+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tüketim nasıl ölçülmeli?

Tüketim nasıl ölçülmeli?

Merhaba. Ben de yeni bir lpg kullanıcısıyım ve doğal olarak ilk merak ettiğim şey de tüketimimin ne kadar olduğu. Benzinli araçlarda olduğu gibi depoyu tamamen doldurup bir müddet yol gittikten sonra aldığımız litre üzerinden hesap yapmak sanırım LPG li araçlarda doğru sonuç vermez. Bu yüzden gazı sonuna kadar bitirip mesela 30 YTL lik yakıt alarak tekrar bittiğinde yaptığımız KM üzerinden ölçüm yapmak daha doğru gibi geliyor bana. Tabi bu tüketime yaptığımız benzin tüketimini de eklemek doğru olacaktır. Bu konuda yanılıyorsam LPG montajı yapan arkadaşlardan doğrusunu öğrenmek isterim. Bir de LPG yi uyarı ikazını duymamıza rağmen sonuna kadar bitirip benzine geçmenin bir zararı var mıdır? O uyarı ikazını dinlemek zorunda mıyız ya da onu kapatmanın bir yolu var mı? Teşekkürler. Kazasız, konforlu ve ekonomik sürüşler herekese . . .

Cevap: Tüketim nasıl ölçülmeli?

Alıntı rota_2008 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Ben de yeni bir lpg kullanıcısıyım ve doğal olarak ilk merak ettiğim şey de tüketimimin ne kadar olduğu. Benzinli araçlarda olduğu gibi depoyu tamamen doldurup bir müddet yol gittikten sonra aldığımız litre üzerinden hesap yapmak sanırım LPG li araçlarda doğru sonuç vermez. Bu yüzden gazı sonuna kadar bitirip mesela 30 YTL lik yakıt alarak tekrar bittiğinde yaptığımız KM üzerinden ölçüm yapmak daha doğru gibi geliyor bana. Tabi bu tüketime yaptığımız benzin tüketimini de eklemek doğru olacaktır. Bu konuda yanılıyorsam LPG montajı yapan arkadaşlardan doğrusunu öğrenmek isterim. Bir de LPG yi uyarı ikazını duymamıza rağmen sonuna kadar bitirip benzine geçmenin bir zararı var mıdır? O uyarı ikazını dinlemek zorunda mıyız ya da onu kapatmanın bir yolu var mı? Teşekkürler. Kazasız, konforlu ve ekonomik sürüşler herekese . . .
    SAYIN ROTA_2008;
    Öncelikle aramıza hoş geldiniz.sizin de belirttiğiniz gibi lpg ölçümünü benzinli araçlardaki gibi yapamıyoruz yani lpg deposunu tamamen doldurup çok kısa bir mesafe sonra tekrar yakıt almak ıstedığımızde şamandra nın erken kapaması gibi bir durumla karşılaşabiliriz.bu durumda ölçüm işlemini yanlış yapmış oluruz.doğru yontem ise ölçümü sizin dediğiniz şekilde de yapmamız yada lpg depomuzu tam olarak doldurup uzun mesafeli bır surusten sonra tekrar lpg deposunun doldurulması şeklinde olanıdır ve aldıgımız yakıtı litre olarak hesaplayıp mesafe ölçümü yapmamızdır.diğer sorunuza gelir isek ; deponuzdaki lpg bittiği zaman sistem size ikaz verir bu ikazı sürekli dinlemenize gerek yok manuel olarak yani lpg sewiye anahtarınızın ortasındaki dokunmatık butona basar iseniz bu ses kesilir ve araç sürekli benzin konumuna geçer. lpg aldığınız zaman bu işlemi tekrarlayıp lpg konumuna tekrar geçebilirsiniz.

Özençler 2A Çorum Otogaz

Cevabınız için teşekkürler. Tüketim değerlerini aldım ve diğer bir başlık altında yazdım. Konuştuğum eski LPG kullanıcısı kişiler 1000 km sonra ayara gitmem gerektiğini yakıtın böylece daha da düşeceğini söylediler. 2A'nın bu konudaki görüşü nedir? Gitmem gerekir mi ?

Kontrol çin gitmenizde fayda var.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

merhaba 2a mühendislik calısanları..bende yeni bir kullanıcıyım.19 nisan 2008 günü yetkili bayinizden arabama brc marka lpg dönüşümünü yaptırdım..20ytl tutarında yaklaşık 11.2 lt lpg aldım.ve tamamını kullandıgımda 11.2 lt lpg ile 100km yol katettim...sizce bu normal mi?daha fazla mesafe gitmem gerekmiyor mu? bu sisteme göre arabam km'de 180 ykr yakıyor.. arabam 2007 model hyundai getz 1.4.. şimdiden teşekkürler..

+ Konu Cevaplama Paneli