bugün arabanın (araba palio van)mtvsini ödemeye gittiğimde 177ytl beklerken 380 ytl gibi bir rakamla karşılaştım.vergi memuru arabanın (kamyonet olarak geçtiği için)arabanın yüklü ağırlığı 1501 kgnin üstünde olursa bir üstdilime girdiğini söyledi vede 2 kat fazla vergi çıktı sonra ruhsatı kontrol ettim araba istidap haddi ve ağırlığı toplam 1525 kg sonra kataloğa baktım arabanın toplam ağırlığı 1455. arabanın ağırlığının fazla olmasının sebebi lpg ruhsata işlendiği için lpg kitinin ağırlığı da üstüne ekleniyor ve arabanın vergisi birden ikiye katlanıyor.tam tüpüne de vergisine de arabasına da derken aklıma arabanın kasko değerine göre mtv vergisini kıyaslama muhabbeti geldi. baktım benim arabanın kasko değeri 10.300ytl ,100de 5i 500küsür ytl arabanın senelik vergisi 760 ytl böyle olunca vergi bir alt dilimden ödeniyor.ama bu kasko muhabbeti de sadece otomobil vb. tür arabalara uygulanmakta imiş.yani arabamız kamyonet olduğu için(bari olsa) bundanda faydalanamıyacağız.yani alıyacağınız 8000ytllik palio ya çatır çatır senelik 780ytl vergi ödeyeceğiz.hakkım haram olsun bu adaletsizliğe sebep olan bu kanunları yapanlara.