+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: lpg sorunum duzelmedı

lpg sorunum duzelmedı

arkadaslar benım sorunum baya uzun zamandır suruyor.yenı başlık acma geregı duydum.sorunum şu: arabam bmw 320 ve tartarını sıralı sıstem mevcut. arabam 2001 model.araba tuple gıderrken bellı aralıklarla 1.ci ve 2.ci bujıler pisonlar calısmamaya baslıyor ve araba cekmıyor sallıyor.yenı bujı taktık duzelmedı.bobinlerı kontrol ettık yıne duzelmedı.yerlerını degıstırdık yıne aynı tupçü arkadas tatarını servısı ve baya ugrastılar 3 4 aydır ama hala bulamdılar.yardımcı olabılırsenız yorumlarını beklıyorum saygılar.araba ıstop edıp calıstırınca duzelıyor .benzınde calısırken bı sorun yok.ve araba sılkelemeye aslayınca baktıgımızda 1.cı ve 2.cı pıstonlar calısmıyo ve gaz anahtarı kıtlenıyor.ıstop edıp calıstırınca normale donuyor.acil yardı ıstıyorum

Cevap: lpg sorunum duzelmedı

sevgılı ustalarım acıl yardımlarınızı beklıyorum

Alıntı cemilo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar benım sorunum baya uzun zamandır suruyor.yenı başlık acma geregı duydum.sorunum şu: arabam bmw 320 ve tartarını sıralı sıstem mevcut. arabam 2001 model.araba tuple gıderrken bellı aralıklarla 1.ci ve 2.ci bujıler pisonlar calısmamaya baslıyor ve araba cekmıyor sallıyor.yenı bujı taktık duzelmedı.bobinlerı kontrol ettık yıne duzelmedı.yerlerını degıstırdık yıne aynı tupçü arkadas tatarını servısı ve baya ugrastılar 3 4 aydır ama hala bulamdılar.yardımcı olabılırsenız yorumlarını beklıyorum saygılar.araba ıstop edıp calıstırınca duzelıyor .benzınde calısırken bı sorun yok.ve araba sılkelemeye aslayınca baktıgımızda 1.cı ve 2.cı pıstonlar calısmıyo ve gaz anahtarı kıtlenıyor.ıstop edıp calıstırınca normale donuyor.acil yardı ıstıyorum
    SAYIN CEMİLO ;
    SORUNUNUZ cevabı çok basit.aracınız lpg de iken özellikle yüksek dewirlerde aracınızdaki lpg sistemi yeterli yakıtı silindirlere gönderemediği için araç kendini korumaya almaktadır.bu bmw lerin özelliğidir..bazen 1. bazen 3. bazen 2. bazen 4. silindirler kendini iptal etmektedir.çözüm bujilerde ya da bobinde değil.aracınızdaki regulatör ve-veya enjektörler ihtiyacı karşılayamadıgından bu arızayı verir.çözüm1: aracınızın kw sına göre bır sistem takılmalıdır.bu sıkıntının 2. bır nedenı daha olabilir, şayet enjektör girişlerinden hava alıyor ise yıne aracınızın o silindirleri kendini korumaya almaktadır.şayet kontağı kapatıp açarsanız kısa bır sure için arıza gider fakat tekrar aynı arızayı verir.bıran önce servisinize gitmelisiniz.

Özençler 2A Çorum Otogaz

Alıntı cemilo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgılı ustalarım acıl yardımlarınızı beklıyorum
    SAYIN CEMİLO; uzun zamandır cevabınızı bekliyorum.aracınızdaki sıkıntı giderildi mi? bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

Özençler 2A Çorum Otogaz

+ Konu Cevaplama Paneli