+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: sıkıldım artık benzinde sorun

Angry sıkıldım artık benzinde sorun

değerli ustalar yaşadığım sorunu artık halletmek istiyorum
    aracıma herdefasında binerken tedirgin oluyorum
    sorunum şu
    araç dacia logan 1.6 mpi brc sequent takılı 4.000 km de takıldı şu anda 30.000 km.
    benzinde aracı çalıştırdım tam hareket ediyorum gaz yemiyo biraz gidiyorum durunca devir düşüyo nerdeyse araba stop edecek sonra devir tekrar yükseliyo hatta bazen stop ediyo aynı sorun gaza geçene kadar devam ediyor.
    şimdi diyeceksiniz senin sorunun benzinde ama emin olun arabayı kimseye kurcalatmak istemiyorum. sizce sebebi ne olabilir. bir fikir edinerek hareket etmek istiyorum.
    aracım 30.000 km bakıma girecem yakında böyle bir sorun buji den kaynaklanabilirmi
    saygılar sunarım

Cevap: sıkıldım artık benzinde sorun

Bujiyle bir alakası olamaz.

Cevap: sıkıldım artık benzinde sorun

Alıntı gurselguney1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    değerli ustalar yaşadığım sorunu artık halletmek istiyorum
    aracıma herdefasında binerken tedirgin oluyorum
    sorunum şu
    araç dacia logan 1.6 mpi brc sequent takılı 4.000 km de takıldı şu anda 30.000 km.
    benzinde aracı çalıştırdım tam hareket ediyorum gaz yemiyo biraz gidiyorum durunca devir düşüyo nerdeyse araba stop edecek sonra devir tekrar yükseliyo hatta bazen stop ediyo aynı sorun gaza geçene kadar devam ediyor.
    şimdi diyeceksiniz senin sorunun benzinde ama emin olun arabayı kimseye kurcalatmak istemiyorum. sizce sebebi ne olabilir. bir fikir edinerek hareket etmek istiyorum.
    aracım 30.000 km bakıma girecem yakında böyle bir sorun buji den kaynaklanabilirmi
    saygılar sunarım
    SAYIN GÜRSEL GÜNEY;

Araınızdaki problemin bir kaç sebebi olabilir,bu sebeble adım adım gitmekte fayda var.
    1)Problem lpg kalibrasyon hatasından kaynaklanıyor olabilir,yani lpg deki yanlış yakıt verisi benzin ecunun hafızasına etki etmiş olabilir.teknik detaya girmeyecem.yapılması gereken aracınızı yaklaşık 300-500 km arası tamamen benzinde kullanıp sonuca bakmanız.şayet sorun düzelirse aracınınızı yetkili 2a bayisine götürüp tekrar lpg kalibrasyonu yaptırmanız.düzelmez ise 2.adım...
    2)Aracınızı lpgde kullanırken benzin seviyenizi düşük oranlarda tutmuş iseniz benzin pompanızın voltajı düşmüş yada benzin filitreniz tıkanmış olabilir.bu durumda pompanın voltajını ölçtürüp filitrenizi ve pompayı değiştirmeniz gerekecek.sorun düzelmez ise 3.adım...
    3)Logan aracınızın orjınal ısı sensörü vardır.bu sensör sabahları motor sıcaklığına göre araca benzin gönderir şayet bu müşür bozulmuş ise sabahları aracınıza yanlış oranlarda benzin gider bu da aracın gaz yememesine yada stop etmesine neden olur yapılması gereken bu sensörün değiştirilmesidir.sorun düzelmez ise 4.adım...
    4)BRC de daha önce tespit etmediğimiz ama olması az bir ihtimalde olsa meydana gelebilecek ufak bir ihtimalde var.aeacınızı stop ettikten sonra lpg enjektörlerinden aracın manifoltuna lpg sızıntısı olabilir bu da yakıtın karışmasına ve düzensiz çalışmaya neden olabilir.bu durumu yetkili servis kontrol edecektir.

bu kontrolleri yaptırırsanız sorununuz çözülecektir umarım yardımı olabilmişizdir.

Özençler 2A Çorum Otogaz

+ Konu Cevaplama Paneli