+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Megane II de benzin göstergesi

Megane II de benzin göstergesi

Araç gazda giderken benzin yakıyormuş gibi ibre düşüyor

Cevap: Megane II de benzin göstergesi

Alıntı Megancı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç gazda giderken benzin yakıyormuş gibi ibre düşüyor
    SAYIN Megancı; Fransız gurubu araçlarda ( Renault , peugeot, citroen) lpg montajı sonrası böyle bır durumun yaşanması normal.Lpg de giderken aracınızın benzin göstergesi düşer fakat aracınız benzın yada lpg ve benzin karışımı yapmaz.bu sorun için yurt dışından bır parca getırılebiliyor fakat durumun farkında oldugunuz için bizce gerek yok.zaten stop edip çalıştırdığınızda yada benzın aldığınızda benzin ibreniz düzgün çalışacaktır.

Özençler 2A Çorum Otogaz

ben taktıralı 4 gün oluyor brc sq24-my07 sistem taktırdım.ancak aracı stop ediyorum tekrar çalıştırıyorum düzelmiyorbenzin göstergesi ,1 gün sonra tekrar çalıştırıyorum düzelmiyor.2006 megan II 1.4sedan aracım

Sn levent aracınıza benzin göstergesi için lpg montajcınız da PSA modülü taktırabilirsiniz aracınızı her çalıştırdığınız da benzin göstergesini resetleyecektir.İyi çalışmlar

Alıntı levent41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben taktıralı 4 gün oluyor brc sq24-my07 sistem taktırdım.ancak aracı stop ediyorum tekrar çalıştırıyorum düzelmiyorbenzin göstergesi ,1 gün sonra tekrar çalıştırıyorum düzelmiyor.2006 megan II 1.4sedan aracım
    SAYIN LEVENT41;

Sorununuzun tamamen çözülesi içi psa modulu taktırmanız gerekiyor.yetkili servisimiz bu parçayı monte edecektır.iyi günler dileriz.

Özençler 2A Çorum Otogaz

peki ben lpg taktırken bu olayın olmaması için gerekenin yapılması için anlaşmıştım.bu modül için extra bir ücret ödemem gerekecekmi? bu olay benden 4 -5 ay önce atkılan arakadaşımda olduğunu bildirdim bende olmaması için gereğini yapılmasını talep ettim

Merhaba, megane II HB 1,6 16V aracıma 3 ay önce lpg taktırdım. Yol bilgisayarı benzinde kullanırken olduğu gibi lpg de kullanırken de aynı şekilde ortalama yakıt tüketimini 100 km de 6,5 lt olarak gösteriyor. Ancak yaptığım ölçümlere göre ki bu ölçümleri bi çok defa yaptım hep aynı sonucu buluyorum benim gerçekte yaktığım gaz 9,5 lt civarında yani yol bilgisayardaki değerden yüzde 50 daha fazla.

Filtre temizlettiğim bir usta arabayı bilgisayara bağladığında benzin ve lpg enjektör değerlerinin birbirinden çok farlı olduğunu (benzin 3, lpg 7 gibi bi değerdi) söyleyerek montajı yaptırdığım yere göstermemi tavsiye etti. Montajı yaptırdığım yerde ise bu durumun normal olduğunu herhangi bi ayar gerekmediğini söylediler.

Acaba aradaki yüzde 50 lik fark normalmidir? Eğer değilse ne tür bi işlem yapılması gerekir?

Aracınızın lpg kalibirasyonu tekrar yapılması gerek benzin göstergesi için PSA modülü kullanılacak.İyi çalışmalar

Alıntı akarev Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, megane II HB 1,6 16V aracıma 3 ay önce lpg taktırdım. Yol bilgisayarı benzinde kullanırken olduğu gibi lpg de kullanırken de aynı şekilde ortalama yakıt tüketimini 100 km de 6,5 lt olarak gösteriyor. Ancak yaptığım ölçümlere göre ki bu ölçümleri bi çok defa yaptım hep aynı sonucu buluyorum benim gerçekte yaktığım gaz 9,5 lt civarında yani yol bilgisayardaki değerden yüzde 50 daha fazla.

Filtre temizlettiğim bir usta arabayı bilgisayara bağladığında benzin ve lpg enjektör değerlerinin birbirinden çok farlı olduğunu (benzin 3, lpg 7 gibi bi değerdi) söyleyerek montajı yaptırdığım yere göstermemi tavsiye etti. Montajı yaptırdığım yerde ise bu durumun normal olduğunu herhangi bi ayar gerekmediğini söylediler.

Acaba aradaki yüzde 50 lik fark normalmidir? Eğer değilse ne tür bi işlem yapılması gerekir?
    sayın akarev;

Yol bilgisayarınızdaki tüketim verisi net olarak gerçek yakıt verisini yansıtmaz.Örneğin yol bilgisayarınız 6.7 lt/100km ise gerçek yakıt verisi 8lt/100 km civarındadır.Aracınızın benzin yakıt verileri nedir.ve bu 9.5 lt/100km deki yakıt şehir içi mi? şehirler arası yakıt verisi mi? buna göre aracınızın yakıtı hakkında yorum yapalım.

Özençler 2A Çorum Otogaz

+ Konu Cevaplama Paneli