+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ASTRA TEKLEME VE GAZ YEMEME SORUNU !!

ASTRA TEKLEME VE GAZ YEMEME SORUNU !!

Merhaba, bir sorunum var. forumu inceledim fakat tam olarak benim sorunuma benzer bi konu bulamadım.

2001 model astra aracım var. BRC sıralı sistem takılı. yaklaşık 7 ay oldu. izmit FS otogaz servisinde takıldı.

ilk 2-3 ay hiç bir sorun yoktu.
    arabayı gazda kullanirken bi süre sonra tekleme ve gaz yememe oluyor. şöyleki:

örneğin kırmızı ışıkta durduktan sonra. aracı kaldırdığım zaman araba genelde 2. viteste 2000 devirden sonra teklemeye basliyor ve gaz pedalına yüklendikçe tekleme artiyor.
    aynı şekilde 1. vitesten 2. vitese geçtikten sonra fazla gaz verince tekleme sorunu oluyor. ve tekleme arabayi oldukça sarsiyor.
    3. vitesten sonra bi sorun yok.
    bu sekilde bi kaç tekleme sonrasinda motor ariza lambası yaniyor. ve bu sırada araç performanstan düşüyor sanki. birkaç gün sonra lamba sönüyor.

bu olay hep tekrarlanıyor. henüz hiç bir servise gitmedim. zamanım kısıtlı olduğu için.
    yardımlarınız için simdiden tskler..

Cevap: ASTRA TEKLEME VE GAZ YEMEME SORUNU !!

Sorununuz ancak serviste çözülür. Buradan kimse bir şey söyleyemez. FS Otogaz bunu anında çözecek bilgi ve deneyime sahiptir. Bir an önce servise gitmelisiniz.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

tşk ediyorum. sorunun çözülebilecek olması güzel. bazı arkadaşlardan bu durum normal gibi seyler duydum.

pazar günleri kapalıdır sanıyorum. pazartesi Faruk beyin yanına gideceğim..

Bu arada Son versiyon hala 1.13 müdür. sitede göremedim gerçi.

tskler..

sn.webeffect
    Kısa zamanda servisimize bekliyoruz sizi, bu eziyeti çekmeye değermi
    Gelemiyorsanız bizimle irtibata geçin aracınızı biz alalım, Telefon ederek sultan hanımla irtibata geçiniz. İyi pazarlar

Faruk Bey, mutlaka sorunu bulacak ve çözecektir.

Astra'da ve Vectra'da ateşleme bobini genelde sorunludur. LPG Sistemine hiç bir müdahale yapılmadan Sadece Ateşleme Bobininin değiştirilmesiyle sorun ortadan kalkmaktadır.

Bilgilerinize sunarız

Saygılarımızla

Alıntı Webeffect Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, bir sorunum var. forumu inceledim fakat tam olarak benim sorunuma benzer bi konu bulamadım.

2001 model astra aracım var. BRC sıralı sistem takılı. yaklaşık 7 ay oldu. izmit FS otogaz servisinde takıldı.

ilk 2-3 ay hiç bir sorun yoktu.
    arabayı gazda kullanirken bi süre sonra tekleme ve gaz yememe oluyor. şöyleki:

örneğin kırmızı ışıkta durduktan sonra. aracı kaldırdığım zaman araba genelde 2. viteste 2000 devirden sonra teklemeye basliyor ve gaz pedalına yüklendikçe tekleme artiyor.
    aynı şekilde 1. vitesten 2. vitese geçtikten sonra fazla gaz verince tekleme sorunu oluyor. ve tekleme arabayi oldukça sarsiyor.
    3. vitesten sonra bi sorun yok.
    bu sekilde bi kaç tekleme sonrasinda motor ariza lambası yaniyor. ve bu sırada araç performanstan düşüyor sanki. birkaç gün sonra lamba sönüyor.

bu olay hep tekrarlanıyor. henüz hiç bir servise gitmedim. zamanım kısıtlı olduğu için.
    yardımlarınız için simdiden tskler..

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

MOCAN OTOGAZ
    "BRC YETKİLİ SERVİSİ"
    MOCAN OTOMOTİV LTD. ŞTİ.
    İvedik Organize San. Bölg. Altın Örnek Sanayi Sitesi Melih Gökçek Bulvarı 564. Sokak No: 60Yenimahalle
    TEL (312) 394 72 22 - (312) 394 73 22 CAN MOCAN 0 533 244 29 49 FATİH GÖKHAN 0 532 615 45 53 www.mocanotogaz.com.tr

Su anda hava sartları oldukça kötü.çok Kar var. diner dinmez inş gidecegim.

Tsk ederim. iyi çalışmalar..

Alıntı Mocan Otomotiv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Faruk Bey, mutlaka sorunu bulacak ve çözecektir.

Astra'da ve Vectra'da ateşleme bobini genelde sorunludur. LPG Sistemine hiç bir müdahale yapılmadan Sadece Ateşleme Bobininin değiştirilmesiyle sorun ortadan kalkmaktadır.

Bilgilerinize sunarız

Saygılarımızla
    Ben de 97 model Vectra 1.6'da rölantiyle ilgili sorun yaşıyorum. Sıkışık trafikte mesela tam 2 den 3 e atacak devre gelmişken durmam gerekir ve debriyaja basarsam devir 500'lere kadar düşüyor ani bir şekilde ve sonra 1000 in biraz altında sabitlenmeye çalışıyor ve sabitleniyor. Ayrıca resistans, kalorifer, far gibi donamımları ilk açış anında da devirde bir düşme ve sonra tekrar toparlanma gözleniyor. Sizce bu bir ayar problemi midir yoksa astrada arkadaşın yaşadığı problemle aynı mıdır?

Sayın Rota_2008,

Arka cam rezistansı, kalorifer, far donanımı gibi elektrikli her türlü şey aracın motoruna ilave yük oluşturur, bir de aracın aküsü yıpranmış durumdaysa; alternatörden çekilen akım maksimum seviyelere çıkar.(yani araç motoru daha çok zorlanır) Kış şartlarında far, silecek, cam rezistansı, kalorifer vb donanımlar nerdeyse her daim çalışmakta, bu da araca yaklaşık 550-600 Watt gibi ilave yükler eklemektedir. ALternatör nerdeyse %60-70 kapasite ile çalışmaktadır .(araçtaki diğer elektrikli donanımlar da ilave edildiğinde)Sizin aracınızdaki alternatörün kapasitesi 90 amper-saattir. Aracınızdaki elektrik çeken donanımları açtığınızda ani devir düşmeleri bundan kaynaklanmaktadır ve bu durum opel araçlarında çok sık görülmektedir.
    Örnek olarak Opel Astra G'de Elektro-hidrolik direksiyonun çok fazla akım çekmesi nedeniyle araç dururken direksiyon çevrilmesi halinde motor devri 500-550 devire kadar inmektedir. Bu durumdan muzdarip olan bir tanıdığımızın aracına Opel Corsa Dizel'in Alternatörü takılmış ve sorun tamamen ortadan kalkmıştır ( Astra alternatörü 75 amper, Corsa C alternatörü 100 amper'dir)

Yine de, eğer aracınızın aküsünden eminseniz, aracınızda yapmanız gereken tek şey Rölanti Regülatörünü temizletmek olmalıdır. Rölanti regülatörünü temizlettikten sonra aracınıza 3-4 gün benzinle binip aracınızın LPG programını tekrar yaptırmak hem Sürüş Konforunuzu artıracak, hem de aracınızdan daha fazla tat almanızı sağlayacaktır.

Saygılarımızla

Alıntı rota_2008 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de 97 model Vectra 1.6'da rölantiyle ilgili sorun yaşıyorum. Sıkışık trafikte mesela tam 2 den 3 e atacak devre gelmişken durmam gerekir ve debriyaja basarsam devir 500'lere kadar düşüyor ani bir şekilde ve sonra 1000 in biraz altında sabitlenmeye çalışıyor ve sabitleniyor. Ayrıca resistans, kalorifer, far gibi donamımları ilk açış anında da devirde bir düşme ve sonra tekrar toparlanma gözleniyor. Sizce bu bir ayar problemi midir yoksa astrada arkadaşın yaşadığı problemle aynı mıdır?

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

MOCAN OTOGAZ
    "BRC YETKİLİ SERVİSİ"
    MOCAN OTOMOTİV LTD. ŞTİ.
    İvedik Organize San. Bölg. Altın Örnek Sanayi Sitesi Melih Gökçek Bulvarı 564. Sokak No: 60Yenimahalle
    TEL (312) 394 72 22 - (312) 394 73 22 CAN MOCAN 0 533 244 29 49 FATİH GÖKHAN 0 532 615 45 53 www.mocanotogaz.com.tr

Alıntı 2A Mühendislik A.Ş. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorununuz ancak serviste çözülür. Buradan kimse bir şey söyleyemez. FS Otogaz bunu anında çözecek bilgi ve deneyime sahiptir. Bir an önce servise gitmelisiniz.
    hocam bu sorun garantiye giriyor mu yoksa kendim yaptırmam gerken bir sorun mu?
    tskler..

+ Konu Cevaplama Paneli