+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: lpg seviye gostergesi

Merhaba lpg seviyesini gosteren ledler arac ful gaz dolu olsa dahi bazen hic yanmiyor ,bir sure sonra normal gosteriyor.Aracin lpgde oldugunu gosteren led normal calisiyor.
        Servise gittigimde ledler yine duzeldi islem yapamadilar.
    Acaba sorun nerden kaynaklanabilir? 
                                          Tesekkurler

Kablo baglantilarina, soketlere baktirin. Bazen calisip bazen calismamasi baglantilarda bir sikinti oldugunu gosteriyor.

sadece - seklindeki isigin yesil yanmasi aracin lpgde oldugu anlamina gelir mi,
    diger 4 yuvarlak ledin yanmasi biraz gecikebilir. Benim icin cok onemli cunku biraz 
    stres yapiyorum bu konuyu. Neticede 1000 Euro para verdik sayilir. Yanitiniz benim icin cok onemli. Eger lpg ye gecmis sayiliyorsa benim icin sorun yok. Bir de bazen dugmeyi benzine alip tekrar gaza aliyorum gecsin diye... Brc seq 24 fiat palio 1,2 16v 2004 model Yaldizlar otogazda takildi.

Yesil yanmasi aracin LPG ile calistigini gosterir. Benzinle calismada kirmizi yanar. Stres yapacak bir durum yok.

sayin admin ilginiz için teþekkür ederim. Bir teknik sorun vardi galiba sitede. ancak okuyabildim yanitinizi. Demekki 4 yuvarlak led sonradan yeþile donebilir. Demek ki sadece miktari gosteriyormuþ. iyi calismalar.

Merhaba aracıma 3 hafta kadar önce brc seq24 taktırdım.
    Benim sorunum depomu doldurunca seviye ledlerinin tamamı yanıyor aracımı kullandıkça belli aralıklarla ledler sönüyor. Aracımı durdurup tekrar çalıştırdığımda depoda az bir gaz olsa bile seviye ledlerinin dördüde yanıyor ve yaklaşık 3-5 km sonra bir tanesi sönüyor 5-10 km sonra bir tanesi daha ve bir süre sonra aracımı ilk durduğumda kaç tane led yanıyorsa o kadar led yanıyor. Aracımı her durdurup yeniden çalıştırdığımda ledlerin durumu bu şekilde oluyor. Acaba ledlerin bu şekilde yanması normalmi ne yapmam gerekiyor BRC kullanan arkadaşlardan ve BRC yetkililerinden yardım bekliyorum şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Cevap: lpg seviye gostergesi

Merhaba benzinli otomobillerde aracın benzin depo göstergeleri arac frene basıldığında veye viraja girdiğinde benzin depo göstergesi hiç oynamaz
    Eski model LPG göstergelerde ise viraja girilmesi durumunda 1 lamba yanarken 4 lamba yanmıştır çok kısa bir süre için buda sürekli kafa karıştırır yeni modellerde ise bunu aşmak için bilgi akışı yaklaşık olarak 5 dakika civarındadır.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler