+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tipo Sx 1.6 (Karbüratör) Aşırı Yakıt Sarfiyatı

Tipo Sx 1.6 (Karbüratör) Aşırı Yakıt Sarfiyatı

97 model tipo sx 1.6 karburatorlu aracim var 3 senedir biniyorum aldigimdan beri masraf yapiyorum ve aldigimdan beri arac asiri yakit sarfediyor cok kez tamirciye baktirdim ama sonuc %0 aracimda ilk onceleri abart egzoz vardi ondan kaynaklaniyor dediler orjinal egzozu taktirdim lpg nin kafasini 2 kez degistirmeme ragmen arac yine ayni bujiler 2 kez degistirildi subap ayarlari yapildi ama nafile aracin yakiti hic dusmedi yakita para yetistiremez oldum inanin. Lpg de sorun olacagina pek inanmiyorum cunku benzinde arac 1 km de 400.00 i geciyor. Yorumlarinizi Bekliyorum Tesekkurler...

Su anki yakit değerleri Lpg ile;

Şehiriçi
    Yazin km / 250.00
    Kışın km / 300.00

Fakat şöyle bir durum var;

Şehiriçi yaz ayında evden işe işden eve 10 Ytl ile 38-40 km yaptı.
    Şehiriçi yaz ayında aracı hiç stop etmeden dur kalk yaparak gaz bitene kadar gezdim 5 Ytl ile 32 km yol yaptı.

Bugun epeyi bir araştırma yaptım forumlarda da gördüm değişik mikserde takılı kaldım sizde neden olabilir bu sorun. Yorumlarınızı Bekliyorum..

Cevap: Tipo Sx 1.6 (Karbüratör) Aşırı Yakıt Sarfiyatı

benzinde 400 yakması anormal bir kere o yuzden once benzindeki problemi çözmelisiniz bence, tipoların geneline bakmalı benzinde kaç yaktıklarına. ama yakıt ölçümlerinizi litre bazında yaparsanız daha sağlıklı sonuçlar alırsınız..

+ Konu Cevaplama Paneli