla vermesi ,simdi ben lpg taktırdığım zaman sorun il merkezine güvenli bir sekilde gidecek kadarda olsa çözülebilirmi .bu cumartesi gunu lpg taktırıyorum
    Arkadaşım önce enjektörü hallet yoksa başın çok ağrıyabilir Tek nokta enjektörlü arabalar lpg ye biraz zor uyum sağlıyor İyi güvendiğin bir tamirciye bujilerini temizlet Gerekirse enjektörünü değiştir benzinde normal çalışır duruma getir sonra lpg taktır. Başıma geldiği için söylüyorum enjektörün arızalı ise lpg de de arıza veriyor Araba tekliyor egzostta patlamalar oluyor Umarım yardımcı olmuşumdur saygılarımla

tipo

ileride LPG de bir problem olup, benzine geçmek istediğinde sıkıntı yaşayacaksın...
    LPG tanklarının şamadıralı çok güzevilir olmuyor. bazen gaz çok azaldığı halde hala yüksek seviye gösterebiliyor.bu durumu düşün;
    sen deponda gaz var zannederken , birden araç benzine geçmesi gerekebilir.
    bir örnekti..
    ateşleme sistemini kontrol ettirmen gerekebilir.

+ Konu Cevaplama Paneli