+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HONDA CİVİC-2002-Arıza Kodu: P 0304

Post HONDA CİVİC-2002-Arıza Kodu: P 0304

Tekrar herkese merhaba;
    Bugün gelen bir arıza kodu hakkında neler yapılması gerektiğini bana söylermisiniz.Veya servisinizde bu kodu çözemenizi bekliyorum.
    Gelen arıza kodu P 0304.
    Bir gün önce p 0420 arızası gelmişti.O arızayı sildirmiştim.Ve tekrar yandığında o arıza geldiğini düşündüm.
    Servisinizde baktırdığımda bu kodun 4.silindirde ateşleme sorunu olduğunu söylediler.Arızayı sildiler.Yaklaşık 30 km sonra tekrar yandı.
    Bunun üzerine Honda servisine gittim(Bar Honda).
    Orada aracımın motor çalışmasına baktılar,bujilere baktılar herhangi bir sorun göremediler.Aracım benzindede gazdada teklemeden çalışıyor.Bunun sebebinin otogaz ile ilgili olabileceğini söylediler.
    İnternette araştırırken arıza kodunun diğer otogazlı araçlarda da geldiğini gördüm.Bu araştırmalarımdan alıntı yaptığım metni size yolluyorum.
    Bu konu hakkında yardımlarınızı beklemekteyim.

P P0300 hata kodu, silindirlerde ateşleme bozukluğunu gösteriyor. Muhtemel sebepleri; bujiler, buji kabloları, ateşleme bobini, enjektör arızaları veya enjektör kablolarından olabilir.
    P0304 hata kodu, 4. Silindirde ateşleme sorunu demek (Misfire dedected) Bu bir enjektor arızası olabilir ama arıza tesbiti için bu sıra ile gidiniz.
    Enjektor soketi tam oturmamış .
    Enjektor kablosu kesilmişse lehim yapılmamış kaçak var .
    Kablolarda kısa devre var ( Pozitif negatifle )
    Polarite kontrol ediniz ( Yani doğru negatifler mi kesilmiş? )
    4. Silindirin Enjektor, Buji, buji kablosu ve ateşleme bobinini kontrol ettirin.

Dr. Genci Prevazi
    www.2a-lpg.com

Cevap: HONDA CİVİC-2002-Arıza Kodu: P 0304

P0304 hata kodu 4. Silindirde ateşleme hatası.
    Serviste Genci beyin yazdığı kontrolları yaptırınız.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

teşekkür ederim

Alıntı 2A Mühendislik A.Ş. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    P0304 hata kodu 4. Silindirde ateşleme hatası.
    Serviste Genci beyin yazdığı kontrolları yaptırınız.

MOCAN otogaz şu anda arıza ile ilgili çalışmalarını yapmaktalar.Kendilerinin ilgi ve alakasına çok teşekkür ediyorum.Sizleri daha sonra buradan bilgilendireceğim.İyi günler diliyorum.

Smile Cevap: HONDA CİVİC-2002-Arıza Kodu: P 0304-P 0301-P 0302

Tekrar merhabalar;
    Değişik sıralar ile p0301-p0302-p0304 arıza kodlarının geliş nedeni;
    Mocanın yaptığı çalışmlar sonucunda arızayı düzelttik.Aracın tüm kablo tesisatını sökerek kontrollerini yaptılar.Genisiusu değitirdiler.Kesiciyinin yenisini aldım onuda değiştirdiler.Otogaz sisteminin filitrelerini benim isteğim üzerine değiştirdik.ECU nun tüm ayarlarını yeniden yaptılar.Tüm bunlardan sonra arıza yine geldi.Arızanın aracın ateşleme bobinlerinden olduğunu düşünmeye başladılar.
    Onu değiştirmeye gitmeden önce Övünç bey aracı kontrol etti ve enjektörlerin bu arızaya neden olduğunu anladı ve enjektörler değiştirildiğinde sorun tamamen gitti.
    Burada MOCAN ın çalışmalarından çok memnun kaldım.Kendi araçları gibi ilgi göstererek usanmadan yaptıkları çalışmalardan dolayı Can bey ile Övünç beye ve ustaları Adem ile Deniz e sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.
    En kısa zamanda görüşmek dileğimle.

Cevap: HONDA CİVİC-2002-Arıza Kodu: P 0304-P 0301-P 0302

Sayın Metfid,
    Siz değerli 2A Mühendislik Bayiileri araçlarını sorunsuz kullansınlar diye bizler görevdeyiz.
    Görüşmek üzere, Saygılarımızla

Alıntı metfid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekrar merhabalar;
    Mocanın yaptığı çalışmlar sonucunda arızayı düzelttik.Aracın tüm kablo tesisatını sökerek kontrollerini yaptılar.Genisiusu değitirdiler.Kesiciyinin yenisini aldım onuda değiştirdiler.Otogaz sisteminin filitrelerini benim isteğim üzerine değiştirdik.ECU nun tüm ayarlarını yeniden yaptılar.Tüm bunlardan sonra arıza yine geldi.Arızanın aracın ateşleme bobinlerinden olduğunu düşünmeye başladılar.
    Onu değiştirmeye gitmeden önce Övünç bey aracı kontrol etti ve enjektörlerin bu arızaya neden olduğunu anladı ve enjektörler değiştirildiğinde sorun tamamen gitti.
    Burada MOCAN ın çalışmalarından çok memnun kaldım.Kendi araçları gibi ilgi göstererek usanmadan yaptıkları çalışmalardan dolayı Can bey ile Övünç beye ve ustaları Adem ile Deniz e sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

MOCAN OTOGAZ
    "BRC YETKİLİ SERVİSİ"
    MOCAN OTOMOTİV LTD. ŞTİ.
    İvedik Organize San. Bölg. Altın Örnek Sanayi Sitesi Melih Gökçek Bulvarı 564. Sokak No: 60Yenimahalle
    TEL (312) 394 72 22 - (312) 394 73 22 CAN MOCAN 0 533 244 29 49 FATİH GÖKHAN 0 532 615 45 53 www.mocanotogaz.com.tr

Alıntı metfid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekrar merhabalar;
    selamlar.beni de aracımda p0304 hata kodu var.yukarıdaki cevap ta 'ÖVÜNÇ BEY ARACI KONTROL ETTİ VE ENJEKTÖRLERİN BU ARIZAYA NEDEN OLDUĞUNU ANLADI VE ENJEKTÖRLER DEĞİŞTİRİLDİĞİNDE SORUN TAMAMEN GİTTİ' yazıyor.buradaki enjektörler aracın kendi benzin enjektörü mü yoksa lpg nin kendi enjektörü mü onu anlayamadım.cevaplarsanız sevinrim.

Bahsedilen LPG enjektörüdür. P0304 4.silindir ateşleme hatasıdır. Sırası ile 4.silindire ait buji, buji kablosu,ateşleme bobini, lpg enjektörü, Benzin enjektörü, enjektör soketleri ve tesisatı, LPG hortumunun kontrol edilmesi gerekiyor. Bilginize

+ Konu Cevaplama Paneli