+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: RENAULT LAGUNA GAZDAN BENZİNE GEÇİŞ SORUNU

RENAULT LAGUNA GAZDAN BENZİNE GEÇİŞ SORUNU

Merhabalar!
    2001 model renault laguna 1.6 16v rxe aracıma 02.11.2007 tarihinde özençler otogaz/ çorum da brc sequment 24 my 07 kitli lpg nizi taktırdım.

Benim sorunum şu: Aracım gazdan benzine geçerken yaklaşık 1 dakika süresince lpg nin bip sesiyle uyarı vermesi. İlk başlarda özençler otogaza sorduğumda normal olduğunu söyledi. Fakat havaların soğumasıyla birlikte bu sorun sıklaşmaya başladı. Ayrıca arada (Yine hava soğukken) örneğin kırmızı ışıkta dururken araç stop ediyor(özellikle kalorifer yüksek ayarda çalışıyorsa).Bunun sebebi nedir?

Şimdiden vereceğiniz bilgiler için teşekkür eder;Çalışma hayatınızda başarılarınızın devamını diliyorum.

Cevap: RENAULT LAGUNA GAZDAN BENZİNE GEÇİŞ SORUNU

Aşırı soğuklar nedeniyle tanktaki LPG basıncının düşmesi nedeniyle aracınız uyarı sesi vererek benzine geçiyor. Yakıt seçici anahtarı benzin konumuna alırsanız ses kesilir.
    Stop etme ve benzine geçme olayını azaltmak için, programdan minumum basıncı biraz daha aşağıya çektirebilirsiniz.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Alıntı RENAULT LAGUNA 1.6 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar!
    2001 model renault laguna 1.6 16v rxe aracıma 02.11.2007 tarihinde özençler otogaz/ çorum da brc sequment 24 my 07 kitli lpg nizi taktırdım.

Benim sorunum şu: Aracım gazdan benzine geçerken yaklaşık 1 dakika süresince lpg nin bip sesiyle uyarı vermesi. İlk başlarda özençler otogaza sorduğumda normal olduğunu söyledi. Fakat havaların soğumasıyla birlikte bu sorun sıklaşmaya başladı. Ayrıca arada (Yine hava soğukken) örneğin kırmızı ışıkta dururken araç stop ediyor(özellikle kalorifer yüksek ayarda çalışıyorsa).Bunun sebebi nedir?

Şimdiden vereceğiniz bilgiler için teşekkür eder;Çalışma hayatınızda başarılarınızın devamını diliyorum.
    SAYIN Arif GÜNGÖREN;2001 model renault laguna aracınıza 182.550 km de iken lpg montajını gerçekleştirdik.
    yazmış olduğunuz ilk sorun depodaki lpg basıncıyla alakalı. özellikle soğuk havalarda(amasya -20 derecelerde ) lpg deposu içerisindeki gaz basıncı oldukça düşüyor.bu sorununuz için sizinle telefonda görüşüldü araç servisimize gelmedi.diğer sorununuz için aracınızın servisimize gelmesi basınç ve kalibrasyon ayarlarının kontrol edilmesi gerekiyor.sizi en yakın zamanda servisimize bekliyoruz.

Özençler 2A Çorum Otogaz

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
    Uygun olduğum bir zamanda servisinize geleceğim.
    Çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum.

+ Konu Cevaplama Paneli